Zimske gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Včasih je bilo pravilo branja nemških testov tako, da greš od vrha navzdol in prva ne-nemška stvar je najboljša.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Jaz pa razmišljam med Michelin Alpin 6 in Nokian WR A4.

Čeprav me vedno bolj vleče proti Alpin 6.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
capocapo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 11:29 pm
Član Alfa Kluba: 1

Kaj pa Pirelli Sottozero 3?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Nekak se izogibam Pirelli in Conti gum. Pri zimskih, pa še ne bi rad najbolj mel Dunlopk, ker so po mojih skušnjah prehitro postale trde.

Ena opcija so še Kleber edino. Pozabil sem še dopisat, da so zimske v dimenzijah 205/55 R16.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jaz bom nexen letos nabavil. Po testih zelo solidna
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Nekako se strinjam s te, kar je napisal @SilverMan!

Drugače pa, vsi testi teh qurchevih gum so približek približka! Zmagoivalka se ne obnese enako v dveh različnih dimenzijah in na dveh različnih avtih. Zato je pri nekomu lahko najslabše ocenjena najboljša!

Konec koncev pa, glede na to, kako zimo imamo pri nas, par dni snega, je vsaka več kot odlična! 8)
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Teste institucij, ki se deklarirajo kot neodvisne, je bolje jemati z rezervo, enako so ocene uporabnikov dokaj subjektivne...Po mojih izkušnjah se ne splača biti zaslepljen z zvenečim imenom znamke in to ne velja samo za gume.

Mogoče bi bilo komu v pomoč tole: http://www.tyrereviews.co.uk/Search/Siz ... son/Winter" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Do neke mere se strinjam, da je praktično vseeno kakšno znamko se vozi, vendar so razlike že na začetku, kot naprimer GY UG 8 je bila popolnoma neprimerna za po snegu, je pa super za vse ostalo, nekako v nasprotju s Savo ... toliko iz starih spominov …
Problem nastane tudi ali se guma fura smo eno sezono, kjer je praktično vseeno kaj se vozi ali pa kot jaz, ko delam malo kilometrov in mora zdržat 4/5 sezon, kjer se šele pokaže razlika. Tako je Falken iz azije postala plastična ni seveda nevarna za vožnjo drugo sezono, Conti star 6 let pa nima nobenih problemov. Prav tako še nisem imel problemov s Savo.
Podobno kot so z velikim veseljem obuli službene korete v Nexen, stvar po par letih nima nobenega oprijema po mokrem.
Prav tako stanje je potrdil mehanik/vulkanizer - večina čang šlang robe se dokaj hitro spremeni v plastiko.

Je pa še vedno to edini stik med cesto in vozilom/vami in je na vas kako to tretirate, prosim pa da tudi pomislite na ostale udeležence v prometu.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Jaz zimske uporabljam dunlop. Po dveh max treh letih jih menjam, ker četudi se bolj malo vozim se znucajo, ker zadnje čase itak ni zim ter je ponavadi vožnja po suhi cesti kjer jih samo pobira. Poleti pa ponavadi vozim uniroyal. Odlična za dež, čisto ok v ostalih pogojih. Je pa res da jih ne preganjam. So pa hin po dveh sezonah. Mehka jebat ga.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

El Barto napisal/-a: Problem nastane tudi ali se guma fura smo eno sezono, kjer je praktično vseeno kaj se vozi ali pa kot jaz, ko delam malo kilometrov in mora zdržat 4/5 sezon, kjer se šele pokaže razlika. Tako je Falken iz azije postala plastična ni seveda nevarna za vožnjo drugo sezono, Conti star 6 let pa nima nobenih problemov. Prav tako še nisem imel problemov s Savo.
Podobno kot so z velikim veseljem obuli službene korete v Nexen, stvar po par letih nima nobenega oprijema po mokrem.
Prav tako stanje je potrdil mehanik/vulkanizer - večina čang šlang robe se dokaj hitro spremeni v plastiko.
Hvala za info.
To je tudi meni pogoj, da niso po dveh letih plastika.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nexen po parih letih - ocitno mate zelo stare modele nexenk.
Jaz izhajam iz izkusenj in tudi iz tega, da ce so za Poršeja dobre (prvovgradnja), bojo tut zame :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Jst sm tut tko gledal...Avon, prva vgradnja na Aston Martin...slabših gum še nisem vozil.
Če je ravno, ni zabavno.
forplan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Sep 13, 2013 10:46 am

a pa res mislite da gre na Porshe in Aston Martin enaka guma kot jo vi dobite ? :)

Še v isti tovarni verjetno ni nareta
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Seveda da ne, samo od proizvajalca gum kateri je tovarniški opremljevalec za take firme, bi pričakoval neko normalno kvaliteto tudi za svoje cestne gume...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Hja no, prav tako sem imel Moll akumulatorje iz njihove top line ponudbe, ki je tudi prva vgradnja za hrošča na steroidih, pa so se izkazali za sranje od sranja. So pa res dizajnirani natančno, gredo točno 2 leti garancije in niti leta več.

Zraven tistega kar sem že napisal je pa tudi razlika ali se vozi po nekako očiščenih in posutih cestah ali pa kot jez velikokrat doživim, ko se je treba v soboto, nedeljo ali praznik ob 5:30 zjutraj spravt v službo ali domov, ko cestna služba velikokrat še spi in je vožnja prava snežno/ledena zimska idila.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija