Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Naj ti deluje brez težav!
In upam, da je res Denso. Drugače pri nas dobiš Mabuchi za ene 6-7€. Ti motorčki so zakon. Enaki, kot je za v ključavnico, so tudi v starih Mehanotehnikinih igračkah :)

Glavni problem teh motorčkov je pa kratek gib. Zapaca se rotor.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Kompresor je original denso. Ga planiram razdret pa predihtat. Tko da upam da bo potem ok.

Dobil sem nosilec za filter bencina, da ne bo visel na vezicah.

Slika

Po uspehu z lucjo sem dobil idejo da bi bilo se boljs imet leco na d2s zarnico. Ampak te so pa 3.0 cole velike, te ki jih imam zmontirane pa so 2.5 cole. No pac sem moral porbat a ne...

In nekako sem jo uspel stlacit notr, je pa treba zrtvovat parabolo in jo mal porezat.

Slika

Za primerjavo zraven 2.5. Se vidi da je precej vecja in tudi daljsa. Bo pomoje prakticno do sipe prisla.

Slika

Sam klinc k d2s zarnico sicer lahko das notr ampak ne mores pa potem nataknit gor prikljucka iz balasta.

Slika

Moram se malo natuhtat kako to resit. Ker izgleda, da je to narejeno za d2h zarnico, ki je podobna d2s samo da ima na koncu kable.

Sem pa dokoncal stekla za ta velike lece danes koncno!

Slika

Pa zbrusil sem se eno steklo za tamale lece, da bom imel dve enake luci koncno.

Slika

Samo se za fino brusenje in poliranje par vecerov pa bo...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Je mal trajalo ampak v casu karantene in izolacije mi je uspelo koncno dokoncat se drugo luc. Kar nekaj dela je slo v brusenje, sem zbrusil se zunanjost in jo spoliraltako da je slo 90% pikic iz zunanjosti ven. Je pa res lepo uspelo steklo. Na hitro sem potem vse skupaj zmetal skupaj in ugotovil, da nujno rabim pokrovcke globlje ker se sicer ne da stelat luci.

Tako sem na hitro sfriziral stare prevrtane pokrovcke z uporabo stoflca od jogurta... pac jbg kitajc zamuja z dobavo globljih pokrovckov. Ko pridejo bom pa zamenjal.

Slika

Crn spray skrije veliko grehov... in napis za rok trajanja.

Slika

Na sreco so full simpl za nomontirat luci...
Rabim pa nove motorcke za stelanje visine. Eden ne dela enega sem pa skuril.

Slika

Slika

Na hitro sw obisk avtopralnice in sem zadovoljen ko radio.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepo si jih poštimal ...
Si se pa dobro znašel s pokrovčkom, vsa čast =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Lepo prosim vse, ki imate italijansko vozilo pa original xenon da mi slikate opozorilno nalepko za visoko napetost.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kje se nahaja to opozorilo?

Je to?
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pardon.
Ta je verjetno bolj prava

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Hvala za slike. Ce ima se kdo iz kaksne 166 bi bilo super se te videt.

Eto kappa ima sedaj porihtan auspuh. Zadnji lonec je zacel spuscat cudne zvoke pod boostom, srednji lonec je bil napacen (od svohnejsih modelov) pa cevi so bile uporabljene vse mozne.

Sedaj je od katalizatorja naprej fi 60 cev brez srednjega lonca direkt na zadnji lonec od kappe 3.0 v6. Zvok no bistvene spremembe sigurno pa zdej malo lazje diha.

Slika

Izgleda lepo tovarnisko...

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika

Slika

Relativno ugodno dobil iz iste trgovine oljno pumpo za delto in kompresor za klimo za kappo.

Izgleda dejansko original denso japanac. Zdej nebi smelo bit vroce v avtu.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Potem ko je puscanje pokrova ventilov ze zacelo povzrocat dimne signale in me je 6 letna hci zacela sprasevat ce se nama je vzgal avto je bil pa skrajni cas za to portihtat.

Odlasal sem ze dolgo ker za zamenjat tesnilo je 1 ura dela ampak ce pa hoces da lepo izgleda potem pa lahko zabijes casa neomejeno.

No pred locktdownom sem letel po poliuretan direkt 2k barvo in se zagnal na delo. Nilakor konec vogalov, zicna krtaca, smirgl, peskanje, strajfiks, brake cleaner ves arzenal sem ponucal da sem ogulil zadevo.

Iz notranje strani sem snel pregrado za oljne hlape da sem se spodaj ocistil garez. Pa potempreklel slabe odlitke in zacel z pilo popravljat napake na deklcu. Vse skupaj sem zabil dva popoldneva. Pa se bi se dalo peglat...

Do takrat ko sem se spravil barvat je bila ze tema...

Slika

Slika

Naslednji dan sem bil kar prijetno presenecen. Sploh ni slabo. Edino brusenje napisa je pa skor obvezno ker izgleda drugace res dolgocasno. Pa mi je zmanjkalo casa za zbrusit se spodnji napis.

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika

Se eno ciscenje okoli motorja pa bo prav zgledno izpadlo...
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

A sem te danes videl okoli 8ih v Vodicah? Dobro zgleda tale oldfashion krača, tud luči se na AC na daleč vidijo da delajo :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ja verjetno si me srecal ja... sej nas ni veliko pacientov s kappami na cesti.

Vceraj sem malo spucal notranjost in namastil sedeze, da se vpije maza v usnje.

Slika

Izgleda da so zadnji amortizerji spustili duso. In spet jaz in amortizerji k nimam srece z njimi... Preverim vse, da bom lahko se salce zamenjal zadnje ki so tudi ze malo utrujene. Nastudiram in naberem informacije o novih in starih tipih.... Najdem v italiji na odprodaji Boge amortizerje in se zdilam za ceno. In seveda dobim napacen tip :)

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Kar dolgo mi ni slo zakaj je nekdo na avtu pobarval kljuke v barvo karoserije... potem sem pa dojel da je to famozna "turbo" oprema. Kljuke v karoserijski barvi in letvice okrog sip tonirane na crno.

Slika

Zaradi pomanjkanja casa sem prosil mehanika, da mi zamenja kompresor, ker bo pocasi postalo vroce. Upam da bo s klimo sedaj mir za nekaj casa glede na to da je kompresor nov originalen del.

Imam pa ze nov problem z puscanjem vode. Poleg cevke, ki je ze zelo preperela saj je 1cm stran od izpusnega kolektorja. Cel cudez, da je prezivela tako dolgo. Poleg te pa je zacelo kapljat pri spoju hladilnika in cevi. Podroben pregled je pokazal da se je zacela razpadat plastika hladilnika...


Slika

In seveda hladilnika za 2.0 turbo ni za dobit nikjer... se najblizje kar sem dosedaj nasel je fiat croma 2.0 turbo ki pa je malenkost manjsi.

Zanimivo ampak jtd model ima vecji hladilnik, bencinar ima pa 2x vecji intercooler in so zmanjsali hladilnik.

Tko da lahko pa dam vecji hladilnika in ustvarjam z intercoolerjem...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Kompresor je bil hitro na mestu.

Slika

In ker sem imel za vikend nekaj casa zase sem se lotil menjave zadnjih amortizerjev. Avto se je odkar ga imam cudno obnasal na cesti. Na dvigalu pa se je dalo zadnke levo kolo dvigniti brez tezav za 2 cm brez odpora fedra ali amortozerja. Drugi je bil malo boljsi ampak ne veliko. Fedri so bili malo posedeni amortizerji so pa spustili duso en malo bolj en malo manj.

Glede na to sem se odlocil da bom sestavil zadnje amortizerje in fedre z obstojecimi salicami. Novih se ne dobi teh stari tip, amortizerje sem pa dobil kakrsne sem... Jbg bom pa zamenjal ce dobim boljse.

Ko sem razkopal sem seveda pod salcami nasel staro prijateljico Hrđo...

Slika

No pac tkole pa ne morem pustit... pa je iz enega popoldneva postal 3 dnevni projekt. Najprej je zapela zicna krtaca, potem antikorozin...


Slika

Temeljna barva...
Slika

Prekrivna barva...
Slika

Amortizerji sestavljeni... Boge automatic, vzmeti Metzger in novi dobojniki z mansetami. Salice spucane in pobarvane.

Slika

Lepo k "puslc"
Odgovori
  • Informacija