(E-Uprava) Preverjanje podatkov o vozilu ki ga kupujete

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
sobotek24
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Mar 07, 2010 11:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Latkova vas

Oh... najlepša hvala... Sm kr lažje zadihu...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

To pa ne bo držalo, odjava in prijava se ne šteje. Sem ravno preveril na motorju, kateri je bil že večkrat čez zimo odjavljen in se število lastnikov ni spremenilo.

Takšen je komentar pri št. lastnikov:
Število dosedanjih različnih lastnikov vozila. Možno je, da zaradi uvoza podatkov iz starega registra vozil ta podatek ni pravilen.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Se pa šteje npr. če se je avto prodajal v kakšni avtohiši (in da ni šlo za t.i. komisijsko prodajo). Tako se pač avtohiša, ki je (pre)prodala avto šteje kot lastnik, zato se lahko število lastnikov hitro znajde okoli 5 :) Kolikor je meni znano :)


Lp, J
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

JC29 napisal/-a:Se pa šteje npr. če se je avto prodajal v kakšni avtohiši (in da ni šlo za t.i. komisijsko prodajo). Tako se pač avtohiša, ki je (pre)prodala avto šteje kot lastnik, zato se lahko število lastnikov hitro znajde okoli 5 :) Kolikor je meni znano :)


Lp, J
Mhhhm, lahko, ni pa nujno. Recimo mojega so vzeli noter - prejšni lastnik ga je odjavil, prodajali eno leto pa se avtohiša ne šteje kot lastnik.
Uporabniški avatar
sobotek24
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Mar 07, 2010 11:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Latkova vas

Se pravi da ni use res kar je na tej strani... Stric je kupil 146 novo iz avto triglava v ljubljani... Potem jo je pa mojmu sestriču prodau in on men... Tko da je biu avto od leta 99` skos v familiji nobena avtohiša al pa kaj druga..
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sestrič = bratranc (če kdo ne bo vedel).
To mi je blo vedno zanimiv. :)
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Preveril mojo...4. lastnik. :)
Če je ravno, ni zabavno.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kakorkoli že, pri vozilih, katera sem imel v lasti, so se podatki vedno ujemali in vedno so bili prepisi preko avtohiš in nikoli se ni vmes "vrinil" še kakšen lastnik :wink:
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, me kr šok k svojo preveru :lol: 5.lastnik... Sej, mogoče bil pa kateri s foruma vmes, hehe...
Pri sodobnih Julijah ima največ uspeha Alfa Romeo ;)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsaka komisijska/komisionarska ali nekaj podobnega prodaja pomeni avtomatsko enega lastnika več med tabo in prodajalcem, ker posrednik začasno dobi lastništvo nad vozilom in ti ga komisijsko proda (če delaš prepis pri kakšnem prodajalcu rabljenih vozil, ki ti sestavi pogodbo, ki jo nato overiš na občini). Če je bil prodajalec prvi lastnik in prodajata preko komisionarja (ali kak se mu že reče) potem si ti avtomatsko 3. lastnik in ne drugi. 2. lastnik je bil komisionar.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Vsaka komisijska/komisionarska ali nekaj podobnega prodaja pomeni avtomatsko enega lastnika več med tabo in prodajalcem, ker posrednik začasno dobi lastništvo nad vozilom in ti ga komisijsko proda (če delaš prepis pri kakšnem prodajalcu rabljenih vozil, ki ti sestavi pogodbo, ki jo nato overiš na občini). Če je bil prodajalec prvi lastnik in prodajata preko komisionarja (ali kak se mu že reče) potem si ti avtomatsko 3. lastnik in ne drugi. 2. lastnik je bil komisionar.
Ne bo držalo, sem pri dveh vozilih 2. lastnik in prepis je bil delan pri preprodajalcu vozil s komisijsko prodajo :wink:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Potem pa nevem, zakaj je bilo pri meni vedno tako kot sem napisal. Napaka v Matrici... :lol:
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Moja 1.lastnik, 1. uporabnik. :)
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
denisr84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Jul 18, 2008 9:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: mb

kr ql. sam ti pa ne napiše, kateri tip motorja je!!! al je euro2, euro3...
denis84
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Lastništvo se spreminja samo kadar avto registrira nov lastnik. Torej, jaz kupim nov avto, ga čez 1 leto dam v račun. Avtohiša ga vzame v račun. jaz sem ga odjavil iz prometa, torej je neregistriran. Res da je lastnih avtohiša, ampak, ko ga bo kupo nov kupec mu bo v prometnem pisalo 2.lastnik.
Tako da, če komisionarji na registrirjo vozil na sebe, se teh nikjer ne vidi.
Kakor koli, ko se menja lastnik in ga le ta registrira, se tudi zaporedje lastnika spremeni.
:doubt:

P.s. Zdajle se svojo prevero. zadeva je takole - tam ko piše lastniki so všteti tudi leasingi -torej če je avto uzet na leasing, je avtomatsko eden več.

Registracija
Datum prve registracije: 20.12.2003
Država prve registracije: Ni podatka
Datum prve registracije v SLO: 20.12.2003
Reg. oznaka prve registracije v SLO: MBS8-14A
Izvajalna enota prve registracije v SLO: UPRAVNA ENOTA MARIBOR
Veljavnost (od - do): 03.09.2007 - 03.09.2010
Omejitve: Ni omejitev

Število različnih lastnikov: 4
Število različnih uporabnikov: 3


Za nas je najbolje gledat, kolko je uporabnikov, in je tisto mirodajno.
Uporabniki smo dejansko lastniki. Jaz sem tretji lastnik svoje alfe - 100% preverjeno.
Slika
Odgovori
  • Informacija