Zimske gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

patrulja napisal/-a:ali kdo mogoce ve...jaz imam doma 3 zimske gume... matador-nordica,

ali kdo ve ce se da samo eno gumo narocit, oz ali se lahko peljem z eno gumo ki ni iste firme kot ostale...
Seveda se da kupit samo eno gumo :)

Na vsaki osi morjo bit iste gume(enake dimenzije in profil).
Seprav da mas lahko 2+2 gume(primer:2 GY+ 2Toyo, ne smes pa met 3 Toyo + 1 GY)

LP
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

creed555 napisal/-a:
patrulja napisal/-a:ali kdo mogoce ve...jaz imam doma 3 zimske gume... matador-nordica,

ali kdo ve ce se da samo eno gumo narocit, oz ali se lahko peljem z eno gumo ki ni iste firme kot ostale...
Seveda se da kupit samo eno gumo :)

Na vsaki osi morjo bit iste gume(enake dimenzije in profil).
Seprav da mas lahko 2+2 gume(primer:2 GY+ 2Toyo, ne smes pa met 3 Toyo + 1 GY)

LP
Točno tako. Tega se kar drži, pa ne samo zaradi policajev, ampak zaradi sebe...
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

aha, res hvala.. ali slucaaajno veste za kaksnega vulkanizerja ki bi lahko imel to dokaj redko pnevmatiko matador-nordica, ce je malce rabljena se bolje...

lp...
Slika
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Prej Michelin Winter M3, če se ne motim je taprava oznaka. Zelo zadovoljen z gumami :)
Na sedanji alfici so pritaknjene Hankook-ove zimske gume. Jih še nisem sprobal niti ne vem kako se obnesejo.
Moraj pa rečt da sem bil sam z Savinimi S3 čisto zadovoljen na AR 33.
Res da se ni divjalo, vendar za normalno vožnjo so bile čisto ok. Po snegu bi lahko rekel da so celo boljše kot Good Year UG 6, ki jih je oče imel nataknjene na Lancio Kappo.

Lp
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

hmm, ali ima kdo za prodati 1 PAR zim. gum, ravno toliko da nebo tezav s policijo... sam namrec dokaj previdno vozim, se posebej pozimi..

205/55/16
Slika
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Pepsi napisal/-a:
_BiStRi_ napisal/-a:Sem gledal, me zanimajo izkušnje forumašev...po testih so za okoli 70 EUR vse tam tam, čeprav naj bi te bile morda za kakšno piko boljše...mene pa zanima če so res...ali je pa bolje dati 15 eur manj po gumi in če že koliko slabše so(po izkušnjah forumašev) tiste gume...
Moj osebni test ... Je ne najdem čez Ultra Grip 7, kaj sem js vse s to gumo delal po snegu,mokrem in nikakvem.. =D> =D> ...

Ko je bil največji nalet snega lani oz.. že predlani ja so v hribu za postojno na AC vsi po metežu ketne limal gor, edini avti ki so šli v hrib tisto popoldne so bili razred twingo,clio, Moja Fiat Brava in 4x4...

Medtem ko je na odstavnem pasu zgledalo kot da je RWD zbor :lol:
Se strinjam UG7 guma je super... lansko sezono mi je odlično služila

lp
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

opankar napisal/-a:UltraGrip5 :mrgreen: Ne prašat kok so stare.
Enako! :oops:

Pelje se pa vseeno.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Evo včeraj sem kupil jeklene fletne z gumami....1 par 2 leti starih skoraj nedotaknjenih Continentalk in 1 par malo znucanih Toyo letnik 2001 :oops: Hm ne vem če bojo za to sezono...nekak se mi ne da drugod malin trgat....jih mamo dovolj doma(rdečih in rumenih :) )
Sicer jih bom pa verjetno probal pa če bo kriza jih zamenjam...drugače se imam pa za zmernega voznika 8)
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Ker se bliža datum 15.11., čas za zimske gume me zanima katere najbolj priporočate (razmerje: cena - kvaliteta)? Zanima pa me za dimenzijo 195/65R15 hitrostni razred H. Kaj menite o Fulda supremo - 64,5 eur/kom? Se da dobiti kje kaj ceneje, brskam po netu pa se cene kaj dosti ne razlikujejo.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če se komu ne da čakat v vrsti naj gre pa v vulkanizerstvo špica. Cene so zelo podobne zgornjima dvema, samo gužve ni.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

pa tud prijazna "gospa" dela tam :D
Uporabniški avatar
daniels
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Jul 30, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Bliža se nova zima in ker imam nov avto, rabim nov komplet zimskih gum.

Na avtu (AR156 1.9JTD 140PS) imam letne gume Pirelli P6 (zadnji par), P6000 (prednji par) dimenzij 185/65/15. Kupujem zimske gume, najverjetneje Sava Eskimo S3 zaradi neverjetno ugodne cene; okoli 37€ za omenjeno dimenzijo.

Me pa zanima kako bi se obnesla širša guma. Za zimo je priporočljivo izbrati čim ožjo, ampak glede na to, da že z letnimi pri poštenem pospeševanju ni skoraj nobene kontrole, me je kar malo strah kaj bo z zimskimi. V mislih imam 195/60/15 oz 205/60/15. Kontrola bo boljša za parkrat po snegu je pa imo vseeno.

Drugo vprašanje je glede Save. Eskimo S3 naj bi bila OK guma, tudi na Imprezi sem jo imel, ampak baje to ni guma za večje, težje avte.

Kakšno mnenje mogoče?
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Moje mnenje je, da na gumah ni treba šparat, sploh če imaš tako fini avto, kot ti... Vzemi kakšne Dunlop 3D, ki se še zmeraj kolikor-toliko ugodne, so pa vrhunske gume.

Kar se pa širine tiče - lahko vzameš samo 185/65R15 ali 205/60R15, ker imaš ti dve dimenziji homologirani. Malo si poglej cene, pa se sam odloči, katere bi.

Lahko pa vzameš vmesno varianto - vzemi dimenzijo 195/65R15, zaradi tega ti sicer načeloma lahko vzamejo tablice, a se pri zimskih gumah v to 99% nihče ne bo poglabljal.Sploh glede na to, da imajo skoraj vsi avti srednjega razreda to dimenzijo kot standardno.

Je pa guma v tej dimenziji bistveno cenejša.
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Pardon, se popravljam, 195/65 ni cenejša kot 185/65...
Fun is not a straight line!
Odgovori
  • Informacija