Popravilo / Barvanje poškodb od kamenčkov

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Cury
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Apr 24, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja ubistvu se da zasilno poprait take malenkosti. In sicer se temu reče retuširanje. Ubistvi greš do ličarja k ti da mal tvoje barve pa čopič, pol pa se lotiš popravila luknjic. Ko se posuši pa zadevo še en mal spoliraš da se ne vidi da si s čopičem delu...

In rezultat je hitro in poceni popravilo. Zdej to je priporočljivo delat če imaš manjše število luknjic, če jih je pa velik, pol pa dej raj baravt celo haubo
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Drugače pa je ena firma v Logatcu, ki se s takimi detajli ukvarja, pikice-vdolbinice ipd... mislim pa da je bla cena kr normalna, tko za ene 200eur maš avto brez vdolbine in pikice, če je lepo ohranjen :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
AR155
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 669
Pridružen: So Nov 05, 2005 4:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: reteče pri škofji loki

Pepsi napisal/-a:Drugače pa je ena firma v Logatcu, ki se s takimi detajli ukvarja, pikice-vdolbinice ipd... mislim pa da je bla cena kr normalna, tko za ene 200eur maš avto brez vdolbine in pikice, če je lepo ohranjen :wink:
zanimivo...kje pa je to v logatcu?
mene namreč tud motijo te pikice sploh k je avto opran
forza alfa
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

S tem mam tudi jaz problem na havbi ja....me prav motijo :?
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

To mora bit.To pomeni da avto služi svojemu namenu.Vsak je tak.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ma pikic ni velik

so pa dobro opazne #-o ampak se vseeno boljse kot ce bi s copicem nekaj sam pacal
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mislim, da je ta firma tam v ind. coni :| tam k prpeljejo cel kup pižojov pa citroenov in teh stvari, mislim da je ena hala prej :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Hödlmayer ... niti ni tako zelo ugodno za moje pojme.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Veš morda za boljšo varianto?
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
AR155
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 669
Pridružen: So Nov 05, 2005 4:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: reteče pri škofji loki

še skoz ceneje kot barvanje celega avta...me pa tud zanima kako potem to zgleda,da ni kr neki
forza alfa
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprasal.

Na strehi vozila imam 2 rjasti piki (cca. 5x5mm) pod katerim se malo napihuje barva.
Zanima me ce je potrebno po brusenju streho pokitati ali je dovolj, da se zaščiti s temeljem in potem še enkrat z barvo?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

odvisno, kako bos zbrusil barvo dol, ampak naceloma bi mogel pokitat, da se ne vidi udrtince oziroma roba od prejsnje barve
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

šprickit butn gor potem barvaj, še prej pa zbrusi
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Pozdravljeni,

na novem Stelviu imam dve majhni poškodbi na kljuki od vrat. Nabavil sem originalno korekturno barvo, ampak iz izkušenj vem, da te korekture ponavadi niso bile najlepše (preveč izbočene).

Zato sem pogledal nekaj videov, kako "pravilno" narediti korekturo in ta dva videa se mi zdita najboljša: https://www.youtube.com/watch?v=6xi3xmeO6C4" onclick="window.open(this.href);return false; in https://www.youtube.com/watch?v=4f9zqVbcZDQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Vendar, postopek ni enostaven. :) Dela kdo od vas na tak način (brušenje laka + popravki + poliranje)? Za tisti dve mali pikici se mi zdi preveč dela, pa tudi ne vem, če bi novo barvo šel brusiti. Mogoče bom vse skupaj pustil in ko se jih nabere nekaj več, nabavim vso potrebno orodje ali pa dam profesionalcu, da naredi tako, kot je na omenjenih videih.



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ...
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Z korekturno barvo popravi, ampak uporabi zobotrebec ali pa če imaš slučajno lahko tudi z injekcijo ki ima tanko iglo, prej pa razmasti z kakšnim razmaščevalcem, alkoholom ali čem podobnim. Glavno, da preprečiš korozijo kjer manjka barva.

Barvo nanesi samo v prasko in zelo malo, toliko da pokrije dno praske. Naslednji dan poglej kaj je ratalo in ponovi, če je treba, da je manj vdolbine.
Če hočeš da je v nulo pa naneseš toliko da je izbočeno, da se potem z brušenjem poravna z ostalim lakom. Če se lotiš na ta način, toplo priporočam, da najprej probaš na kakšnem starem avtu, ki ga ni škoda če prebrusiš skozi lak ali na kakšnem kosu iz odpada. Če je to na krivini je pa sploh nerodno.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Odgovori
  • Informacija