Poraba vaše alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-od MB do Portoroža,tempo 140 po ac,7,4 ,zimske gume,temperatura okrog 0
-koga ne zanima ta podatek,naj ne bere :wink:
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

colibry napisal/-a:zanimiv podatek za 2.0 ts 16v na plin.... sam imam sicer 145 qv predelano na plin in mi kuri cca 10-11L-=\100km mesano( mesto + relacije ). na bencinu mi kuri pa med 8 in 9,5 L\ 100km. relacija na bencinu avtocesta 110-120 7.2L\100km ( cel tank relacija ) od predelave na plin pa relacije se nisem odpeljal stem avtom.

zgleda da bom mogu odpelat preprogramirat racunalnik od plina.
Sam sem 3x v roku enega leta hodil na reprogramiranje. 2x zaradi updat-a softvera in 1x zaradi ponastavitev vbrizgalnih blokov (optimizacije vbrizga). Zadnje prilagoditve so ble narejene lani novembra. Od takrat je poraba ob podobnem stilu voznje in na isti relaciji za do 1 do 1,2l/100km nizja. Seveda to velja za plin.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kateri plinski sistem uporabljas? in kam vozis reprogramirat??
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

z 36.15l (27.22e)prevozil 417km - 8.67l/100km
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

po BC imam zdej pozimi 7.8L/100km, kar je cca 1.5L več kot poleti :) Gume še vedno letne hehehe
\°/
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Glede na "zimo" ki jo imamo, tud mene boli, da sem sploh kupoval zimske gume! Snega od nikoder! Tak oda drugo leto ne menjam dokler ga ne kipne 20cm!

LP
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Creed napisal/-a:Glede na "zimo" ki jo imamo, tud mene boli, da sem sploh kupoval zimske gume! Snega od nikoder! Tak oda drugo leto ne menjam dokler ga ne kipne 20cm!

LP
zimskih gum se ne kupuje samo zaradi snega! če so nizke temperature je letna pnevmatike zelo neuporabna! če bi rad sneg pridi na dolenjsko :D
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

mare87 napisal/-a:zimskih gum se ne kupuje samo zaradi snega! če so nizke temperature je letna pnevmatike zelo neuporabna! če bi rad sneg pridi na dolenjsko :D
Ja v kakem drugem vesolju pa res... Upam, da se ne bomo spet pogovarjali o tistih magičnih 7-ih °C? Če je 7,01 je letna guma še dobra, če pa je 7,00 pa je katastrofa, a ne?

Malo preveri teste, primerjaj zavorne poti in oprijem. Letna guma premaga zimsko tako na suhem (tudi pri precejšnjem minusu) kot na mokrem, zimska pa je boljša samo na snegu in ledu.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

se vidi, da nimate pojma! zunaj ni trenutno 7°C ampak krepko pon nulo.
letna pnevmatika nikoli, nobena ne nudi zadostnega oprijema pod 7°C, če
ste tolk pametni se pa vozte z letnimi pozim. ampak se zavedajte, da s tem ogrožate sebe in DRUGE. bolš da ne naletim na tazga da ma letne gume na avtu pa se zakanta vame, punco, itd., ker se mu ne bo pisal dobr!!!

pa še to, zimska guma je po strukturi popolnoma drugačna od letnih!
zakaj le?! zarad lepšga?! zaradi pogojev, ki so na cesti in v to je všteto tudi to, da so pozimi velik nižje temperature kot pa poleti. kar pa pomeni, da letna guma pozimi rata trda kot kamen pozimi na asfaltu!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Smiri doživljaje...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

lizard napisal/-a:
mare87 napisal/-a:zimskih gum se ne kupuje samo zaradi snega! če so nizke temperature je letna pnevmatike zelo neuporabna! če bi rad sneg pridi na dolenjsko :D
Ja v kakem drugem vesolju pa res... Upam, da se ne bomo spet pogovarjali o tistih magičnih 7-ih °C? Če je 7,01 je letna guma še dobra, če pa je 7,00 pa je katastrofa, a ne?

Malo preveri teste, primerjaj zavorne poti in oprijem. Letna guma premaga zimsko tako na suhem (tudi pri precejšnjem minusu) kot na mokrem, zimska pa je boljša samo na snegu in ledu.
Slika
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

mare87 napisal/-a:se vidi, da nimate pojma! zunaj ni trenutno 7°C ampak krepko pon nulo.
letna pnevmatika nikoli, nobena ne nudi zadostnega oprijema pod 7°C, če
ste tolk pametni se pa vozte z letnimi pozim. ampak se zavedajte, da s tem ogrožate sebe in DRUGE. bolš da ne naletim na tazga da ma letne gume na avtu pa se zakanta vame, punco, itd., ker se mu ne bo pisal dobr!!!

pa še to, zimska guma je po strukturi popolnoma drugačna od letnih!
zakaj le?! zarad lepšga?! zaradi pogojev, ki so na cesti in v to je všteto tudi to, da so pozimi velik nižje temperature kot pa poleti. kar pa pomeni, da letna guma pozimi rata trda kot kamen pozimi na asfaltu!
To pa rata, če Žlendru in Zajcu uspe dobro prodati "budelaštine" na temo varnosti v cestnem prometu.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ta manija o zimskih gumah je zrasla tudi iz tega, da proizvajalci z namenom višjega zaslužka stalno reklamirajo zimsko gumo kot superiorno proti letni pri nizkih tempeturah, ker drugače nimajo dovolj argumentov za smotrnost nakupa zimskih. Čeprav testi kažejo nekoliko drugačno sliko.


Mnenje mareta87, ki verjetno ne ve niti kaj je to lamela in čemu služi mi je tako povsem nepomembno :) Človek sploh ni prebral kaj sem napisal, ampak samo laja nazaj, brez da bi si prebral kako se izkažejo primerjalni testi v praksi. Pa še nekaj me (oz. nas) na pamet obtožuje da vozim pozimi z letnimi gumami. Pravi vseznalec :)


Recimo zanimive številke iz enega testa v dimenziji 205/55-R16 v zimskih razmerah. Najboljša zimska guma je imela pri zaviraju iz 100 km/h na suhi podlagi cca. 7 metrov daljšo zavorno pot od neke povprečne letne. To pomeni, da ko z letno že stojiš na mestu se z zimsko giblješ skoraj 40 km/h. Na mokrem je razlika bila podobna (verjetno so meritev opravili ali v zelo posoljeni vodi ali pri visjih temperaturah). Na snegi in ledu pa seveda letne nimajo za burek.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

lizard napisal/-a:Ta manija o zimskih gumah je zrasla tudi iz tega, da proizvajalci z namenom višjega zaslužka stalno reklamirajo zimsko gumo kot superiorno proti letni pri nizkih tempeturah, ker drugače nimajo dovolj argumentov za smotrnost nakupa zimskih. Čeprav testi kažejo nekoliko drugačno sliko.


Mnenje mareta87, ki verjetno ne ve niti kaj je to lamela in čemu služi mi je tako povsem nepomembno :) Človek sploh ni prebral kaj sem napisal, ampak samo laja nazaj, brez da bi si prebral kako se izkažejo primerjalni testi v praksi. Pa še nekaj me (oz. nas) na pamet obtožuje da vozim pozimi z letnimi gumami. Pravi vseznalec :)


Recimo zanimive številke iz enega testa v dimenziji 205/55-R16 v zimskih razmerah. Najboljša zimska guma je imela pri zaviraju iz 100 km/h na suhi podlagi cca. 7 metrov daljšo zavorno pot od neke povprečne letne. To pomeni, da ko z letno že stojiš na mestu se z zimsko giblješ skoraj 40 km/h. Na mokrem je razlika bila podobna (verjetno so meritev opravili ali v zelo posoljeni vodi ali pri visjih temperaturah). Na snegi in ledu pa seveda letne nimajo za burek.
mene ni treba nč učit kaj so lamele in čemu so namenjene. vem dobr čemu služijo. in ne, nč ne lajam, poudarjam da so zimske za vožnjo, ko je temperatura pod 7°C! ne verjet raznimi testi, ki naj bi dokazoval, da se letne izkažejo bolje kot zimske (govorim za suho podlago)!
ti si napisal češ, da so letne gume dobre tudi, če je temperatura pod 7°C, pod pogojem da je suha podlaga. tako si razlagam tvoj stavek.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

mare87 napisal/-a:
lizard napisal/-a:Ta manija o zimskih gumah je zrasla tudi iz tega, da proizvajalci z namenom višjega zaslužka stalno reklamirajo zimsko gumo kot superiorno proti letni pri nizkih tempeturah, ker drugače nimajo dovolj argumentov za smotrnost nakupa zimskih. Čeprav testi kažejo nekoliko drugačno sliko.


Mnenje mareta87, ki verjetno ne ve niti kaj je to lamela in čemu služi mi je tako povsem nepomembno :) Človek sploh ni prebral kaj sem napisal, ampak samo laja nazaj, brez da bi si prebral kako se izkažejo primerjalni testi v praksi. Pa še nekaj me (oz. nas) na pamet obtožuje da vozim pozimi z letnimi gumami. Pravi vseznalec :)


Recimo zanimive številke iz enega testa v dimenziji 205/55-R16 v zimskih razmerah. Najboljša zimska guma je imela pri zaviraju iz 100 km/h na suhi podlagi cca. 7 metrov daljšo zavorno pot od neke povprečne letne. To pomeni, da ko z letno že stojiš na mestu se z zimsko giblješ skoraj 40 km/h. Na mokrem je razlika bila podobna (verjetno so meritev opravili ali v zelo posoljeni vodi ali pri visjih temperaturah). Na snegi in ledu pa seveda letne nimajo za burek.
mene ni treba nč učit kaj so lamele in čemu so namenjene. vem dobr čemu služijo. in ne, nč ne lajam, poudarjam da so zimske za vožnjo, ko je temperatura pod 7°C! ne verjet raznimi testi, ki naj bi dokazoval, da se letne izkažejo bolje kot zimske (govorim za suho podlago)!
ti si napisal češ, da so letne gume dobre tudi, če je temperatura pod 7°C, pod pogojem da je suha podlaga. tako si razlagam tvoj stavek.
ni panike, ne bom vrjel svojim izkušnjam in raznim testom, ampak bom vrjel tebi na slepo.

Daj no :lol: :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Odgovori
  • Informacija