100% zvišanje kazni...

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

ja pa smo spet tam....spet kazni...najbolje bo prodat avto pa se s biciklom okol furat al pa tko k je ze ne vem kdo omenu, cestke kupt pa gasa...pa ce ze morjo bit tko visoke kazni bi bilo posteno, ce bi bili zneski v visini glede na osebne dohodke...kajti nekaterim se ne bo poznal nič tistih par tisoč €, taki navadni smrtniki s 500€ plače pa kmal tud za jest ne bomo mel...kolikokrat podzavestno pripeljes v naselje 60, 70 km/h, sploh tisti ki so veliko na cesti, pa kr ode izpit al kaj...al pa gre celomesecna placa al pa kr dve....v glavnem katastrofa. zakaj ne iscejo vzrokov drugje....50% nesrec je samo zaradi slabih, razruvanih in nevzdrzevanih cest, nepreglednih ali slabo signaliziranih-oznacenih krizisc, izvozov ipd...tudi jst mislim da s tem ne bodo bistveno zmanjsali stevila nesrec, kvecjemu ksn samomor vec....pol pa naj omejijo hitrosti serijskih vozil na 50km/h pa bomo vsi zadovoljni :lol: ...lp
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

To bo še veselo, po drugi strani pa noben nobenega ne sili, da naj prekorači hitrost in če je ne prekoračiš, se nimaš česa bati.
Voziš po predpisih in to je to.

Da ne bo pomote, tudi meni se zdijo te kazni nenormalne, dost večje kot v EU #-o in jih niti pod razno ne podpiram. Vseeno lahko upamo, da ne bo sprejet ta zakon...

Lp
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

...ja kaj, sej nimamo kaj divjat po cestah, itak imamo toliko modernih dirkališč v sloveniji kjer lahko divjamo #-o
To ja to ti pa je ukrep ob 300€ plače =D>
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

ja kaj ste zdej vsi tok pametni nimamo kej divjat.....boste pol povedal, ko boste prvo kazen dobil. v lj na dolenjki, kjer je dvopasovnica sem 2 leti nazaj ob 11h ponoči peljal 83km/h, pa se prazna cesta je bila. jst sploh nism mel obcutka da vozim hitr, in kr naenkrat skoci pred avto policaj....in kazen ki je sledila: 80kSIT + 7kazenskih pik. men ni blo nc jasno, pa ne bi reku ce bi res norel, ampak to se mi pa res ne zdi fer...ne recem da gres lahko cez vsako naselje 80km/h, ampak nekatere ceste oz razmere to dopuscajo ....ok no, to je moje misljenje, mogoče se pa motim...pač priznam imam bolj tezko nogo in tega se je kr tezko odvadit, ce imas enkrat v krvi. kljub ze vsem kaznim in tudi soocenju z ograjo pri 150km/h, ampak tud taki mormo zivet :wink: da drzava lahko sluzi na nas racun :lol:
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

thunderbolt napisal/-a:...ja kaj, sej nimamo kaj divjat po cestah, itak imamo toliko modernih dirkališč v sloveniji kjer lahko divjamo #-o
To ja to ti pa je ukrep ob 300€ plače =D>
Cesta ni dirkališče, kaj ti ni jasno?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ni samo problem kaj cesta dopušča, problematični so ostali udeleženci, zlasti v naseljih (pešči, otroci, kolesarji.....) in tudi veliko voznikov je totalno nesposobnih, zato so tudi tako majhne omejitve.

Nisem nek zagovornik počasne vožnje, vendar vsaka medalja ima dve plati in vsak razumen človek bo pregledal obe strani in izbral neko vmesno pot....
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sej škoda vsakega komentarja, ampak vseeno...
problem naših policajev je predvsem v tem, da merijo hitrosti na najbolj butastih možnih odsekih kjer se zgodi minimalno nesreč.Jaz radarja v okolici vrtcev, šol, etc. še nisem videl.Zmeraj so na nekih ravninah, ponavadi ponoči ali v mraku, skriti za raznimi grmovji, tablami, civilnimi avtomobili in to zame ni nikakršno zagotavljanje varnosti, ampak filanje Bajukove finančne riti.
Se strinjam ,da po naseljih nimaš kej divjat, ampak (maybe its just me), če nisi ravno pozoren, na vsako tablo, križišče.... sploh ne veš, da je naselje.Tako sem jaz plačal v Domžalah.Tudi občutka nisem imel, da sem v naselju.
To, da bodo "cene" za alkohohol ostale enake se mi zdi pa čista bedarija in izven mojega območja dojemanja.Sej lahko vozite malo nažgani, sicer ne preveč, pa počasi skozi naselje.Bolje biti pijan nego brz #-o Kurc kadit ne smemo nikjer več, nasuti pa lahko še vedno vozimo :disturbed:
Sem pa prepričan, da se pijan folk, ki vozi čez naselje 100+ zelo sekira zaradi raznih kazni.Če si tako tele, da nabit divjaš, se sigurno zelo sekiraš za razne kazni.Mogoče zjutraj ob mačku, če prideš cel domov....
Pomoje bom kmalu jaz tisti, ki bo pripel svojo šajtrgo in zginil ven iz lepe zelene naše #-o
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

ja vuso jst se popolnoma strinjam s tabo...jebe se vsem nasim poslancem in ministrom za prometne nesrece in preminula zivljenja udelezencev le teh.....zdej so nasl le se en nacin, kako dodatno napolnit svoje blagajne...itak vec ali manj gledajo samo za svoje riti...grdo povedano sam v vecini je zal tko... #-o lp
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

ja pocasi bom menjal svojo turbaso za nekega pocasnega terenca(tudi turbo, sam bo pac tud "diesel")...poraba bo nekje ista, samo vozil se bom znotraj omejitev(pa se pozimi bo manj problemov)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Glede naselij je prav da se kazni malo povišajo ampak ne toliko :wink: , ostalo ne bi več zgubljal besed..



No pa še ena sveža:

Danes je minister za promet dal odpoved :mrgreen: , vključno z ministrom za zdravje in ministrom za visoko šolstvo :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

87pepsi napisal/-a: No pa še ena sveža:

Danes je minister za promet dal odpoved :mrgreen: , vključno z ministrom za zdravje in ministrom za visoko šolstvo :wink:
Temu bi lahko rekli : Končno!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Končno lahko rečemo kar za vse tri.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Korita ostajajo ista, samo prasci se menjajo :mrgreen:
Vsi so bili super fantje in odstopajo zaradi neutemeljenih kritik opozicije in ker želijo, da bi stvari, ki zaradi osebnih zamer do njih sedaj ne tečejo, od zdaj naprej stekle dalje.
Bručan:onkologija, pediatrična...
Božič:ni naredil ničesar in tako najmanj škode od njega
Zupan: mesto mu je na vrvi, privezani na balkonu ŠOU-a
Če ima kdo želodec za pravljice o razlogih za odstope:
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,235645
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

vuso napisal/-a: Vsi so bili super fantje in odstopajo zaradi neutemeljenih kritik opozicije in ker želijo, da bi stvari, ki zaradi osebnih zamer do njih sedaj ne tečejo, od zdaj naprej stekle dalje.
Srčno upam, da gre za tukaj za sarkazem iz tvoje strani ?

sicer pa je to že iz teme o novih kaznih.
Uporabniški avatar
Cury
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Apr 24, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

87pepsi napisal/-a: No pa še ena sveža:

Danes je minister za promet dal odpoved :mrgreen: , vključno z ministrom za zdravje in ministrom za visoko šolstvo :wink:
=D> =D> =D> =D> TOOO!! =D> =D> =D> =D>

Upam da bodo novi ministri kej bol! Bi biu že cajt da nekdo pride in uredi trenutno stanje!
Odgovori
  • Informacija