Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Foggy napisal/-a:
Scremer napisal/-a:NExEN je ponavadi med prvimi na testih ( http://www.motorevija.si/cms/controls/w ... _gume/2118 ). Samo iz zadnje strani moraš gledat. Je pa res poceni. Osebno bi vseeno dvakrat, ma kaj dvakrat, miljonkrat premislil, predno jih kupim. Dejansko bi toliko časa razmišljal, da bi se nabral denar za normalno gumo. Če že delaš kompromis med ceno in kveliteto se ozri za gumami znamk Kumho, Fulda, Falken. 200€ pa lahko investiraš v svojo minimalno varnost. Aja, pa testi se delajo z novimi gumami in ji ne gre ravno najbolje, kaj bo z nexen gumo ko bo enkrat stara 2 leti #-o .

Mi pa ni jasno kaj kupujete platišča velikosti 18, 19, 20, palcev, če potem nimate za gume. Tega ne bom nikoli razumel.
Se povsem strinjam z Scremerjem.

Ne vem ali nekateri te teste zgolj zelo površno preletijo ali pa so v najboljšem primeru polpismeni. Guma Nexen je po tem testu na mokri podlagi v rangu veleslavnih M pilot sport 3, Dunlop sport maxx in GY eagle F1A2 na katere določeni masturbirajo ob lastnostih na mokri podlagi in se tolčejo po prsih, češ da za njih je pa najpomembnejša lastnost gume zmogljivost na mokri podlagi in je tudi glavni kriterij pri nakupu! OK, argument je zelo na mestu, AMPAK taisti ljudje nato popljuvajo vse kar ni njihov osebni jagodni izbor (v bistvu iz njihovega pisanja lahko izluščimo, da nimajo pojma o izdelkih katere kritizirajo in si jih niso lastili). Naj vozi vsak kar mu denarnica in srce poželita, ampak hkrati naj tapametni že nehajo brez lastnih izkušenj pametovat, kaj je dobro in kaj ni. Razlog, da za isto preformanso (po njihovih kriterijih!) plačujejo 100% več (cena pri X internetnem ponudniku gum Nexen8000:MichelinPS3) pač ni opravičilo ali privilegij da tu pametujejo brez podlage in se istočasno zgražajo nad osebami, ki verujejo v superiornost Golfa 2 D TAS.
V8
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Jaz sem dal raje 4 eur več po gumi in vzel za zadaj sava uhp (215/45/17), asymmetric 2 pa stare ostajajo spredaj, za kakšen mesec bojo še...

edit: aja nexen nisem vzel samo zato, ker bi jih po testih glede obrabe pobral najbrž v enem mesecu. :?
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Odločam se za nakup letnih pnevmatik, vendar sem v dvomu, kaj izbrati.

Odločam se predvsem med tema dvema modeloma:

http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho ... sowigan=So

http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho ... sowigan=So

Kakšen nasvet?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Bodi pozoren, dunlop sp sport maxx ima različne modele, niso vsi dobri, oziroma je za tistih par eur kar nekaj razlike.

Pa kukr sem jaz gledal, v tej dimenziji so najcenejše pri gumaxu - dobro poglej, ti bo za montažo ostalo. ;)

Pa moj nasvet je da vzemi gume z xl letvijo. Sem mislil, da je to bolj larifari (imam vedno na letnih sicer xl, ker sem dal raje par eur več pa da je zihr), ampak to sezono sem imel prvič zimske gume z ojačano letvijo in prvič da niso po eni zimi za stran. Do sedaj mi je vse gume potrgalo na notranjem robu, tako da jaz verjamem da nekaj je na tem. Med vožnjo pa ne opazim razlike.
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

@TheRealDeal
S temi Dunlopkami nimas kaj zgresit, so zelo dobre, moje prejsnje letne gume, pred tednom sem pa dal gor tudi Sport MAXX ampak RT model, ki so se nekoliko boljse kar se tice oprijema, ampak se malo hitreje obrabijo.

So pa te gume vrhunske, da povem eno anekdoto: ko sem letos menjal na letne, sem dal prijatelju avto za peljat(ki je mimogrede dober voznik in mu zaupam) in ko mu po cca 20 minutah voznje ni uspelo avta niti enkrat spravit blizu meje oprijema in ko je se zadnjic poskusil z veliko plina v ostri S seriji ovinkov in se ni zgodilo nic, je s presenecenim izrazom na obrazu sunkovito dvignil roke do stropa in rekel: "Pa kaj je to!?"
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

zdravc napisal/-a:@TheRealDeal
S temi Dunlopkami nimas kaj zgresit, so zelo dobre, moje prejsnje letne gume, pred tednom sem pa dal gor tudi Sport MAXX ampak RT model, ki so se nekoliko boljse kar se tice oprijema, ampak se malo hitreje obrabijo.
Tudi sam se nagibam k nakupu Dunlopk, toda vseeno sem hotel slišati vaše mnenje. Goodyear so pa na testih dobile najboljšo oceno (AMZS), tako, da sem v dvomih :)
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

Verjetno z nobenimi ne bos zgresil, poglej se malo mnenja lastnikov teh gum. Ampak ce dobis te GY za isto ceno se splaca, ker so verjetno za malenkost boljse gume, vsaj po testu sodec.

p.s.
Po drugi strani pa 147-ki Dunlopke ocitno zelo ustrezajo.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

TheRealDeal napisal/-a:
zdravc napisal/-a:@TheRealDeal
S temi Dunlopkami nimas kaj zgresit, so zelo dobre, moje prejsnje letne gume, pred tednom sem pa dal gor tudi Sport MAXX ampak RT model, ki so se nekoliko boljse kar se tice oprijema, ampak se malo hitreje obrabijo.
Tudi sam se nagibam k nakupu Dunlopk, toda vseeno sem hotel slišati vaše mnenje. Goodyear so pa na testih dobile najboljšo oceno (AMZS), tako, da sem v dvomih :)
Pa tele Dunlopke RT dobiš ceneje kot stari model. Jaz sem jih kupil letos v dimenziji 215/45/17 XL in sem dal 109€/kos.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Dajte se začeti orientirati po konkretnih testih (naprimer testi od ADAC):

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Jaz in pri nas doma se kupuje pnevmatike po njihovih testih in zaenkrat v kar nekaj letih še nihče ni bil razočaran.


Lp
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

@ziga_
Do zdaj je bil vsako leto "AMZS-jev test" dejansko preveden test od ADAC-a.
Ti testi povejo katera guma je dobra, ampak ko kopujes gume je se toliko razlicnih faktorjev zraven, da ni tako enostavno reci, aha testirali so to in to dimenzijo na golfu (vprasanje s kakim pritiskom, na kaksni podlagi - tip asfalta, temperatura, itd.), potem se bo na mojem avtu(nekaj drugega) priblizno podobna dimenzija enako obnesla.
Ta test je bolj ali manj za orientacijo, katere gume so za vzeti in katere niso za vzeti.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

zdravc napisal/-a:@ziga_
Do zdaj je bil vsako leto "AMZS-jev test" dejansko preveden test od ADAC-a.
Ti testi povejo katera guma je dobra, ampak ko kopujes gume je se toliko razlicnih faktorjev zraven, da ni tako enostavno reci, aha testirali so to in to dimenzijo na golfu (vprasanje s kakim pritiskom, na kaksni podlagi - tip asfalta, temperatura, itd.), potem se bo na mojem avtu(nekaj drugega) priblizno podobna dimenzija enako obnesla.
Ta test je bolj ali manj za orientacijo, katere gume so za vzeti in katere niso za vzeti.
To seveda ampak vsa leta je bil najbolj zanesljiv test. Svoj čas je bil svetlobno leto pred AMZS. Jaz osebno raje zaupam ADAC. Drugače pa faktorjev je mnogo, razlika je že v identični pnevmatiki (vsaka iz druge proizvodnje). Tako, da je res težje reči. Samo testi so za neko orientacijo, da se ne loviš v prezasičenem trgu pnevmatik.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

8AK napisal/-a:Ne vem ali nekateri te teste zgolj zelo površno preletijo ali pa so v najboljšem primeru polpismeni. Guma Nexen je po tem testu na mokri podlagi v rangu veleslavnih M pilot sport 3, Dunlop sport maxx in GY eagle F1A2 na katere določeni masturbirajo... ..., ki verujejo v superiornost Golfa 2 D TAS.
RooooK napisal/-a:... sicer pa tisti ki kupujejo 16 colske gume, so ponavadi zmeraj najpametnejši ko je govora o gumah, kaj je dobro, kaj je za kupit in kaj ni dobro, oz kaj nekdo nikoli nebi dal na svoj avto. Sploh ta fora, kaj se kupuje večje feltne če nimaš za gume je obrabljena do konca...
Sicer s težavo berem, ker še ne poznam vseh črk iz abecede, ampak si ga grem sedaj pošvrkat na moje veleslavne GY gume na 15 colskih platiščih, da se malo sprostim. Ko končam, pa oddrvim še na eno panoramsko vožnjo z mojih Golfom IV.

Srečno.

lp
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

hahhah Bravo Screamer , in potem vse tiho je bilo....

Glede Golfa pa predvidevam da si se zatipkal,si najbrž mislil serijo II? :lol:
surfer
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Kupujem nove gume 225/50 R17

V grande finale sta prišli naslednji gumi:

1. Pirelli Cinturato P7 BLUE 225/50 R17 98W XL
http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho ... sowigan=So

2. Pirelli P ZERO ROSSO Asimmetrico 225/50 ZR17 98Y XL
http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho ... sowigan=So

Bolj se nagibam za model Cinturato P7 BLUE 225/50 R17 98W XL, ki naj bi bil najnovejši in najboljši iz Pirrelijeve družžine. Glede na to, da je to prva guma z evropsko oznako AA za kakovost in zmogljivost pnevmatike in ko berem same dobre kritike glede te pnevmatike, odločitev po mojem ne bo težka. Ima kdo kake izkušnje s to novo vrsto pnevmatike?
http://www.autoedizione.com/pirelli-cin ... alian-car/
[/url]
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

kere cene..
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Odgovori
  • Informacija