Naša AR 156 (Scremer) #2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sedaj delam dalje... Verjetno naslednji teden zadnje roke, je pa že zamenjan filter klime, obnovljena plastika pod brisalci, očiščeno en kup umazanije pod to plastiko, prebarvani sta roki brisalcev, mehanizem brisalcev podmazan... Naslednji teden tudi verjetno saniranje korozije na podnu, malo bo treba varit, kar nekaj bo brušenja in strganja. Naslednje leto pa barvanje pragov (na stikih se pojavlja rja), barvanje pragov med vrati, ker jih gumica na dnu vrat grdo opraska, barvanje ogledal, odbijačev, saniranje pik od kamenčkov, poliranje, obnova/predelava prednjih žarometov, zamenjava znakov in še en kup drobnarij. Skratka rezervirano imam zimsko dopustovanje pod/na/v Alfi :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Fajn delaš :D Kaj si uporabil na tejle plastiki pod brisalci?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Plastiko sem sprva pregrel vendar nisem bil ravno 100% zadovoljen. So ostale manjše lise, ki so me enostavno motile, čeprav si jih videl samo od blizu. Tako sem potem šel preko s primerjem, mat črno barvo in s strukturnim sprejem. Na otip je sedaj zadeva enaka kot je bila prej, samo črna kot noč :) .

Primer kot primer, črni mat sprej po želji in pa za obnavljanje strukture uporabljam Dinitrolov AC Satin. Dejansko ena redkih stvari od Dinitrola s katero sem celo zadovoljen. Glede vzdržljivosti bomo pa videli, saj ne zaupam preveč Dinitrolu...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Banda... lep pozdrav. Spet sem malce "šraufal" okoli Alfe. Bemti moraš imet rad ta avto :roll:

Skratka, nekaj je slik, ki sem jih še dolžan za nazaj, nekaj sem pa delal celo ta vikend in danes... no včeraj, glede na to da je ura že preko polnoči.

Menjava filtra kabine. To sem naredil mesec dni po servisu. Stiska s časom pač. Umazanije na pretek...

Slika

Slika

Očiščen kanal, okvir/nosilec filtra in vse okoli...

Slika

Slika

Ker je bila plastika odstranjena sem očistil še pod brisalcem in namazal vse stike, kjer pride do trenja.

Slika

Slika

Slika

Pri odstranjevanju plastik sem imel probleme z obema vijakoma. Oba zarjavela in oba je bilo potrebno prevrtat. Zato sem dobil podobne "nastavke" in vijake. Pri montaži je bilo vse skupaj še pošteno namaščeno v upanju, da bo rja začela čim kasneje delovat.

Slika

Slika

Slika

Drug problem je bila obledela plastika. Najprej sem jo skušal potemnit s segrevanjem (pištola za vroč zrak), vendar z rezultatom nisem bil preveč zadovoljen. Plastika je imela nekaj svetlih lis, kot, da je bila nasilno lomljena. Drugače je vsa cela in ni nikjer počena/napokana, vendar so po pregrevanju te lise še vedno bile nekoliko svetlejše od ostalih delov. Zato sem preklopil na plan B. Barvanje. Najprej primer, nato črna mat in potem še obnova strukture. S strukturo sem na levi strani malce pretiraval, tako da deluje ta del nekoliko svetlejši. Ampak to se ne opazi, če ne veš kaj iščeš.

Slika

Slika

Slika

Spotoma sem pobarval še roke brisalcev. Je kar fino izpadlo. Mi je uspel praktično brezhiben, enakomeren nanos barve.

Slika

Slika

Slika

Sedaj pa k bolj svežim opravilom. Ta vikenda sem menjal zadnje vzdolžne roke. Nič pretresljivega, dejansko za uro, uro pa pol dela s pripravo in pospravljanjem skupaj. Ampak jaz, ne bi bil jaz, če ne bi nekoliko zakompliciral.

Prvo kot prvo mi ni bilo všeč kako ubogo so zaščitene nove roke. Najbrž sem preveč pričakoval za 100€. Pa sem jih dodatno zaščitil.

Slika

Slika

Slika

Potem pa sem izkoristil prostor, ki je nastal po odstranitvi rok in poskrbel za rjo. Jap, Alfe tudi rjavijo :mrgreen: .

Slika

Morda ni videti veliko, ampak vseeno je trjalo kar nekaj časa da sem zbrusil vso rjo do pločevine. Ker prostora ni veliko je bolj ali manj pel "biaks" no pa razne žične krtače. Od ročnih do tisti za na "bormašino". In da ne govorim koliko rjavega prahu se je nabralo po garaži, za samo majčken del na levi in desni strani.

"Ejga", zdej tuhtam kolk mam še :) . Mal me je že bolel hrbet, pa še cel čas sem moral poslušat babo. Ker nisem prilezel iz luknje je pač ona zlezla k meni. #-o Mimogrede, na tej sliki se za mojo glavo lepo vidi kaj me še čaka. Leva stran je videti okej, zgolj površinska rja, na zadnji desni strani pa bo malo več dela. Bo treba rezat. oblikovat in švasat. "Komej" čakam :( .

Slika

Tole vijolčne barve, je neka kemija za "zatiranje" rje. Je bele barve kot mleko, vendar na kovini/rji v nekaj sekundah reagira in se obarva vijolično. Ne me vprašat kaj je ker nimam pojma, saj sem dobil testni vzorček kakšno leto nazaj in si nisem zapomnil. Teoretično naj bi zaustavilo rjo, tako da ne rabiš brusit in preko tega samo barvaš ko se enkrat posuši. Zadevo sem enkrat testiral na zarjavelem vijaku. Dejansko je vijak začel kasneje rjavet kot pa tisti, ki je bil samo pobarvan. O tem, da naj bi zaustavilo rjo pa seveda ne morem govorit :) .

Slika

Temeljna...

Slika

In na koncu je nastalo to;

Slika

Slika

Slika

Stare roke...

Slika

Ko sem odmikal toplotno zaščito, sem moral sprostiti tudi avspuh. Pri tem se mi je strgala ena gumica zato sem šel naslednji dan po nakupih...

Slika

Slika

Vse preostale gumene dele podvozja na zadnjem osi sem prešprical s silikonskim sprejem za gumice. Moram priznati, da se po dnevu vožnje zadnjega konca ne sliši več. Tudi manj ropota zaznam. Me pa čaka še prednji del.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

No pa še mal fotk. Avto na hitro opran. Zgolj da sperem sol.

Tole me čaka... Obilo prask in pik od kamenčkov.

Slika

Slika

Slika

Slika

Kako lepo oksidiran napis...

Slika

Slika

Slika

Slika

Koledarček :wink:

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Good job, man =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Lepo jo rihtaš =D>
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepo narejeno vse =D>
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Ti imaš pa res rad ta avto...lepo :wink:
"I cant" is not an option !
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

svabo napisal/-a:Ti imaš pa res rad ta avto...lepo :wink:
Pa še moj ni :mrgreen: .
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Potem pa sploh =D> =D>
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Res jo lepo rihtaš =D>
Tisto za rjo, je pa rust converter od Wurtha, da boš vedel kaj si mazal po avtu :D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Kolikor čas dopušča se dela na Alfici. Od zadnje objave ni blo ravno veliko narejenega, je blo pa zato veliko več zapravljenega :) ...

Zamenjal sem olje v menjalniku. Notri je šlo priporočeno olje... Tutela 75W80.

Slika

Najprej odprtina za dolivanje.

Slika

Potem odprtina za izpust olja.

Slika

Pa poglejmo kaj se skriva v luknjici ;)

Slika

Olje ujeto v "ajmarček".

Slika

Olje sem stiskal v menjalnik s pomočjo spodnje dozirke. Glede na to, da je odprtina dovolj velika b s pomočjo cevke lahko to opravil hitreje, a se mi ni dalo po "bajti" iskat cevi.

Slika

Spotoma sem prebrisal še maščobo in umazanijo na menjalniku.

Slika

Leto je naokoli in potrebno je bilo namestit novo vinjeto. Še kakšni dve leti pa bo bo nalepka več vredna kot je pa avto :D .

Slika

V naslednji dneh pa pokažem za kaj sem zapravil malce več kot 400€ =D> .
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Da se malo javim in sporočim, da avto še deluje :) ...

Po "felerju" s Podborškom in njihovo drago Tutelo in s pomočjo nekaterih uporabnikov foruma (čeprav so nekateri tud jamral, ampak okej) sem ugotovil, da kupljeno olje za menjalnik le ni Tutela. Rdeče olje je šlo ven po cca. 500km. Posledic ni pustilo, lahko pa vsaj rečem da sem splaknil menjalnik.

In sem nalil novo olje. Sodeč po nekaterih objavah na forumu sem pričakoval povsem nov avto, novo izkušnjo, malo da ne avtomatski menjalnik. Zgodilo se ni nič. Jaz sprememb ne opazim. :?

Slika

Slika

Slika

Večino stvari še v omari (manjko časa); spodnje roke, zgornje roke, gumica za stopalko, prednji znak, tam spodaj tudi spodnji/zadnji nosilec motorja... Vse ricambi originali. Bom pa verjetno nabavil zgornji nosilec motorja in levega ter desnega kar "ponaredke". Cene originalov so namreč megalomanske in presežejo 1/3 vrednosti avtomobila.

Slika

Slika

Nekje spotoma sem potem še kupil rabljena original platišča. Zadnja stvar, ki bi ji potreboval. Ampak okej... Plan je bil, da se platišča obnovijo (en takšen osebni projektek) vendar me je prehitela pomlad. Tako da to ostaja za naslednjo zimo. Aja, pa še novi vijaki so padli. Moram slikat.

Slika

Potem seveda je bilo potrebno nabavit še gume, pa čeprav sem imel doma že en kompletek ustreznih dimenzij. Sicer rabljene, ampak za dve sezoni še dobre gume. Naj se vidi razkošje. Jasno, kaj bi kupoval poceni Fuldo ali ugodni Kumho, če pa lahko zapravim denar za nekaj kar ne potrebujem...

Slika

Slika

"Nije baš mercedez" ampak za po tleh bo vredu. Pa še kakšen z lepimi 17", 18" feltnam se ne bo počutil ogroženega ko se bova srečala na semaforju nekje na celovški.

Slika

Pred kratkim je začela zajebavat še zadnja desna čeljust. Iz nje je teklo zavorno olje. #-o . Zakaj? Problem ni nov in se je obetal že dalj časa. Najprej je bil zarustan mehanizem ročne zavore in ko se je to odpiral, mazal, prelaufal so očitno popustila tesnila. Na sliki se vidi kako je zunanje raztrgano. Od začetka in potem še celo nekaj mesecev ni teklo. Ročna je delal bolje, vendar še vedno ne okej. Potem so šle zajle. Zamenjano. Ročna dela še malo bolje, vendar še vedno ne tako kot bi morala. Potem je pa baraba začel spuščat. K sreči nisem ostal brez bremz. Ker nisem upal razdirat mehanizma (ni se mi dal zajebavat s sestavljanjem če se prekleta žival reztrese) sem nabavil novo rabljeno čeljust. Še sreča. Sedaj ročna prime tako kot mora. Moram se pa enkrat pozanimat kaj dobiš v kompletku tesnil, da vidim, če so vse in če se splača rihtat. Primerek za siciranje sedaj tako ali tako imam. Nova kopija "čeljusti" stane cca 130€, original je pomojem krepko čez 200€, kompletek tesnil pa cca 20€. Samo za info če bo koga zanimal.

Slika

Slika

Potem je bilo potrebno še prezračit sistem, pa se je pač fino zamenjalo olje.

Slika

Pa še en problemček od kar je avto pri hiši. Že prejšni lastnik/prodajalec je zadnje lučke za osvetlitev tablice zalepil z izolir trakom. Na vsaki luknji in ležečem policaju mi je utripala lučka za pregoreto žarnico. Včasih se je prižgala in gorela vse dokler nisi šel iz avta in frcnil lučko... Temu je sedaj konec. Zamenjane lučke, čeprav bi lahko popravil tudi stare. Železni zatič je bil preveč odvihan.

Slika

Slika

To je pa zaenkrat to.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Še slikca novih vijakov...

Slika

Sem se pa spomnil, da se mi nekje valjajo še kapice za ventile. Če jih že imam, zakaj pa ne bi namontiral.

Slika

Slika
Odgovori
  • Informacija