Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

beremo, ti sam piši naprej pa limaj slike
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ta teden razkopavam polosovine. Zadnje so OK nimajo nobenega lufta (niso pretirano obremenjene). Tako sem se odločil da zadnje akse samo podrem u prafaktorje in vse operem in očistim, zunanje dele pobarvam in dam noter novo mast in nove manšete. Slike bojo ko bodo nazaj skupaj, ker včeraj nisem dokončal dela pa se mi ni dalo s šmirastimi rokami fotoaparata grabit.

Sprednje polosovine pa so žal nekoliko izrabljene in imajo preveč zračnosti. Tako da so šle na FD avtodele na obnovo. So javili da je treba prebrusit menjalniške zglobe in menjat en kolesni zglob. Vse skupaj 250€ :puke:

Včeraj sem ugotovil, da me bodo SAMO manšete koštale blizu 100€ :doubt:

to je pa to če ma človek 4 polosovine, vsaka ima 2 manšete in potem so še 2 na volanski letvi.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Evo danes sem dobil nazaj sprednje akse. Bile so fertik v enem dnevu. 1 kolesni zglob je nov, ker je bil stari preveč uničen, ostali 3 zglobi so obnovljeni, prevrtani utori, večje kroglice, nova mast in manšete. Vse skupaj 250€.

Slika

Ko sem jih dobil nazaj sem pobarval starie zglobe, da bodo bolj zgledni :)

Slika

Zadnje akse pa sem komplet razdrl in očistil jutri jih pa še zložim skupaj in tako s nadaljuje obnova podvozja :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ni kaj, noro tole delaš. Pa brez skrbi, vse se bere. Ampak verjetno ko že tretjič pišeš enako pohvalo se počutiš smešno.


Škoda, da na Lancia forumu nimaš svoje teme.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Neverjetno. To je pa res dosti časa, živcev in ne nazadnje denarja vloženega. Ampak verjamem, da ti bo po uspešni obnovi avto med vožnjo vse to pridno vračal. :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

lizard napisal/-a:Ni kaj, noro tole delaš. Pa brez skrbi, vse se bere. Ampak verjetno ko že tretjič pišeš enako pohvalo se počutiš smešno.


Škoda, da na Lancia forumu nimaš svoje teme.
Na Lancia forumu se nič ne dogaja :( samo 5 lastnikov lyber in 2 kappe so tam, zato mislim, da sem tukaj dosegel večjo publiko :) Lahko pa tja nalimam link do sem :)

Nič se ne počutit smešno, je kr fajn slišat kakšno vzpodbudno besedo, ker avto sicer delam zase ampak forum pa bolj za veselje drugim :)
Pa mogoče koga vzpodbudim, ki bi se lotil pa ima preveč izgovorov zakaj ne more. Ali pa odvrnem koga, ki se bi brezglavo lotil projekta in potem naredil zmazek od avta. Začel sem z objavami na forumu predvsem iz dveh razlogov:
-Na živce mi grejo obnove, kjer se zamenja tesnilo glave in še dve malenkosti, ostalo je pa "kot novo" pa pod kozolcem se zadeva pobarva na penzl in se proglasi za RESTAVRIRANO VOZILO!!
-Ob živce me pa spravlja tudi slovenska foušija in skrivanje. Razen Rafkota, ki mi res nesebično pomaga je redko kdo pripravljen deliti nasvete, znanje in majstre.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

nisem avtomehanik, ampak ti pridem z veseljem kdaj pomagat, ker bi rad videl to natancno delo :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

pero666 napisal/-a:nisem avtomehanik, ampak ti pridem z veseljem kdaj pomagat, ker bi rad videl to natancno delo :)
he he lahko se enkrat zmenimo ampak ravno ta natančnost mislim, da izpade reeeees dolgočasno. Recimo da za v kakšno oddajo na discoveryu ravno nisem, ker 4 dni zapored po 3 ure oddaje samo razkopavanja polosovin bi naneslo 12 ur programa kjer nekdo, ki je do vratu šmirast veliko preklinja in pere stvari v bencinu in jih glanca, šmirgla, barva...

Slika

(so pa zadnje akse, ki sem jih sam obdeloval veliko lepše)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

PROJECT ON HOLD!

Na žalost vas obveščam, da naslednje 3 tedne ne pričakujte preveč, ker se bo verjetno dogajalo bolj malo. PROJECT FAIL... Redneck style!

V sredo mi je pri prešanju ležajev iz pesta padel lep kos železe na desno taco.

Diagnoza - zlomljen desni nožni palec (na nogi) :)

Prognoza - držanje noge v zrak naslednje 3 tedne, če me žena prej ne ubije (sem res naporen pacient).
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kdor dela, tudi greši, kdaj tudi na sebi (tudi sam že večkrat občutil) ... :?

Dobro se pocajtej, obenem imaš pa končno malce časa za "dopust", čeprav bo tale bolniški ...


PS
Krasen prokt, le tako naprej, pa čim manj nevšečnosti ti želim.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čimprejšnje okrevanje ti želim!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

pocajti se čim prej

pol pa ene čevlje z zaščitno kapico kupi

(dobijo se tudi opanke z zaščitno kapico)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

cimprej okrevaj, da bo spet kej za brat! Mam jst se ene zaprasene martenske, ce bos se kej razbijal :)
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

ajaj.....Zdej ni druge k da Rafko dela, ti pa gledaš/komandiraš ...hehehe :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Turtle napisal/-a:ajaj.....Zdej ni druge k da Rafko dela, ti pa gledaš/komandiraš ...hehehe :)
Hvala a lepe želje. Ja zaščitna oprema to bo prava stvar. Žal se je pri 38 C težko disciplinirat in obut zaščitne čevlje ampak bo očitno treba.

Žal tud Rafkota ne morem gledat, je to zame zdej čist druga galaksija :doubt:
ne morem niti vozit :(
Odgovori
  • Informacija