Popravilo / Barvanje poškodb od kamenčkov

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

zdravo, mene zanima če je možno kupit kšno barvo al pa jih nekak zmešat in pobarvat recimo kšne pikice ob blatnikih, ki so nastale zarad kamenčkou? mam tako temno plavo metallic barvo in ful vn izstopajo.

hvala
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

da se in to zelo odlično. Na list napišeš kodo barve (na 145 je na zadnjih vratih) in neseš recimo v stegne, kjer je na novo odprta štacuna z barvami. On ti zmeša v piksno in doma enostavno posprejaš. Jst sm to en teden nazaj naredu in so barvo ujel v nulo. Sm meu pa metalik zeleno. Cena piksne je 15 eur (o.4L) in je dovol da recimo skor cel bok avta enkrat prebarvaš. Lahko daš tud lak čez (cena za 0.4 l piksno je 15 euro).
Seveda prej mal pošmirglaš ta predel.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Bjorn napisal/-a:da se in to zelo odlično. Na list napišeš kodo barve (na 145 je na zadnjih vratih) in neseš recimo v stegne, kjer je na novo odprta štacuna z barvami. On ti zmeša v piksno in doma enostavno posprejaš. Jst sm to en teden nazaj naredu in so barvo ujel v nulo. Sm meu pa metalik zeleno. Cena piksne je 15 eur (o.4L) in je dovol da recimo skor cel bok avta enkrat prebarvaš. Lahko daš tud lak čez (cena za 0.4 l piksno je 15 euro).
Seveda prej mal pošmirglaš ta predel.
:shock: :shock:
Se vidi, da ima LJ boljši standard, pa da je nova štacuna. #-o

Jaz sem dal za Mobihel sprejček cca 6€, za Standox sprejček pa cca 9€.
Prozorni lak pa cca 6€, v Color (Mavrica) Lesce. 8)

Edit
Pozabil napisat, da so tisti ventilčki na zmešanih Mobihel sprejih kriminal - šprica na vse konce, razen na tistega kamor bi hotel, pa še pljuva povrhu. #-o
K sreči sem pred tem izpraznil že en drug sprej in uporabil njegov ventilček - 100% izboljšanje. 8)
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

kje pa je ta štacuna v stegnah oz. me ime štacune bl zanima, bom pol že najdu.

aja, če kupm samo sprej, mi ni treba prej šmerglat pa lak čez dajat al je treba vsaj lak obvezno?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

El Barto napisal/-a:
Bjorn napisal/-a:da se in to zelo odlično. Na list napišeš kodo barve (na 145 je na zadnjih vratih) in neseš recimo v stegne, kjer je na novo odprta štacuna z barvami. On ti zmeša v piksno in doma enostavno posprejaš. Jst sm to en teden nazaj naredu in so barvo ujel v nulo. Sm meu pa metalik zeleno. Cena piksne je 15 eur (o.4L) in je dovol da recimo skor cel bok avta enkrat prebarvaš. Lahko daš tud lak čez (cena za 0.4 l piksno je 15 euro).
Seveda prej mal pošmirglaš ta predel.
:shock: :shock:
Se vidi, da ima LJ boljši standard, pa da je nova štacuna. #-o

Jaz sem dal za Mobihel sprejček cca 6€, za Standox sprejček pa cca 9€.
Prozorni lak pa cca 6€, v Color (Mavrica) Lesce. 8)

Edit
Pozabil napisat, da so tisti ventilčki na zmešanih Mobihel sprejih kriminal - šprica na vse konce, razen na tistega kamor bi hotel, pa še pljuva povrhu. #-o
K sreči sem pred tem izpraznil že en drug sprej in uporabil njegov ventilček - 100% izboljšanje. 8)

kake so ble pa kolicine? Tle je blo vse 0.4 litra pa metalik barva. Drgac pa ja.....cene so visje. nazalost zame.
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ivan napisal/-a:kje pa je ta štacuna v stegnah oz. me ime štacune bl zanima, bom pol že najdu.

aja, če kupm samo sprej, mi ni treba prej šmerglat pa lak čez dajat al je treba vsaj lak obvezno?

mislm da se bliks imenuje..je taka temno siva stavba, čist nova skor. je ne mors zgresit. je pa prec zravn tega ford (al je citroen prodajalna) salona pri želežniškem prehodu.

mislm da je treba vse tri narest...posmirglat, barvo cez, pol pa se lak. Cene smirgel papirja so niske.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Firma je BLIK, je zraven Fordovega servisa, za železnico, če bi že rad na tak način delal, potem pobrusi z 1200 vodobrusnim papirjem, samo toliko da zamatiraš površino, potem pa pobarvaj. Prodaja pa barve znamke MaxMayer.
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
Lorenzy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Če Feb 22, 2007 10:38 am

kaj pa kje bližje koroškemu delu ali pa MB, je kje kakšna firma ki bi mešala take barve???
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

recimo da mam 5 pikic za zadnjo gumo, morm useen it šmerglat? špreju tud ne bi kr čez sam ne vem, magar da bi z palčko za ušesa barvo gor nanesu, sam da jih skrijem?

aja pa koda barve. a mi lahko kdo pojasne:
ko sem kupil avto sm meu prometno od prejšnjega lastnika je bla koda barve M(neki)(neki), zdj v mojem prometnem je E5D, zadi na avtu v prtlažniku pa piše BLU COSMO MET. 428/B.
sej verjetn je ta na avtu 100% prava, sam zakaj se kodi razlikujeta v prometnem dovoljenju?
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Koda: Izberi vse

BLU COSMO MET. 428/B. 
Tole bo kar prava koda, sam imam tudi tako barvo avtomobila in so mi jo namešali v piko. Barvo sem šel iskat v mešalnico barv na tržaški cesti v Ljubljani za Avtoaktivom (BMW).

Lp
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

@Lorenzy
Za Koroško je pa to v SG-ju kontra Belvija je ena firma, kamor sam grem če rabim kaj takega. Tudi če ne veš točne kode, ti v komp pogleda in pove kakšne barve so, in poveš če je ta-ta.
Zmešal mi je vedno dobro, ampak ko sem nazadnje bil (2 leti nazaj) še ni imel zadevic, da bi ti to v piksno dal. Saj je tudi tipov,ki ti za drobiž špricnejo.
Druga prodajalna je pa na začetku Meškove.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

ivan napisal/-a:zdravo, mene zanima če je možno kupit kšno barvo al pa jih nekak zmešat in pobarvat recimo kšne pikice ob blatnikih, ki so nastale zarad kamenčkou? mam tako temno plavo metallic barvo in ful vn izstopajo.

hvala
Se dobi tudi na uradnih servisih barvo in lak v copicih.
Cena pa ne vem vec.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

creed555 napisal/-a:
ivan napisal/-a:zdravo, mene zanima če je možno kupit kšno barvo al pa jih nekak zmešat in pobarvat recimo kšne pikice ob blatnikih, ki so nastale zarad kamenčkou? mam tako temno plavo metallic barvo in ful vn izstopajo.

hvala
Se dobi tudi na uradnih servisih barvo in lak v copicih.
Cena pa ne vem vec.
Cena je 5€ za komplet z lakom.

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

gre se za pikice ki nastanejo zaradi kamenckov na haubi, odbijacu, bokih?

gre se za mojo alfo in me zanima ce se da to kako konkretno pobarvat da se ne bi videlo potem da je bilo samo povrh barvano?

se da to skitat pobrusit in pobarvat da ne bi barval komplet haube in blatnika?barva ni metalic

odbijace bom itak barval poleti, pa me zanima ce se da to odpravit?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Celo al pa nič je moje mnenje. Če bo na pol narejeno bo tako tudi zgledalo.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija