Zimske gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Ozi napisal/-a:Goodyear Ultragrip 7 - 195/60/15

Po snegu enkratne, po mokrem bolj srednje po suhem dokaj dobre - samo cvilijo še kr pri hitrejši vožnji skoz ovinke :mrgreen:
imam iste lani kupil nove 185/60-14.....meni se zdi super guma v vseh pogojih...mogoce v rahlem dezju ko je mastna cesta niso ravno najboljse drugace pa =D>
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Na 156ki imam Sava eskimo S3 z njimi sem bil načeloma zadovoljen, samo v snegu jih nisem sprobal, ker ga letos ni bilo.

Drugače sem pa imel na 145 QV pnevmatike Avon CR 85 s katerimi sem bil pa ekstra zadovoljen, snega je bilo do vrhna odbijača in sem BP prilezel kamorkoli in tudi oprijem na mokri cesti je bila super.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Goodyear Ultragrip 7 - 195/60/15

Po snegu enkratne, po mokrem bolj srednje po suhem dokaj dobre - samo cvilijo še kr pri hitrejši vožnji skoz ovinke
Se pridružujem, so bile že na avtu ko sem ga januarja kupil in kolikor se spomnim jih na snegu nisem imel prilike probat. Sam čez ovinke pa cvilijo kot hudič.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Eskimo s3, so že gor in bi mogle zdržat čez zimo. Obupne na suhem (škripajo in se zvijajo v ovinkih), še mal slabše so na mokrem. Obrabljajo se zelo hitr in ne vem zakaj ratuje ena guma bulasta, pa nisem nikamor zadel. :evil: Skratka za tako ladjo jih definitivno ne priporočam. Fotr je mel 4 komplete na službenem avtu in vse so ratale bulaste, po 2h sezonah. Mat je pa zelo zadovoljna z goodyear ultragrip 7, kar lahko potrdim tudi sam. Saj sem jih uspel dodobra stestirat v vseh pogojih pa nimam pripomb.
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

2X S3. Brez pripomb. Zelo dobre v snegu.
V8
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Sava S3 in pa Goodyear UltraGrip7..

UltraGrip7 več kot odlična v snegu, ampak z njo ni za delati veliko kilometrov :cry:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

UltraGrip5 :mrgreen: Ne prašat kok so stare.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

žival napisal/-a:Eskimo s3, so že gor in bi mogle zdržat čez zimo. Obupne na suhem (škripajo in se zvijajo v ovinkih), še mal slabše so na mokrem. Obrabljajo se zelo hitr in ne vem zakaj ratuje ena guma bulasta, pa nisem nikamor zadel. :evil: Skratka za tako ladjo jih definitivno ne priporočam. Fotr je mel 4 komplete na službenem avtu in vse so ratale bulaste, po 2h sezonah. Mat je pa zelo zadovoljna z goodyear ultragrip 7, kar lahko potrdim tudi sam. Saj sem jih uspel dodobra stestirat v vseh pogojih pa nimam pripomb.

Hvala za nasvet :) Js sm vedno eskimote kupoval, zdej za 166tko jih pa nebom očitno...
Drgač pa so S3 fenomenalne na snegu, Smrtno nevarne na mokrem, še posebej če nimaš ABS in ostalega kar zraven paše...Večkrat preizušeno pri kontroliranih hitrostih, tako da na koncu vedno blo cool, ampak če bi pa kdaj moral pri 130 odreagirat na hitro, da se izognem nesreči....RES SMRTNO NEVARNE
Ker verjetno snega nebomo več kej veliko videli, pač pa predvsem dež, bi js svetoval da si kupite letna ali zimske ki so najboljše v dežju..
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Izjava, da so gume smrtno nevarne je pa malo izven konteksta, še posebej ker je z njimi opremljenih skoraj 50% vozil v SLO in večina je zadovoljna z njimi. Je pa treba vedeti, da se pozimi po brozgi ne dirka in da oprijem ne bo tak kot poleti na suhi cesti. Pa še nekaj, zimska guma, katera ima za seboj že 3 sezone, ni več to kar bi morala biti in kljiče po zamenjavi če hočeš imeti dober oprijem, dugače se tudi z starejšo daleč pride, samo razmeram na cesti se je treba prilagoditi.

Lp
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

ze res, da je veliko avtov opremljeni z njimi, saj sm jih tudi jaz mel na vsakem do zdej, je pa tudi res da smo država extremnih voznikov. Js nism mel še nobene nesreče zaradi gum ker sem vozil previdno, ker poznam gume :) Samo v eni drugi temi se pa pogovarjamo o povišanju kazni in da so najhujši 18letniki, no oni pa tudi 50% ostalih pa vozijo vedno precej hitreje od počasi, se ti ne zdi? In zdej če že morajo divjat, S3 definitivno je smrtno nevarna, drugače pa če rabiš neki za po snegu peljat in normalno vožnjo. V tem primeru pa je najboljša guma- samo ljudi ki bi vozili normalno je bolj malo..

Če maš priložnost probaj zdajle S3, ko je dež. In malo bolj agresivno zapelji v krožnega s 35 na uro, pa pripravi se na lovljenje...Ali pa bremzaj iz iste hitrosti na 0 brez ali z abs sukovito, pa ti garantiram da neboš s temi gumami več divjal, ker veš da nikoli nisi v tako počasni situaciji....
Slabši kot je avto, slabše pa so tudi te gume, ker če maš neki protizdrsne elektronike to vsaj malo pomaga, čeprav elektronika dobro dela z gumami drazjega razreda...

Vem da sem lani videl folk ki je v največjem snežnem metežu drvel mimo mene z vsaj 150 na uro, ko si js nisem upal hitreje od 80...
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Goodyear Ultra Grip 7! Odlična guma!
Pri Savinih gumah, vsaj iz mojih izkušenj, pa je še skoraj vsaka po nekem času postala bulasta!
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

@vesoljc: Zimske gume so delane za zimske razmere - torej je glavni faktor temperatura in v teh dnevih njihove učinkovitosti sploh nima smisla preverjati. Kjerkoli pišejo (najbolj reklame) o lastnostih gume, je najbolje vzeti rezervo in najprej pregledam še kako neodvisno bazo podatkov, ki te lastnosti primerja tudi z drugimi znamkami. Res je, da neka super razširjenost S3 med Slovenci ni nek mirodajen podatek. To mi nekako vzbuja spomine na stare čase, ko so bili tudi Peko čevlji alfa in omega vsega... pa saj takih primerjav je mnogo. Je pač domača znamka in pika. Sam je ne dam več kar tako gor (razen če bo že na kupljenem avtu), ker me je predhodnica razočarala ker je bila vozna le eno sezono, potem je bilo pa skoraj kot da furam letno gumo - čeprav jih čez leto nisem vozil. Trenutno me tudi cena S3 sploh ne zanima, ker mi pač Dunlop služi super.

Pa nazaj k temi: Z nobeno M+S ali zimsko gumo, ne boš imel kaj posebej dobrega gripa, če to pričakuješ. Je vseeno a je S3 ali pa morda nekoč S45... če je narejena za zimo (nižje temperature), se jo takrat tudi vozi, ker ima takrat največji učinek. Te gume so pač mehke in v ovinkih ali pa večjih hitrostih gre ničkolikokrat avto po svoje, in sem imel to tudi možnost izkusit na AC pri sunkovitem zaviranju s 160 na 80 (pa je bil marec).

Kultura vožnje je pa itak v SLO že totalno na psu, in dokler bo politika šla v smeri kaznovanja namesto izobraževanja (ker se tako za vrle uradnike pač bolj splača) bo trend smrtnih žrtev na cestah naraščal, pa tega ne bodo mogle ustaviti niti gume, niti varnostni sistemi ipd.
Corleone
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr Avg 23, 2006 11:25 am

Michelin Alpin A3 195/65 R15

Kupil sem jih lani in sem z njimi zelo zadovoljen. Na AMZS testu mislim da so bile druge najboljše, z najboljšo oceno za obrabo med vsemi. Zelo dobre na snegu (testirano na pohorju vedno ko je močneje snežilo :)
Priporočam!

lp
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Dunlop M3 225/45-17.Dobre.Kot vse gume,ki sem jih do zdaj imel.Sem pa očitno eden najpočasnejših voznikov,ker nisem občutil kake razlike med gumami.Res je,da se vedno kupoval Michelin in samo Michelin,vozil pa tudi tisto,kar sem dobil na avtih ,ko sem jih kupil.Zimske sem imel gor do 1.6.2007,ker sem kupoval feltne in žal nisem opazil kake razlike med zimskimi in letnimi Good Year,razen da so letne za 500% bolj glasne(ista dimenzija).Imam pa kolega ,ki se celo leto vozi z zimskimi in mu je kolega vulkanizer povedal,"da se nobene letne gume ne držijo ceste tako kot zimske gume".
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Imel Sava Eskimo S3. Po snegu zelo zelo dobre, po suhem bolj pogojno (škripanje, obraba), po mokrem pa res precej slabe. Je treba bit kar precej previden, sicer hoče it avto kar po svoje, in to pri čist normalnih hitrostih. Po eni sezoni in pol so začele trest pri hitrostih nad 80 kmh, pol so se pa itak obrabile, tk da bo treba letos nove. Še ne vem kaj bom vzel.
Odgovori
  • Informacija