Zimske gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Pomoje so te celoletna pnevmatike ne sam kompromis, pa naj bo to poleti ali pozimi. Se pravi povprečna v vsakem primeru. Se mi zdi, če se vsej malo več voziš, da se splača reskirati kak euro več in kupiti zimske gume.
Moje mnenje pač.

LP
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vocko napisal/-a:Bil je lansko leto v Avtomagazinu primerjalni test pro 0° Celzija med letno gumo in zimsko po mokrem, suhem in po snegu. Letna je bila po snegu porazna, pri vsem drugem pa daaaleeeč boljša kot zimska.

Tako da ni treba verjet vsej tej propagandi, ki jo gumarji forsirajo...

Ravno o tem govorim. Dokler ne prideš na sneg poseka letna guma vsako zimsko povsod in ja @pepsi segrevanej na delovno temperaturo trja 4 minute ;)

Pa ni poblem, da bi šparal, ker tako imam letne gume F1 z več kot 7mm profila, pa bom vseeno za zimo kupil nekaj drugega. Ampak tako kot sem rekel me močno drži, da bi kupil tudi za zimo letne gume, vendar pač nekaj kar je dobro v dežju in vodi.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Definitivno se izogibaj F1, ker če te dobi sneg ne boš prišel tudi 10 metrov daleč. Preizkušeno v praksi.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Alfaspider napisal/-a:Definitivno se izogibaj F1, ker če te dobi sneg ne boš prišel tudi 10 metrov daleč. Preizkušeno v praksi.
Tudi jaz probal (sicer bolj po plundri kot po snegu). Ne priporočam :mrgreen: :mrgreen:
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

aaxxx napisal/-a:Pomoje so te celoletna pnevmatike ne sam kompromis, pa naj bo to poleti ali pozimi. Se pravi povprečna v vsakem primeru. Se mi zdi, če se vsej malo več voziš, da se splača reskirati kak euro več in kupiti zimske gume.
Moje mnenje pač.

LP
Se strinjam. To je tako, kot če si kupiš SUV in od njega pričakuješ izjemne terenske sposobnosti, hkrati pa naj bi bil tudi dirkalnik za po cesti. Not gonna happen, my friend...
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sej pravim: alfa 166 ni dirkalnik in zato ne rabiš nekih high performance gum, saj je verjetno ne ožemaš na vsakem ovinku. Celoletna guma je seveda kompromis. Sam baje so letos pri goodyearu precej izboljšal njihovo celoletno pnevmatiko, ki je posekala vse ostale v dežju in na suhi cesti. Malce slabša je le na snegu.V glavnem poročam spomladi, če se jo splača kupit. Zaenkrat pri meni stestirana v mokrem in suhem in lahko rečem da je odlična. Poleg tega ima zelo močne boke in se tudi pri hitri vožnji čez ovinke ne zvija.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Teo napisal/-a:
Ravno o tem govorim. Dokler ne prideš na sneg poseka letna guma vsako zimsko povsod in ja @pepsi segrevanej na delovno temperaturo trja 4 minute ;)
Pa .....
Ne vem če sm ti js reku glede tega kej :wink: Sm ti samo povedu da uniroyal sport blesti v dežju in svoji nenormalni obrabi...

Drugače pa se strinjam z vami, saj se tudi jaz lani nisem ubadal z zimaki, in sem se pozimi vozil z novimi letnimi gumami. Bridgestone Turanza ER300, in hočeš nočeš ta guma je potovalna(kar pomeni da je kanček trša) toda zaradi svojega profila odlično žlebi izločajo vodo, pa tudi po snegu sm z njimi z lahkoto šel v klanec medtem ko z Audijem lani nisem mogel v isti klanec z Dunlop SP3 :doubt: :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Se pravi, da semlahko delno brez skrbi za GTV, ker ne mislim letos nabavljati zimskih, gor imam pa ER 300.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Alfaspider napisal/-a:Se pravi, da semlahko delno brez skrbi za GTV, ker ne mislim letos nabavljati zimskih, gor imam pa ER 300.
Affirmative :mrgreen: , po mokrem si se najbrž že pelu, na snegu pa ni glih zimak, ampak se še zmeraj pelješ lažje in boljše kot s kakimi najbolj cheap zimskimi :D
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Teo napisal/-a:
Vocko napisal/-a:Bil je lansko leto v Avtomagazinu primerjalni test pro 0° Celzija med letno gumo in zimsko po mokrem, suhem in po snegu. Letna je bila po snegu porazna, pri vsem drugem pa daaaleeeč boljša kot zimska.

Tako da ni treba verjet vsej tej propagandi, ki jo gumarji forsirajo...

Ravno o tem govorim. Dokler ne prideš na sneg poseka letna guma vsako zimsko povsod in ja @pepsi segrevanej na delovno temperaturo trja 4 minute ;)

Pa ni poblem, da bi šparal, ker tako imam letne gume F1 z več kot 7mm profila, pa bom vseeno za zimo kupil nekaj drugega. Ampak tako kot sem rekel me močno drži, da bi kupil tudi za zimo letne gume, vendar pač nekaj kar je dobro v dežju in vodi.
Poglej, če imaš letne gume dobre si kupi zimske in se vozi brez skrbi; bo zadoščeno varnosti in zakonu.
Nisem vedel, da se guma segreje v 4-ih minutah :| ???
I'm back!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Mislim, da se bom odločil za letno-zimske gume GY vector, ker verjamem, da se bodo pri moji vožnji bolje obnašale kot zimske.


Poleti pa bom skoraj zagotov kupil še Potenzo 050, namesto F!, ki jih imam sedja in so mnogo mnogo preglasne, da bi jih kupil še enkrat.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Teo napisal/-a:Mislim, da se bom odločil za letno-zimske gume GY vector, ker verjamem, da se bodo pri moji vožnji bolje obnašale kot zimske.


Poleti pa bom skoraj zagotov kupil še Potenzo 050, namesto F!, ki jih imam sedja in so mnogo mnogo preglasne, da bi jih kupil še enkrat.

Mislim, da si se prav odločil:
http://www.avto-magazin.si/nakupovalni- ... 351@2.aspx
I'm back!
ziggi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Okt 11, 2007 10:42 pm

Jst mam gor nokian WR G2 in sem jih danes zjutraj prvič sprobau u snegu. Prvi vtisi so super :)
M
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: To Feb 22, 2005 9:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Glede na teste se zdi letošnji GY Eagle Vector kar dostojen kompromis. A kdo ve, kako se obnese poleti oz. pri višjih temperaturah?
regler
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Sep 28, 2007 5:52 pm

sava eskimo s3
Odgovori
  • Informacija