Radar detektorji - kaj kupiti

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Merilne table "vi vozite" so na 2 vrsti. Ena je z indukcijsko zanko v tleh, druga je lidar oz. laserska.

Kje je tablica na avtu je nepomembno, ker refleksijo zagotavljajo potem luči. Zgolj kot primer corveta, ki spredaj sploh nima prostora za tabljico in se hitrost vseeno izmeri. Kot drugi primer pa se lahko da tudi alfo 33, ki ima tabljico skoraj pod kotom 45" obrnjeno v tla. Tako da 156 ker jo ima postrani ni nič bolj stealth avto :D

Merilna pištola pa tudi ni sniper naprava in merilec ( policaj ) nacentrira v "merek" avto in nato sama merilna pištola ga drži približno na tablci in lučeh oz. "sama zazna najprimernejšo odbojno površino". Že sam lak na odbijaču pa je povsem dovolj refleksiven, da je odboj dovolj kvaliteten za uspešno upravljeno meritev ( če boš brez rabljice in luči, se te da vseeno izmeriti. Primer je kolesar oz. meritev hitrosti žoge npr. nogomet ali baseball )

Valentine one spada med NAJboljše detektorje in skoraj da dejstvo je, če bo kdo zaznal laserja je to valentine ( + morda še 2-3 drugi ki so na trgu ).

Leča na detektorju je preprosto premajhna, da bi zaznala posreden odboj merilne pištole + še prehod skozi vetrobransko steklo uniči še tisti del, ki bi morda bil dovolj za uspešno detektiranje meritev.
Kako to, da detektor zazna meritev z laserjem, pa preprostor rečeno neznam pojasniti, pa čeprav sem na testu imel tudi valentina in v mojem avtu, ko je pred menoj bilo merjeno vozilo, ga NI zaznal. Ko pa je bilo merjeno moje vozilo, pa ga je, vendar v trenuto ko sem zmanjšal hitrost ( to govorim za 10km/h ), je bila meritev že upravljena. S tem da je potrebno upoštevati dejstvo, da sem bil na meritev pripravljen in z nogo že delno na bremzi.

Po vseh testih, je edina naprava ki deluje na laserje jammer, ampak težavo tega poznamo- zakon.

LP
Sunec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Dec 20, 2009 8:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

@Josephe: A ste V1 tudi testirali?

Ko sem napisal da nisem meril laserja na daljavo, tega nisem pocel ker me je bolj zanimal čas od signala do meritve, in če imam dovolj časa da zmanjšam hitrost..
..: Win or Die Trying :..
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

super
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Ravnokar ga je kupil frend, čakam na rezultate. Za laser sicer ne verjamem, ampak tudi ostali so se tako razpasli, da bo tole postalo obvezna oprema :?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Za stacionarje je enako učinkovit GPS na mobitelu :)

za laserske pa itak že razloženo, tako da je to zame le tržna niša, katero lahko z malce iznajdljivosti obidem. V GPS pa lahko še dodaš POI točke na mesta kjer se ponavadi nahajajo radarji 8)
Uporabniški avatar
Don Picco
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1047
Pridružen: So Mar 20, 2004 11:57 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo MiTo QV
Kraj: Ljubljana-Crnuce
Kontakt:

drugace pa imas take in druge stvari na kolegivem pagu

http://www.lionshop.si/v-trgovino/avto- ... tx-49.html
We brake 4 Nobody
!!!AR - 156 2.5 v6!!!
!!!AR-MiTo QV!!!

“A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster.”
— Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

In zakljucek vsega je da so laser detektorji za mobilne merilnike brezvezni
super
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Omejitve so z razlogom, pa četudi kje izgledajo brez veze. Danes ko sem tamalo peljal v vrtec, je mimo njega, kjer je območje umirjenega prometa 30, peljal 70+, takemu bi na licu mesta posekal noge in roke. Ljudje nimajo niti 2 celic v glavi. Gas ker mam hondo,alfo,bmw,subaruja. Res da nimamo dirkališča vendar, vsaj v naseljih bi se lahko držali omejitve. Jaz osebno bi kazni za prekrške hitrosti,vinjenosti poostril za 10x. Pa vi pa vaši radarji :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

V naseljih se poostrit, avtocesta pa povisat omejitev. Ne vem zakaj imamo potem stroje doma, ce pa nikjer v slo ne moremo razviti njihovega potenciala...
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Jaz osebno veliko bolj cenim uživansko vožnjo po lepo splejanih vijugastih cestah, ki jih je v Sloveniji in okolici kar precej.

Šibati v ravni črti se da tudi s predelano staro hondo. :)

Aktualne omejitve so takšne z razlogom. Lahko bi bile še nižje (npr. ZDA: 120 km/h, VB: 110 km/h).
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

THOR napisal/-a:Omejitve so z razlogom, pa četudi kje izgledajo brez veze. Danes ko sem tamalo peljal v vrtec, je mimo njega, kjer je območje umirjenega prometa 30, peljal 70+, takemu bi na licu mesta posekal noge in roke. Ljudje nimajo niti 2 celic v glavi. Gas ker mam hondo,alfo,bmw,subaruja. Res da nimamo dirkališča vendar, vsaj v naseljih bi se lahko držali omejitve. Jaz osebno bi kazni za prekrške hitrosti,vinjenosti poostril za 10x. Pa vi pa vaši radarji :)
delno se strinjam.
visoke kazni za alkohol in ostala psihosomatska sredstva.
visoke kazni za divjanje mimo območja visokega tveganja kot so šole, vrtvi, strnjena naselja.

oprosti toda če ob 2 zjutraj naprazni avtocesti nekdo vozi 300 na uro. Zakaj bi ga kaznoval, če nobenega ne ogroža.
ajde če že mora biti kazen, naj bo simbolična.

na avtocestah so ponavadi hude nesreče v času gužve in v tunelih. ponoči na prazni cesti pa jih ponavadi ni, čeprav marsikdo piči do daske, tudi kakšen forumaš občasno, sem prepričan.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Glede na to, da ze precej let delam ponoci, lahko potrdim besede alfasana.
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

oprosti toda če ob 2 zjutraj naprazni avtocesti nekdo vozi 300 na uro. Zakaj bi ga kaznoval, če nobenega ne ogroža.
ajde če že mora biti kazen, naj bo simbolična.


Zato, ker te policaji varujejo pred samim seboj. Isto je z varnostnim pasom.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Nato se boš pribil v ograjo in podrl zravn še dva znaka, reševali te bodo gasilci in reševalci, cesta bo zaprta, ti se boš povrhu vsega pa še stegnu ...

Plačevali bomo pa mi vsi.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

r2 napisal/-a: Zato, ker te policaji varujejo pred samim seboj. Isto je z varnostnim pasom.
Ni ravno tako. Če nisi pripet v vozilu in so v vozilu še sopotniki, jim lahko v primeru prometne nesreče zadaš smrtne poškodbe, ker te premetava po avtomobilu. V primeru, da si sam v avtomobilu in nisi pripet, res ni potrebe po kazni, bi bilo pa pošteno, da potem sam kriješ morebitne stroške zdravljenja.....oziroma tvoji dediči, itd....
Odgovori
  • Informacija