Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

http://www.gumishop.si/pnevmatike/nexen ... 186082.php , jih je gdo že imel? kakšno je vašo mnenje?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

NExEN je ponavadi med prvimi na testih ( http://www.motorevija.si/cms/controls/w ... _gume/2118 ). Samo iz zadnje strani moraš gledat. Je pa res poceni. Osebno bi vseeno dvakrat, ma kaj dvakrat, miljonkrat premislil, predno jih kupim. Dejansko bi toliko časa razmišljal, da bi se nabral denar za normalno gumo. Če že delaš kompromis med ceno in kveliteto se ozri za gumami znamk Kumho, Fulda, Falken. 200€ pa lahko investiraš v svojo minimalno varnost. Aja, pa testi se delajo z novimi gumami in ji ne gre ravno najbolje, kaj bo z nexen gumo ko bo enkrat stara 2 leti #-o .

Mi pa ni jasno kaj kupujete platišča velikosti 18, 19, 20, palcev, če potem nimate za gume. Tega ne bom nikoli razumel. Ravno včeraj sem dal 200€ za štiri nove gume GY EfficientGrip. Seveda v dimenzijah, ki si jih lahko moja denarnica privošči.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Kar jih jaz poznam,ki vozijo Nexen gume,so vsi zadovoljni...Tudi jaz bom po vsej verjetnosti te gume vzel...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Fleks4 napisal/-a:Kar jih jaz poznam,ki vozijo Nexen gume,so vsi zadovoljni...Tudi jaz bom po vsej verjetnosti te gume vzel...
#-o
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a:NExEN je ponavadi med prvimi na testih ( http://www.motorevija.si/cms/controls/w ... _gume/2118 ). Samo iz zadnje strani moraš gledat. Je pa res poceni. Osebno bi vseeno dvakrat, ma kaj dvakrat, miljonkrat premislil, predno jih kupim. Dejansko bi toliko časa razmišljal, da bi se nabral denar za normalno gumo. Če že delaš kompromis med ceno in kveliteto se ozri za gumami znamk Kumho, Fulda, Falken. 200€ pa lahko investiraš v svojo minimalno varnost. Aja, pa testi se delajo z novimi gumami in ji ne gre ravno najbolje, kaj bo z nexen gumo ko bo enkrat stara 2 leti #-o .

Mi pa ni jasno kaj kupujete platišča velikosti 18, 19, 20, palcev, če potem nimate za gume. Tega ne bom nikoli razumel.
Se povsem strinjam z Scremerjem.
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Tud jaz dam neki na gume in gledam na boljše ne na cenejše :doubt:
AR ruls
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Scremer napisal/-a:
Fleks4 napisal/-a:Kar jih jaz poznam,ki vozijo Nexen gume,so vsi zadovoljni...Tudi jaz bom po vsej verjetnosti te gume vzel...
#-o
Kar se mojih izkušenj tiče znajo biti tudi gume "priznanih" znamk slabe oz. niso vredne svojega denarja...Nikoli nebom pozabil Michelin Pilot Sport gum...po dežju si se moral voziti kot po jajcih...Najboljša gume,ki sem jo vozil je pa Continental Sport Contact 2...Pa tudi Toyo sem imel 6 let stare na 156ki in so se odlično držale...Nexen pa veliko ljudi hvali,sam jih še nisem imel na avtu...bomo pa letos videli...Nebom pa hvalil oz. grajal nekaj,dokler ne probam :wink:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

...da ne izgubljam besed o Fuldi exelero made in china. Plastika.
Slika
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Je že kdo homologiral 235/45/ na original 17" pri 159?
In če ja, kaj potrebujem?

Pride pa ta mera vsaj 100€ ceneje kot 225/50/17, ki je original.
Loonatic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Sep 22, 2011 4:35 pm

Do sedaj sem vedno kupoval Pireli.
Res dnarja vredna guma. Brez pritožb

Ker pa dnarja ni, sem za naslednjih par let kupil:
KUMHO_205-45_R16_87Y_XL_KU39_Ecsta
75€

Upam, da bodo OK.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Gregson007 napisal/-a:...da ne izgubljam besed o Fuldi exelero made in china. Plastika.
to sem jaz mel na obeh 156kah...kupil nove takrat in razen tega da so v ovinkih cvilile nimam pripomb...pa tudi kar nekaj km so zdržale
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

torej poleg kitajskih replik Gta so bile takrat v kompletu kitajske Fulda Exel. Ful neka huda akcija ala Gregorino wheles. Cca 90 eur po gumi. Cvilile so, potem glasne kot bi vozil valjar, porazen oprijem tudi na suhi/vroči cesti. Kar sem zvozil gum do sedaj - največji podn.
Slika
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

zanimivo, da je res lahko takšna razlika pri isti gumi...jaz sem jih mel potem tudi na 176 konjski, pa je bil oprijem v vseh vremenskih pogojih dober, pa tudi nič bolj ni nos rino ven, kot pa z potenzami re050
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

ROBERTH napisal/-a:Se da spodaj "prilepljene" gume dobiti kje ugodneje??

http://www.gumax.si/default/goodyear-ea ... -94y.htmll

Cena je ugodna, vendar ne škodi vprašati.
Se že kar ponavljam iz leta v leto.

Po pregooglanih en kup straneh, sem zopet naročil nove F1 Assymetric 2.

Lani so se mi na Bravotu obnesle res odlično. Najbolj mi je v spominu ostal grip v dežju. Kot da cesta ni mokra.

Si pa ne znam predstavljat, kdo kupi nove čungalunga gume v moji dimenziji za cca. 80-85 €??

Ta samogovor je samo zato, ker sem dobil na platiščih, ki sem jih kupil ene čungalunga gume in drsijo v vseh režimih (razen, ko stojim na semforju). Tako slabih gum nisem imel od Save Best iz leta cca. 1992 na Z 101.
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

glede Nexen gum, natančneje N6000 in N8000 še nisem slišal slabe besede, razen tega da je malce večja obraba. Celo vulkanizer mi jih je priporočal in rekel, da je vse ostalo stran vržen denar in če gledaš za dimenzijo 19 col, je vredno premisleka. Nevem sicer kako se obnesejo v manjših dimenzijah, ampak za 235/35/19 sem slišal same pohvale, v mokrem sploh navdušuje. Ravno prejšnji teden pa je kolega nabavil model N8000 v dimeziji 205/45/17 in je navdušen.

pa tudi če se pogleda test ki je objavljen, se lahko vidi, da dejansko nima slabih ocen, v mokrem je očitno res več kot dobra, slab končni rezultat pa je samo na račun obrabe, kar je tud že bilo povdarjeno. Razlika v 19 col dimenziji je lahko tudi 150+ € po kosu in če se komu to zdi malo ... sicer pa tisti ki kupujejo 16 colske gume, so ponavadi zmeraj najpametnejši ko je govora o gumah, kaj je dobro, kaj je za kupit in kaj ni dobro, oz kaj nekdo nikoli nebi dal na svoj avto. Sploh ta fora, kaj se kupuje večje feltne če nimaš za gume je obrabljena do konca...
Odgovori
  • Informacija