Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Te zgornje šalce amortizerjev so narejene v sendvič stilu. Guma pa ne prenese barve in je na to občutljiva. Zato ti zna kmalu začet ropotat zadaj in guma ven frčat :(
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Naceloma kej velik gume nisem mazal ker sem barval na copic. Je pa pri 22 let starih gumah za se vprasat kako dolgo bodo se zdrzale...

So bili pa kyeba amortizerji posteno zluftani eden je kar padala stanga notr brez odpora. Pa izgledajo dokaj novi...

No ze z novimi zadnjimi amortizerji se pelje avto konkretno boljse. Se kr nisem nehal vozit vceraj in sem motovilil pa sel se tamalega iskat da greva tankat po ene 3 krogih brezciljne voznje.

Komaj cakam da bodo se sprednji zamenjani.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po dolgem iskanju in povprasevanju vse naokrog je bil na voljo samo 1 hladilnik za kappo turbo. Na jugu italije v spetni trgovini autoricambi bruco. Kljub temu da je imel na voljo valeo in ava coolig mi je zatrdil da valeo nima vec in da ima samo ava cooling, ki je seveda drazji za 140e...

Ampak, ker drugega ni bilo nikjer in ker nimam niti mustra da bi dal kam delat hladilnik nisem imel izbire kot, da posljem v neznano denar in upamda dobim kar sem narocil.

Po par dneh je prisel paket. Izgleda da je hladilnik pravi model.

Slika

Zanimivo pa da nikjer ne vidim Ava cooling napisa... skatla je fiat lancia brez kode, hladilnik pa...

Slika

Valeo, nalepka je koda eper... sam upam da pase notr tko kot bi moral.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ta vikend je bil na sporedu menjava hladilnika, da si potem koncno nafilam klimo lahko... Vedno bolj se mi zdi da je to vse skup nacrtoval en sadist v Torinu. Ne glede na to, da je se kar nekaj prostora okoli motorja je vse tako nesrecno postavljeno, da nic ne gre zlahka ven.

Spet ven skatla zracnega filtra, ventilator, susilec klime, zascita turbine, cevi, intercooler.... Koncno je bil zunaj, da sem lahko primerjal z originalnim. 100% se ujema. Vkljucno z napisom Valeo :)

Slika

Tukaj se pa vidi kje je puscalo... razpoka na nastavku za cev.

Slika


Ventilator sicer deluje ok ampak je izgledal precej neugledno.

Slika

Sem ga ocistil z zicno krtaco in obdelal z antikorozinom. Potem pa hammerite, ki kao drzi tud direkt na rjo :) pa pozabil slikat.

Zascita turbine je tudi ze mocno neugledna delovala...

Slika

Upam da je barva z 8 let pretecenim rokom se dobra ;)

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Koncni izgled pod haubo je sedaj ze precej napredoval.

Slika

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Danes sem se spravil menjat prednje amortizerje. Enkrat za spremembo je slo nekak gladko... razen da sem odkril rjo na sprednjih fedrih. Spodaj so izgledali kot novi zgoraj imajo pa ze malo rje tako da jih bo treba verjetno kmalu menjati. Se potem nisem prevec trudil s ciscenjem...

Slika

Dokoncno je shodil koncnik stabilizatorja, nove v Slo nisem dobil tisti par, ki se da dobitna ebayu pa stane 50e komad... tako da sem se odlocil jih naredit... flekaarca in svasaparat sta naredila svoje.

Slika

Pritrdil sem ga pa tako da sem ga pripikal z svasaparatom, enako so bili pritrjeni tudi te ki so bili sedaj na avtu. Se malo barve in je bilo fertik.

Slika

Enako me caka se na drugi strani pa nisem imel materiala. To je vse nekakako slo brez zapletov. Potem pa sem se lotil lepit tesnilo med vrati in sprednjim blatnikom mi je pa ze malo padala koncentracija in so mi vrata padla po tleh in so sedaj vsa popikana od kamenckov... ](*,)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ne trdim, ampak samo menim, da si tole z varjenjem naredil bedarijo. Upam pa, da se tudi motim.

Variti končnik ni enako, kot narejeno original. Trdnost ni enaka in zvar bi moral popuščati. Adijo guma.
Privariti na stabilizator je napaka. Material staba je vzmetno jeklo, ki se ga lahko torzijsko obremeni. Z varjenjem si spremenil strukturo in se lahko začne krušiti. (so majstri to naredili že pri eni moji ex Kappi) To pomeni, da je adijo.

Še noben uporabnik teh kvazi aftermarket končnikov staba pri Kappi ni imel pozitivnih izkušenj.
Do sedaj najboljša in najcenejša varianta (3€/kos) so končniki Vectre A.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pri karavanki nisem tega delal ker so bili original nabiti gor. Tukaj sem pa ze dobil navarjene koncnike na stabolizator tako, da kar je bilo skode narejene je ze bilo... se nisem prevec obremenjeval. Nasvasali so jih pa pomoje leta 2014 pa ni bilo problemov dokler niso zglobi shodili.

To da bi zavarjena stangica popustila me ni strah... sej je tudi fabrsko zglob na stango privarjen. Pazit je samo treba da ne pregrejes zgloba ali gume. (Da smo na jasnem da to si drznem delat samo na koncnikih stabilizatorja.)

Sem gledal te koncnike od vectre pa mi ni vsec ker je vse prevec gumijasto vpeto in potem stabilizator ne dela svojega dela. Zdele zaenkrat deluje vse BP. Imam pa se eno idejo za zgornji del narest na uniball.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

skoda lover napisal/-a:... Sem gledal te koncnike od vectre pa mi ni vsec ker je vse prevec gumijasto vpeto in potem stabilizator ne dela svojega dela. ...
Znaš razložiti tole glede vpetja in nedelovanja stabilizatorja?
Ti pa za primerjavo lahko povem samo to, da je z vektrinimi končniki vožnja preko jam tišja, ker ni vse v stiku s kovino. Kappa pa ima še star način nosilcev, ki so iz votlih cevi in se zvok prenaša. ČE bi bili nosilci iz ALU, bi bila vožnja še lepša.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pri vectrinem koncniku se mi zdi da je koncnik zelo na mehko vpet na stabilizator. Spodaj je pa tudi na gumice vpet in je tudi elasticno. To je precej ene gume, ki se poda preden naspona stabilizator. Je sigurno voznja tisja ker je bilj na mehko vpeto. Ima pa manj efekta stabilizator zato imajo vsi novejsi avto na stabilizator na zglobe.

Zaenkrat deluje vse BP. Mi je pa zmanjkalo casa za zrihtat se drugega.

Sem pa nabavil nov ventilator, ker je ta posteno glasen.... sem odkril da je od stare theme turbo enak. Samo ohisje je drugo. Mislim da ima tudi od lybre enak fi ventilator ampak stane 3x vec ohisje mi pa od nobenega ne pase seveda.

Cez vikend sem pa opral avto, zamenjal znacko z eno staro ampak se dokaj solidno in se matral nastelat luft na haubi...

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ni minil 1 dan od takrat ko sem napisal da vse depa BP pa je crknila klima... #-o

Crknil hladilnik klime.

Slika

Seveda je tudi hladilnik klime nekaj posebnega in ne raste za vsakim drevesom. Mega je zdej poleti avto rez klime in crnim usnjem...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po daljsem iskanju sem moral obupat nad hladilnikom klime, ki bi pasal v avto brez predelav... na koncu sem nabavil in dobil OE magneti marelli, ki po katalogu pase za ta avto. Tudi dejansko izgleda identicen koto original samo da je staovje 3 cm sirse.

Slika

Ko ga postavis na hladilnik vode se vidi da nosilci gledajo cez.

Slika

Tri nosilce sem skrajsal enega pa sem moral povsem predelat. Nekako sem ga uspel vpasat. Je pa seveda to problem predelav, da vse skupaj za sabo potegne plaz tezav.

Takoj se je pokazalo da plastika za usmerjane zraka ne pase vec na hladilnik, predelat je bilo treba nosilce za hladilnik za servo olje.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Nesreca nikoli ne pociva...

Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Uf, kaj se je pa zgodilo?
A sem tebe drugače srečal pri Kubedu v nedeljo?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ojej, upam da čim lažje saniraš ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija