Popolna obnova Lancia evolucione 16V

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Lep pozdrav vsem alfistom in ljubiteljem vseh Italijanskih avtomobilskih znamk. Ker je pred časom že bil super prispevek o obnovi Delte integrale in sem z današnjim dnem začel z obnovo svoje Evolucionke, bi seveda z dovoljenjem Administratorja, začel na teh straneh kot zapriseženi ljubitelj Alf, objavljati vse v zvezi obnove moje Delte. Cilj mi je, da se vključi čimveč poznavalcev, ki bi mi eventualno z kakšnim nasvetom pri obnovi pomagali ( kje kaj nabaviti, mojstri v Slo in t.d. ), ker je od zadnjega prispevka minilo že kar nekaj časa ( delavnic ni več, novi mojstri na trgu in t.d. ).
Ker me organizatorji Alfa zborov vztrajno vabijo na le te, bi z vzorno urejeno Delto vsekakor z veseljem prišel v dobro družbo.
Pa kako zalepit nekaj slikic današnjega " podiranja " Delte Integrale. Vse kar je danes posneto, seveda z telefonom, mi stran javlja, da ima več pikslov, kot stran prenese.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pozdravljen!

Mislim, da bomo vsi z zanimanjem spremljali temo. Sem ti jo pa premaknil v malo bolj primeren forum. Kar se tiče slik, bi te prosil, če mi eno pošlješ, saj bi moral strežnik avtomatsko pomanjšati slike, če ni prišlo že do omejitve gostovanja. Sem ti poslal zasebno sporočilo z mojim emailom. Do takrat lahko morda uporabiš kakšen online resize tool, npr. https://www.reduceimages.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Vprašaj kaj te muči.
Mehanske kose se bolj ali manj vse dobi nove, za karoserijske pa bo treba tošl odpret.
Sicer ne vem v kakem stanju je tvoja delta, če pa imaš prostor pa si iz italije privleči kakšno FL delto. 1.3. 1.6. 1.6t - nima veze, ogromno drobnih kosov imajo identičnih, sploh NA fwd primerki so za takšne projekte super, ker jih je še kar nekaj in niso dragi.
Kontakte od mojstrov pa tudi imamo :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Ampak tole z slikovnim materijalom je pa že mučno, ko nikakakor ni možno naložiti slik restavracije. Bo avto prej narejen, kot bo kakšna slika gor. Pa dokaz, da Android telefoni premorejo rezolucijo, kot boljši fotoaparati.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Poskusi preko http://shrani.najdi.si/nalozi1.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Sliko meni pošlji, da vidim, zakaj je noče naložiti, pa bomo zrihtali ;) Ali pa naredi, kot je banny napisal.
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Žal stran shrani.si dela-nedela in se še z njimi ubadati nima smisla, saj itak primanjkuje časa za vse, da pa vpišem faks Elektronike in računalništva, da bom brez problemov limal slike, je pa,,,,,saj obvladujem računalnik čisto zadovoljivo, predvsem zato, da preko njega večinoma pridobivam podatke, ki jih danes vsak, ki se kolikor toliko zanima še za kaj drugega, kot jesti in piti in za razne vsakdanje trače.
Pa deltica je sam vrh proizvodnje opevanih Delt, model Martini 6, na kateri mislim z vrhunskim poznavalcem narediti celotno obnovo motorja, obnovo podvozja ( bremze, diski, ploščice, cevke so novi z prevoženimi 200 km), mini delo na ličanju in še kakšno malenkost, ki se bo sproti pokazala.
Pogojno se mi zdi, da brez slikovnega materijala vse skupaj nima smisla, saj samo slike lahko iz prve roke koristijo še komu, ki ima isti tip motorja in mu z mojimi nasveti olajšam delo in nabavo delov. Tudi skoda lover, ki je v vrhunskem prispevku obnavljal svojo Delto, je obljubil pomoč z nasveti.
Posledično upam, da admini omogočijo slikovno limanje brez problemov, drugače bom zamenjal stran objavljanja.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Shrani.si uporabljam že od leta 2009 in dela čisto bp... Tko da ne vem kakšne probleme maš, da preko ničesar ne uspeš naložit slik, če vsem ostalim deluje? Registriraš se na shrani.si, zbereš slike, zbereš opcijo da pomanjša slike na 1024 ali 800, naložiš in kopiraš link za forum. Slike večje kot 10mb, kar je maksimalno dovoljeno za shrani.si pa tudi sigurno ne dela tvoj telefon :wink:
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Jasno in glasno, hvala za nasvet, vendar če shrani.si ne pošlje aktivacijski link na mail, je ves trud zastonj.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Vsi ti hočemo pomagati, ti pa zavračaš vsako pomoč.

Kot že rečeno, pošlji mi eno od slik, ki ti jih noče naložiti, na email (lahko na info@alfa-klub.com), pa bom uredil zadevo.

Jaz redno nalagam slike s telefona na forum in nimam nikakršnih težav.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Mene je včasih odjavilo če sem hotel pripeti objavi sliko iz telefona. Ampak sedaj tega ni več. Dela brez problema.
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Naj pomagam ... :D :D
... z eno dvajset let staro sliko

Slika

Upam da pravo ???
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

A že dvajset let je v moji lasti ?
Je pa že na operacijski mizi.
Priponke
Posnetek izpred precej let.
Posnetek izpred precej let.
162662_159545227426579_1780901_n.jpg (71.78 KiB) Pogledano 5724 krat
Na pogled lepa, pa kar nekaj manjših pomanjkljivosti, ki jih mislim odpraviti.
Na pogled lepa, pa kar nekaj manjših pomanjkljivosti, ki jih mislim odpraviti.
167735_159543107426791_5756491_n.jpg (84.63 KiB) Pogledano 5724 krat
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Lepa =D> =D>
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Delta6 napisal/-a:A že dvajset let je v moji lasti ?
Je pa že na operacijski mizi.

Ne, pred dvajsetimi leti je bila še pri meni

Slika
( nad Dubrovnikom, na Srđ ....)


Pri tebi, Darko, je pa od 10.o2.2001
Se spominjam dneva ko si prišel na ogled (nakup).... kod da je bilo včeraj 8)
Odgovori
  • Informacija