Dober mehanik / Servis v Ljubljani in okolici

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Predvsem zajl kjer je treba pol avta podret
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

3 urno pimplanje vijaka.
Še vedno takšno delo ne mora biti več kot sem že napisal.
Ne precenjujte dela.
Potem takem bi moral tudi nabiralec orehov zaslužiti 300 € na dan, ker kleči in trpi ko jih nabira. Namreč potica je bolj pomembna, da zamaši lačne praznične riti, kot škripajoča roka ali zarustana zajla.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Maja bo tri leta, kar sem menjal obe zajli za ročno ... Komplet strošek je bil cca. 400€
Tu ni poceni ne material, ne delo ....
Problem menjave zajle pri 159-ki je, da moraš praktično podreti komplet notranjost, da prideš do njih, ker so štupidiozni italijani stvar zakomplicirali in se jo od spodaj ne da zamenjati, tako kot je to pri drugih modelih #-o ](*,)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

kaj pa odgovornost za svoje delo?

hvala lepa za mehanika, ki mi računa 50eur in je "maca mojster". pogosto se najde problem šele ko potem ti sam kaj delaš tam okrog (seveda če vidiš šušmarijo). Poznam preveč takih, in vsi po vrsti so prehitri pri svojem delu. Sosedu je en tak mehanik enkrat menjalnik pozabil stisnit (se zgodi? zato si moraš na koncu vzeti čas in vse preverit!)

mi smo se lotili pred leti na starem puntotu menjave zadnjih rok: zaključili smo po 2 minutah pri prvem vijaku, ker smo raje peljali zadevo na uradni servis in plačali in naj se oni zajebavajo če slučajno utrga vijake.

imam iste probleme v službi, ko mi vsi rečejo da je predrago. Tolk stane če želiš dobro naredit in stojiš za svojim delom.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Pametnjakovičev, ki drugim solijo pamet kako je kaka stvar/storitev draga je v Sloveniji več kot dovolj..Pusti svojo mizerno službo v javni upravi, odpri sp ali podjetje in služi, če je tako enostavno.

Pa da omenim še hinavce, ki pljuvajo po državi, avto servisirajo pa pri fušarju, brez računa, ki odpadno olje zliva v jarek.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1011
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kot je master rekel, za zajle menjati porabiš ohoho časa zaradi podiranja vsega mogočega, da prideš do zajle. Roke so še prvovgradne in po 8, 9 letih vijaki lepo zagrabijo. Se z uničenim ležajem malo predolgo voziš in matico na HK zglobu zagrabi in spet gredo ure. Ura v delavnici pa ne more biti vredna 5 eur, ker je potrebno mehanika izobraževati, orodje nabavljati, delavnico ogrevati ter seveda zraven še financirati državo.
Razen seveda če daš sosedovemu Jožu menjati vse to in upaš da bo vse sestavil pravilo in da med vožnjo ne bo kaj odpadlo.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Glede na to kako je težko zamenjati zajle za ročno in odlomljen vijak predlagam, da podpišemo peticijo za podelitev doktorata vsem mehanikom, ki jim je to uspelo.
Dajte nehat nabijat.
400 € za dve zajli in delo? Nateg brez lubrikanta. Hvala lepa.
Jaz sem dal natanko 82 € za obe zajli in delo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ja, seveda.... Mogoče za 10 let rabljeni....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Zajli za ročno sta 104€, delo je pa meni računal 40€ za to. Tko da če si ti dal 82€ za zajli z delom vred, ne jokat čez pol leta kakšen krš so italjani ker ti bo spet štekala.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Mehaniki majo uro okol 25€, ce je ugoden, z racunom. Drag jo ima 30€+
Ce je mehanik priden je to 250€ na dan,tam cez uc ene 5000€ na mesec. Za delo. Na delih zasluzi sigurno se 1500€.

Nevem a se sam men to zdi ogromno za cloveka ki ima koncano mehanicno solo in ima nekaj delovnih izkusenj.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

@miholl: mogoče se jim pa zato zdi giulia poceni.

Drugače pa samo za info 35 let stari zdravniki imajo pri nas cca 1300 € neto. Še le ko so 3x ločeni in brez las oz s sivimi lasmi in eno berglo pridejo na recimo 2000 €. (dobičkarje pustimo, ker nimajo veze s prakso temveč politiko)
Seveda je pa njihovo znanje nepomembno, saj ne šraufajo zarjavelih šraufof ampak traumatologi in ortopedi delajo samo z rosstfrei vijaki.

Bogovi so padli na glavo.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

ti res nikoli ne znaš odnehat? ](*,)
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Za info alfasan, 1250€ neto je osnovna placa zdravnika med specializacijo, po njej je vecja. To mi kr verjami na besedo :wink:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pol je tam tam z avstrijsko cistilko
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ohrante nivo debate in bodite ON topic, drugače bo radirka zapela.

Uporabnika LeonGM zanima kontakt nepooblaščenega zaupanja vrednega mehanika v okolici Ljubljane. Prosim, če mu pomagate, če mu ne znate ne rabite pisati offtopic.
Odgovori
  • Informacija