Debelina laka na Alfah

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Svetli
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jun 13, 2004 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radomlje

Oj! :P

Zanimam se za nakup rabljene Alfe 156 SW :) . Kolega mi bo posodil merilec debeline avtolaka, da prečekiram, če je z avtom res vse tako kot pravi prodajalec. Zanima me v kakšnem razponu so debeline avtolaka pri tovarniškem barvanju oz. kakšni odčitki iz napravice bi kazali na to, da avto ni bil naknadno barvan :?: ??

LP Miran
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

kar sm jaz meril, so mel od 85-140 mikronov (odvisno od znamke in starosti vozila)

LP!
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Svetli napisal/-a:Oj! :P

Zanimam se za nakup rabljene Alfe 156 SW :) . Kolega mi bo posodil merilec debeline avtolaka, da prečekiram, če je z avtom res vse tako kot pravi prodajalec. Zanima me v kakšnem razponu so debeline avtolaka pri tovarniškem barvanju oz. kakšni odčitki iz napravice bi kazali na to, da avto ni bil naknadno barvan :?: ??

LP Miran
Absolutna debelina ni važna ampak relativna - torej ti mora po celem avtu približno enako pokazat 15 um odstopanja ni veliko. Kjer je bilo barvano običajno barvajo čez obstoječo barvo tako da tam veliko več pokaže - torej tam kjer sumiš da je bilo barvano bo precej več (~100 um) pokazalo glede na okolico...Še najbolje da za lažjo predstavo prej sprobaš na avtu za katerega veš kje je bil prebarvan...
Uporabniški avatar
loka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: Pe Apr 09, 2004 12:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Praviloma nanos barve ne bi smel presegati 120 mikronov, vendar pa so možna odstopanja predvsem v okolici spojev in gub na pločevini. Možni so tudi dvojni nanosi (tovarniško), ob napakah na barvi (poškodbah), do katerih pride že v tovarni, vendar so ta odstopanja manjša (do 200 mikronov).
Drugače pa ob nakupu starejšega vozila, kljub temu, če je na nekaterih delih vozila nanos barve prevelik ne obupaj takoj - preglej notranje spoje pločevine, predvsem na vseh štirih vogalih, stebrička A (največkrat na udaru), B..., čistost prelivov barve, zaključke... Če je avto delno barvan, še ne pomeni da je slab, lahko je bil le opraskan itn... Pomembno pa je seveda še vse ostalo, vendar zaenkrat le o barvi.
Pa dober nakup in srečno z novo Alfo!
Lp!
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

Nanos barve ni enak po celem avtomobilu...
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Svetli
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jun 13, 2004 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radomlje

Aha, hvala za informacije! Saj se mi je zdelo da je treba bolj relativno gledat, da ni prevelikih odstopanj v debelini laka po celem avtu ... TNX
Odgovori
  • Informacija