Alfa vs Bmw

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

meni bmw ne potegne, niti oblikovno, niti performančno... dobiš pri alfi za dost manj dnarja precej več ali pa enako + tega da pri alfi voziš avto z dušo in ravno v tem je čar vsega alfističnega gibanja, če se vpraša mene
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

G0lden napisal/-a:meni bmw ne potegne, niti oblikovno, niti performančno... dobiš pri alfi za dost manj dnarja precej več ali pa enako + tega da pri alfi voziš avto z dušo in ravno v tem je čar vsega alfističnega gibanja, če se vpraša mene
sva ze dva ki imava enako mnenje

sicer nimamnic proti BMW-ju, ampak,........kar je res je res =D> :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bodimo pošteni, BMW dela zelo dobre motorje, pa tudi če so sleep inducing pa nevemkajše... Verjetno boljše kot jih je alfa kdajkoli.

S tem da so z razvojem vsaj 5 let pred fiatom.

S to zvezo lahko fiat pridobi veliko več kot BMW...
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

že ... ampak ne skozi moje oči, nočem met za naslednjo alfo hibrida med bmw-jem in alfo, potem bom celo življenje raje kupoval alfe do letnika 2008..

Jaz nimam proti BMW-ju nič (zamerli so se mi samo divjaki za bmw-jevim volanom), mi gre pa pošteno na živce da se grejo parčkat takrat ko rabi pomoč BMW... FIAT koncern že par let nujno rabi pomoč pa se je vsem gladko jeb*alo za njih..
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

G0lden napisal/-a:meni bmw ne potegne, niti oblikovno, niti performančno... dobiš pri alfi za dost manj dnarja precej več ali pa enako + tega da pri alfi voziš avto z dušo in ravno v tem je čar vsega alfističnega gibanja, če se vpraša mene
-to smo že debatirali v podobnih temah,moje stališče je,da je bmw po performansah pred alfo
-samo primerjaj 320d 177KM in 159 210KM,enak pospešek,kaj vse upliva na to,zdaj ni pomembno
T
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Če Jun 21, 2007 11:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

TribesMan napisal/-a:Bodimo pošteni, BMW dela zelo dobre motorje, pa tudi če so sleep inducing pa nevemkajše... Verjetno boljše kot jih je alfa kdajkoli.

S tem da so z razvojem vsaj 5 let pred fiatom.

S to zvezo lahko fiat pridobi veliko več kot BMW...
Ne vem če so glih sleep including :roll:

Prej sem imel 1.9 JTD(117km) zdej mam pa 320D (177km)

Vrti se veliko bolj in raje, vleče po celotnem območju vrtljajev.
Meni osebmo je ravno motor najbolj opazno biljši.
Pelje se pa itak Alfa zelo dobro. =D>
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

T napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Bodimo pošteni, BMW dela zelo dobre motorje, pa tudi če so sleep inducing pa nevemkajše... Verjetno boljše kot jih je alfa kdajkoli.

S tem da so z razvojem vsaj 5 let pred fiatom.

S to zvezo lahko fiat pridobi veliko več kot BMW...
Ne vem če so glih sleep including :roll:

Prej sem imel 1.9 JTD(117km) zdej mam pa 320D (177km)

Vrti se veliko bolj in raje, vleče po celotnem območju vrtljajev.
Meni osebmo je ravno motor najbolj opazno biljši.
Pelje se pa itak Alfa zelo dobro. =D>
Je boljši motor, ampak je tudi 5x dogočasnejši, še sam si napisal zakaj.
No kick, no torque steer, no fun, no nuthin. Yaaaaaawn! :mrgreen:

Vozil sem 156ko l.1998, 2,4 jtd načipana na nekih 170hp in blizu 400nm navora, verjemi, da je tista deset let stara alfa 16x bolj zabavna od tvoje 5let novejše "trice dvanuladizel" ;)

Ko vozim od fotra 525d, mi je prav toliko dolgcajt, se moram igrat s tempomatom. Na avtocesti pa obvezno naglas radio! :lol:
Zadnjič spremenil bass, dne Če Jul 10, 2008 1:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

saj to je ravno tisto kar nam je pri alfah všeč, vsaj meni, da ne vleče po celotnem območju vrtljajev isto.. Men je recimo pri TS všeč ko se pri 4500rpm-a avtu vtrga in spremeni zvok ter "naguba asfalt".. tega ni pri drugih avtih (razn honda v-tec - menjavanje odmične gredi)...

but, thats just me
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

No saj tega ni samo pri Alfah. Konec kocnev pa so vsi novejši motorji delani tako, da imajo navor čim bolje in enakomerno razporejen po celotnem območju, pa če na je to všeč ali ne. Zakaj? Manjša poraba, manj dela z menjalnikom,...

Naš domači 1.8T Audi ima tak sunek ko zagrabi turbina, da je zadeva že prav nadležna.

Meni se gre bolj zato, ker sta Alfa in BMW dolgoletna tekmeca (oz. vsaj bila nekoč bolj kot danes). In če Alfa dobi njihovo tehnologijo potem vsi vemo kako bo - Jah Alfa itak ni sposobna sama naredit kokurenčen avto, pa bla bla bla bla... To pa mislim, da si noben ne želi.
Jaz osebno hočem, da pri Alfi sami nardijo tako dobre motorje, ki bojo v sami špici in s tem nekaj tudi dokazali.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-bmw in alfa imajo skupno tudi to,da je veliko lastnikov alf prešaltalo na bmw in tudi obratno :wink: :D
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Prosim če lahko malo umirite strasti in se vsaj kolikor toliko kulturno obnašate. To velja za vse, zmerjanje in napadanje drug drugega ni na mestu....

Tema je počiščena in se je prosim držite v pravi smeri...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Js bom rekel glede na trenutno situacijo bom napisal/prevedel en post iz hrvaškega foruma:

BMW ima boljše motorje, menjalnike, podvozja, pogon,... tako da v tej zgodbi je alfa varna. Ji namreč nimajo kaj vzet :lol:



Moje mnenje prav je da se sodeluje, to je kvečjemu plus sploh če govorimo o dveh gigantih ala Fiat in BMW =D>
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

alfafil napisal/-a:-bmw in alfa imajo skupno tudi to,da je veliko lastnikov alf prešaltalo na bmw in tudi obratno :wink: :D
poznam par takih :mrgreen:



OT:osebno pa če bi že mogu med nemci izbirat bi sigurno BMW-ja izbral
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

marinaio napisal/-a:
alfafil napisal/-a:-bmw in alfa imajo skupno tudi to,da je veliko lastnikov alf prešaltalo na bmw in tudi obratno :wink: :D
poznam par takih :mrgreen:



OT:osebno pa če bi že mogu med nemci izbirat bi sigurno BMW-ja izbral
Treba je vzeti v zakup da za enak denar (če gledamo rabljene) ponavadi dobiš vsaj ene 5 let mlajšo alfo, potem pa izbira že ni tako lahka. Pri bmw-jih so definitivno moteči faktorji počene aluminijaste glave, rja (serija e39 rjavi na znanih mestih...je kr teško verjeti), pokanje in posledično lufti v zadnjem mostu serije e46, boga oprema (redko ker bmw ima športne zice), itd.
666
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Bjorn napisal/-a: Treba je vzeti v zakup da za enak denar (če gledamo rabljene) ponavadi dobiš vsaj ene 5 let mlajšo alfo, potem pa izbira že ni tako lahka. Pri bmw-jih so definitivno moteči faktorji počene aluminijaste glave, rja (serija e39 rjavi na znanih mestih...je kr teško verjeti), pokanje in posledično lufti v zadnjem mostu serije e46, boga oprema (redko ker bmw ima športne zice), itd.
Govoriš iz izkušenj??
dobiš vsaj ene 5 let mlajšo alfo
Japajade Npr. E46 l. 2000 (bencin) 6.000€ AR 156 (spodobna) 4.000€
E39 530i l. 2001 10.000€ AR 166 2001 V6 3.0i 7.000€
pa upam, da is priznamo, da so leta vseeno malce bolj prizanesljiva do BMW-ja + že v štartu nakaj višja cena.
počene aluminijaste glave
Je res, tega fenomena AR ne pozna, vendar izključno zato, ker ne izdeluje R6 motorja, ki ima veliko prednosti (naravno uravnotežen motor,..) in pač nekaj slabosti
Pokanje glav je v glavnem povezano z neustreznim vzdrževanjem (hladilnik, vodna črpalka,...)
Torej temu se da izognit, če se vozilo ustrezno servisira
serija e39 rjavi na znanih mestih
Tudi tu je nekaj resnice, ta model rjavi na spoju zadnje havbe (l. 1995-1998), na spoju za robom prednjih vrat (pri ključavnici) - to se v glavnem dogaja pri AC cruiserjih (predhod toplote na tem delu in nabiranje soli) ta napaka je bolj pogosta pri modrih vozilih (beats me why). Rja se pojavlja tudi za pokrovčkom za gorivo.
Iz podobnega razloga rjavijo tu FL modeli nad sprednjo lučjo.
VSA ostala rja je pa iz drugih razlogov (sestavljanke press)
lufti v zadnjem mostu serije e46
Je tudi to res, vendar v glavnem pri 330d, kjer prhaja še celo do pokanja šasije (čipani so še posebej podvženi temu)
Če pa misliš, da je potebno pri 200.000 zamenjati kakšen selen v zadni premi, kar je zelo nizek strošek (napram drugim znamkam) je pa to le pomanjkanje vzdrževanja.
boga oprema (redko ker bmw ima športne zice)
Hja, kwa pa vem.
športni sedeži le niso tako redki, ker sem sem jih imel od petih E39 do sedaj v treh.
Po drugi strani so veliko bolj pogosti, kot šibedahi pri AR
Na žalost pomenijo izdatna doplačila za dodatno opremo, da se stranke veliko bolj preudarno odločajo zanakup le te.
Tisti z malo opreme so v glavnem tudi bolje ohranjeni

Mojih pet centov na precej lahkotno napisan komentar.
Zaklenjeno
  • Informacija