LPG / Predelava na plin - AR 159, 2.2 JTS

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Ne vem če je že bla kje diskusija o 159 z tem motorjem, zato bom kar tu vprašal.
V Nemčiji vidim da se najdejo 159-ke z to motorizacijo za že kar ugodno ceno in če predelaš na plin bi znala bit zelo dobra zadeva. Cene se gibljejo od 17000 do 22000€, pa še kar nekaj izbire je.

Cena predelave na plin je nekje cca 100€ dražja od predelave klasičnega vbrizga.
Kakšne vozne lastnosti in poraba pa se lahko pričakujejo pri tej motorizaciji? Koliko je ta motor primeren za 159-ko (pa prosim ne se spet vpiknit v težo)? Po moči gledano je kar, čeprav navor ne obeta glih neke prožnosti. Kakšni so kaj znani problemi teh motorjev?
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Bearex, kolikor je meni znano od mojega vira, je problem plina v tem motorju saj ga še dodelujejo (sistem namreč) saj baje porabi še zmeraj kar dosti bencina :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Ja razmerje je 80:20, čeprav je zadeva zelo nejasna in po moje res porabi preveč benza. Sploh če računaš da je poraba že itak višja za 10%.

Ampak zanimivo mi je da so cene teh avtov v Nemčiji od nekje 16800€ naprej.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Jaz mislim, da je to optimalen (bencinski) motor za ta avto, vsaj po testih sodeč...

Škoda je edino, da nima točno 130 kw. Zavarovanje je zato kar precej dražje.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

No sej mene zanima kaka je poraba, občutek v vožnji,... Tako da vidim če se sploh splača razmišljat v tej smeri.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Hvala za oba testa, čeprav bi blo zanimivo dobit podatke iz prve roke od nekoga, ki jo ima ali jo je že peljal.

Sicer pa me je prijetno presenetila povprečna poraba pri obeh testih, 9,4 in 10,6 se mi ne zdi veliko, glede na to kaj novinarji delajo na teh testih.

Posebej zanimivo je tudi to da ima sodeč po drugem testu ta mašina verigo namesto zobatega jermena za krmiljenje ventilov. =D> =D> =D>

Sicer se jaz jutri zjutraj odpravljam za en teden v kraljestvo kubikaž in high power and high fuel consumption (USA), a bom probal vseeno spremljati dogajanje na forumu.

More news from big apple. Seya
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

Bearex napisal/-a: Sicer pa me je prijetno presenetila povprečna poraba pri obeh testih, 9,4
to je poraba ki jo navaja tovarna. nihovo povprečje pa je bilo čez 12l :wink:

glede porabe tega motorja..... še v nobeni reviji nisem zasledil da bi bili navdušeni glede nizke porabe. vedno je bila krepko nad 10l.
:roll:

čez dobre pol leta bo motor 2.2 in sistem JTS zgodivina...... :|
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Bearex napisal/-a:Posebej zanimivo je tudi to da ima sodeč po drugem testu ta mašina verigo namesto zobatega jermena za krmiljenje ventilov. =D> =D> =D>
Po pogovoru z Juretom pri Zegi, mi je obrazložil , da imajo vse nove alfe ki jih poganja pravo gorivo verigo namesto jermenov =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Bearex napisal/-a:Ne vem če je že bla kje diskusija o 159 z tem motorjem, zato bom kar tu vprašal.
V Nemčiji vidim da se najdejo 159-ke z to motorizacijo za že kar ugodno ceno in če predelaš na plin bi znala bit zelo dobra zadeva. Cene se gibljejo od 17000 do 22000€, pa še kar nekaj izbire je.

Cena predelave na plin je nekje cca 100€ dražja od predelave klasičnega vbrizga.
Kakšne vozne lastnosti in poraba pa se lahko pričakujejo pri tej motorizaciji? Koliko je ta motor primeren za 159-ko (pa prosim ne se spet vpiknit v težo)? Po moči gledano je kar, čeprav navor ne obeta glih neke prožnosti. Kakšni so kaj znani problemi teh motorjev?
Jest ti predlagam, da si narediš kalkulacijo in boš videl kaj se ti splača.
Ko sem jaz kupil avto in mi je po vgradnji na plin še vedno ostalo 2000EUR glede na primerljiv dizel (če zanemarim razliko v konjih).
Po drugi strani pa sedaj izbiram drug avto pa gledam:
166 Mjet
166 3.2
Tolk rad bi imel bencinarja, pa zgleda da tokrat pa ne bo šlo pa bo prvi dizel pri bajti. Bomo še videli kaj bo iz tega.

Če si kalkulacija sezide ... go for it.

Tudi jaz sem nekaj časa gledal tako kot ti, potem sem se pa raje preusmeril na 166, ker nekaj tisoč EUR razlike (cenejša 166) pa res odtehta.
Moje mnjenje ... rajši ima 2.2 JTS kot pa 1.9 dizel. Škoda ker je Mjet in 3.2JTS tolk dražji.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Gorkichev napisal/-a:
Bearex napisal/-a: Sicer pa me je prijetno presenetila povprečna poraba pri obeh testih, 9,4
to je poraba ki jo navaja tovarna. nihovo povprečje pa je bilo čez 12l :wink:

glede porabe tega motorja..... še v nobeni reviji nisem zasledil da bi bili navdušeni glede nizke porabe. vedno je bila krepko nad 10l.
:roll:

čez dobre pol leta bo motor 2.2 in sistem JTS zgodivina...... :|
Na nekaterih nemških testih so jo tudi čez 18L spravili :lol: samo so poudarili, da so jo resno preganjali in da motor da v vseh obratih nekaj od sebe :mrgreen: ta motor bi mogu bit v 147 :firedevil:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zanimivo je nekaj, tale 2.2JTS motor je narejen na osnovi Oplovega 2.2 Direct Injection Ecoteca s 155KM @ 5600 in 220Nm @ 3800. Gre za enega najbolj varčnih motorjev kar jih je naredil Opel. Imam dva znanca ki vozita to mašino v Vectri in Astri Coupe in oba pravita da čez 8.5l/100km v življenju še nista prišla s to mašino in to ob ZELO dinamični vožnji. Opel navaja porabo za Vectro 7.5l/100km v kombiniranem ciklu, kar je zelo realna ocena, ki so jo potrdili vsi ki jih poznam in imajo to mašino.

Alfa je sicer malce spremenila (navila) mašino, dodali so variator, vbrizg pa mislim da je ostal isti ali vsaj podoben. Pogled na specifikacije več ali manj potrdi tezo o navijanju. 185KM @ 6500 in 230Nm @ 4500. Ampak Alfa v podobno težkem avtomobilu kot je Vectra, navaja porabo 9.4l/100km. A se sam men zdi al je Fabrizio neki hudo zajebal pri tej mašini?

P.S. Recimo razlika med porabo dizlske Vectre in 159 JTDm, ki imata identičen motor in menjalnik, je praktično zanemarljiva. 5.9l/100km vs 6l/100km, kar bi recimo komot pripisali precej boljši aerodinamiki Vectre. Torej je testni model za porabo primerljiv med avtomobiloma.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

TribesMan napisal/-a: Alfa je sicer malce spremenila (navila) mašino, dodali so variator, vbrizg pa mislim da je ostal isti ali vsaj podoben. Pogled na specifikacije več ali manj potrdi tezo o navijanju. 185KM @ 6500 in 230Nm @ 4500. Ampak Alfa v podobno težkem avtomobilu kot je Vectra, navaja porabo 9.4l/100km. A se sam men zdi al je Fabrizio neki hudo zajebal pri tej mašini?
Za 30 konjev močnejši N/A motor pri isti prostornini se ti zdi slaba 2 litra več velika poraba? Meni in sigurno še marsikomu se to zdi izjemen tehnološki dosežek ...
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tistih 30 konj vsekakor ni malo, vendar so tam samo zato ker se aflina mašina vrti v višje obrate, ter nekoliko tudi posledica variatorja, ki omogoča da mašinca lažje zadiha nad 4500rpm. Mašini imata tako do 4500 zelo podobni krivulji navora in moči. Če hočeš iztistniti tisto razliko iz Alfe jo moraš precej visoko držat da se bo sploh kaj poznalo.

In glede na to da se testi porabe delajo ponavadi po standardnem vzorcu, ki ne vključuje turiranja v visoke obrate bi človek pričakoval da bo poraba podobna, ne pa 25% višja...
Odgovori
  • Informacija