147 2.0 TS (selespeed+ročni)

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Včeraj sem si šel ogledat eno 155 Q4 v avtohišo Moste, je že kar nekaj časa tudi na avtonetu, potem pa sem zagledal še 147 2.0 huda zadeva, sem kar stal tam pa vanjo bulu :shock: dokler ni dež začel, sem se že hotel zmenit za vožnjo sam po dežju mi pa ni bilo zanjo, pa še ful gužva okoli BTC-ja tko da sem bil jezen ko :evil: , če jo kdo vozi ali pa jo je vozil naj malo pove o občutkih, ko se vanjo vsedeš pa ko jo poženeš, da mal zatrga
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Vozil sem jo dve leti nazaj.. Avto je tak da misliš da si v igrici GT3 na playstationu... 2 možnosti za menjanje prestav.. volansko,tiptronic na "šaltkeblu" ali čist avtomatsko samo z gasom in bremzo uglavnem NORO.. škoda k niso nardil 2.0 TB s selespeedom :)
Uporabniški avatar
Romeo147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 6:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Js sm meu učasih to Alfo.

Takoj k jo zaštartaš nardi tak zvok kt ksn star diesel, pol je pa sam se veselje. Menjalnik sicer ni najhitrejši ampak dokaj mehko pretsavlja (razen kadar je hladen) samo mors mu mal pomagat s tem da mal popuscas gas. Največja prednost pa je to, da ne rabs rok spuscat z volana, čeprov po mestu uglavnem šaltoaš z pestavno ročko.
Zvok motorja je ob priganjanju fantastičen le pri nižjih obratih bi bil lahko bl globok. Lega je odlicna edin mal mn bi se avto lahko nagibov v ovinkih. Sedeži so (kot v vseh alfah) odlicni samo sedi se za moj okus mal previsok.
Glede zmogljivosti je pa tko. Z mesta ni ravn najhitrjši (prjatu me je z petko vedno uzadi pustu) sam pol pa kr leti. Tud 180, 190 po avtocesti ni noben problem...

Poraba je pa redko padla kej dost pod 13l, olja pa tud porab skor tok...
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Romeo147 napisal/-a:(prjatu me je z petko vedno uzadi pustu) sam pol pa kr leti. Tud 180, 190 po avtocesti ni noben problem...
BMW 5?

Meni se zdi, da glede na podobne menjalnike, lahko s Selespeedom precej hitro speljes...

Tista v AH Moste je cisto po mojem okusu, rdeca, selespeed, 17" selespeed, crn leder... ahhh... Je pa precej zmatrana za tistih 50K, drugace bi jo ze kupil :wink:
Uporabniški avatar
Romeo147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 6:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

BMW 5?
Renault 5 Five
Meni se zdi, da glede na podobne menjalnike, lahko s Selespeedom precej hitro speljes...
Sej ce fejst pohods gas kr hitr spelje s cca 4000 obrati, samo od trenutka ko pohods gas pa do takrat ko avto dejansko spelje preteče približno sekunda kar je zadost da morš pol poslušat kako zanič menjalnik je selespeed.
eXtreem
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Nov 05, 2003 10:18 pm

ja zdravo, sam sem vozil to alfico s selespeedom, pa moram rečt da udobje je prej, kot športnost, sej tisto prestavljane je uredu, še posebi če ne, pol avto samodejno, samo speljevanje pa, hmmmm ok pustimo avtomatiko, pač tko je, samo v gibanju potem hmmmm se mi je zdelo da prej k sem pelu 1.6, da je lepše vlekla. ne vem, al sem pa pričakoval preveč...kaj vem do sto se mi je zdela cela večnost za 2.0 motor.
je pa res da ponuja avto dovolj kakovostno vožnjo, pa tudi lega je naravnana na športnost. se prav dober avto samo ne za dirkanje. :doubt: :nsnail:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Najdi raje Alfo 2.0 T. Spark z ročnim menjalnikom. Cenejša je pa še boljše se vozi. Govorim iz lastnih izkušenj. Saj robotiziran menjalnik ponuja kar nekaj užitkov, a jih ročni še več pa še hitrejši boš na cesti.

Najbolj pa moraš ocenit sebe in kakšen voznik si, saj je morda ta menjalnik ravno ustvarjen za tebe in boš znal iz njega potegniti več kot naprimer jaz ali pa še kdo, ki je bolj prepričan v ročni menjalnik. Kakorkoli, mene je bolj navdušil ročni menjalnik, ti pa poskusi oboje preden se odločiš. :?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

moj dobr frend jo je mel, tocno tako, crno, pa jo je kaksne pol leta razbil na AC (totalka) .. je pa avto cist hud .. na zuni, notr in pod havbo ..
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Romeo147 napisal/-a:Js sm meu učasih to Alfo.

Takoj k jo zaštartaš nardi tak zvok kt ksn star diesel, pol je pa sam se veselje. Menjalnik sicer ni najhitrejši ampak dokaj mehko pretsavlja (razen kadar je hladen) samo mors mu mal pomagat s tem da mal popuscas gas. Največja prednost pa je to, da ne rabs rok spuscat z volana, čeprov po mestu uglavnem šaltoaš z pestavno ročko.
Zvok motorja je ob priganjanju fantastičen le pri nižjih obratih bi bil lahko bl globok. Lega je odlicna edin mal mn bi se avto lahko nagibov v ovinkih. Sedeži so (kot v vseh alfah) odlicni samo sedi se za moj okus mal previsok.
Glede zmogljivosti je pa tko. Z mesta ni ravn najhitrjši (prjatu me je z petko vedno uzadi pustu) sam pol pa kr leti. Tud 180, 190 po avtocesti ni noben problem...

Poraba je pa redko padla kej dost pod 13l, olja pa tud porab skor tok...
:disturbed:

A ne da se hecas pa govoris o traktorju ? Pa kje bo reno 5 pustu alfo 147 2.0 no, prosm te, pa tist da gre 180 190, pa moja gre 215 pa mam 155 1.8 TS, slabsi motor, pa tist o 13tih litrih tud tezko vrjamem (razn ce tiscis), olje pa sploh, klobasas neumnosti ... [-X

Je pa se ena varianta, da si zelo slab voznik =D>
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

To, da ga je s Renaul 5 FIVE zadaj pustil skoraj ne vrjamem ampak brez heca nekatere Renaul FIVE so letele ko sneta sekira... Bog ve samo zelo zelo lahek avto k se kar močnim motorjem....Res brez rajebancije. Samo, da pa bi alfo 2.0 zadaj pustil pa skoraj ne vrjamem.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

V ŠTARTU sm prepričan ker R5 five al pa gts k gre ful (lahek avto) k 147 je zlo težk avto pa 2.0 motor (poglej pospeške) ne daje bohve kakšne športnosti poglej samo razliko med 145 2.0 ali 147 2.0 je sekunda razlike v pospeških.. švoh so tole naredl!!!


LP.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ma fora je v selespeedu, ne odziva se tko kokr ročni menjalnik ...
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Romeo147 je napisal/a:
(prjatu me je z petko vedno uzadi pustu) sam pol pa kr leti. Tud 180, 190 po avtocesti ni noben problem...


Ja mogoče prvih 20m, če pa več potem ti pa avto ni delal pravilno, kar bi lahko bilo možno, ker avto gre po testih 210km/h in če všteješ da 147 kar precej golfa števc, sploh pri visokih hitrostih, bi ti moglo pokazat tm od 220-230 po števcu!!!
13l??? Verjetno je bilo kej fuč
skor tolko olja, je pa MEGABUČA alpa LUBENICA(tako temu pravi MITT :lol: )
Meni se ne zdi mogoče!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Itak, da iz mesta... ko se alfica zbudi, potem gre.

Ce je katera 147 v dobri kondiciji, je bila tista od Romea147! Tudi vozit zna, sem bil parkrat zraven, tako, da mu verjamem.

Je pa isti avto, ce me spomin ne vara, otresel Laguno V6 :mrgreen:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

z kolegom smo se z 2.0 selespeed po AC proti morju peljali 230 km/h po stevcu:)
Odgovori
  • Informacija