Zimske Gume in Alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

No sedaj bo dosti govora o zimi im zimskih gumah itd... No tukaj je lep dokaz kaj je zima.

Gume so Semperit Sport Grip 195/65 R15

Na poti domov ene 5 kilometrov pred domom... Vmes je na Rogli snežilo (bili 5 dni). Tukaj smo ene 500 metrov nižje od Rogle...
Slika

Sedaj pa debata kake in katero znamko itd gume dat gor za zimo... Jaz sem zelo zadovoljen Semperitkami Sport grip...
Zadnjič spremenil xandrej, dne Če Sep 16, 2004 3:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

jest sem gor dobu barum polaris, pa povem, da niso vredne pol pi... Dobim pa jutr goodyear eagle f1, pa upam da bojo tud pozim dobre
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Nobena letna guma ni dobra pozimi zi preprostega razloga... Letna guma NI prožna ob nizkih temperaturah... In ni zmožna čistit sama sebe (lamele)... In je zato NEVARNA... Letna guma je pozimi nevarna.

Sploh pa Eagle F1 je malo mimo guma za pozimi....
Slika
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če misliš pozimi met gor F1, si prej še termin pri kleparju rezerviraj. Jaz sem letošnjo zimo imel po sili razmer gor Pirelli P6000, držale niso niti na suhem.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

xandrej napisal/-a:No sedaj bo dosti govora o zimi im zimskih gumah itd... No tukaj je lep dokaz kaj je zima.

Gume so Semperit Sport Grip 195/65 R15

Na poti domov ene 5 kilometrov pred domom... Vmes je na Rogli snežilo (bili 5 dni). Tukaj smo ene 500 metrov nižje od Rogle...
Slika

Sedaj pa debata kake in katero znamko itd gume dat gor za zimo... Jaz sem zelo zadovoljen Semperitkami Sport grip...
kam si dal ostale fotke :mrgreen:
Uporabniški avatar
Fresh
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 708
Pridružen: To Dec 02, 2003 4:36 pm

Jest moram tut NUUUUUUJNO!! zamenjat gume, ker mam v bistu..nimam profila ampak samo vodne kanale, tko da kokr zapade 2mm snega lahko sam ob rob ceste zapelem pa 4 zmigavce pa paes dam
Fresh #-o
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jz mam na svoji Sava Eskimo S3 in se mi zdijo super gume! Pa se niso tok drage!! Mam pa dimenzije 185/60/14
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Jst mam tudi Eskimo S3 in so kr dobre gume, samo pregreti jih ne smes
Slika
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

jaz sem bil zelo zadovoljen s Continental Contiwintercontact TS790. super tako po snegu kot po suhem, mokrem. skratka meni so bile spica. zdaj po parih letih so pa ze proti koncu (ceprav profila nekaj se je) in po snegu ne grabijo vec tako dobro.....so pa dosti $$$ :roll:
Uporabniški avatar
kocko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 3:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jst mam pa neke obnovljene, pa so čist za en drek k tresejo pa ropotajo k dab meu ene traktorske gume gor, drgač za u sneg so pa dobre, res pa da sm dou za vse štir 30kSIT
Animal
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Sep 17, 2004 3:32 pm

Lep pozdrav,

Sem čist nov na forumu, zaenkart še nimam Alfe, samo me zadnja dva meseca pošteno srbijo prsti da bi si kakšno omislil.

No zdej pa k gumam, priporočam Bridgestone Blizzak LM18
Že dve zime jih uspešno vozim pozimi in je guma super.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

heh jaz bi samo dodal da sem lansko zimo po sili razmer vozil z eagle f1 po snegu. Za popizdit, od Medvod do Tivolija v Ljubljani 1 uro, vsi so me prehitevali in se mi smejali, rondo v Medvodah komaj zvozil, da ne omenjam dveh manjših klančkov, ki jih pomojem ponavadi sploh ne opazite. Najjači so bili pa semaforji, ko se je ravno prižgala zelena sem začel bremzat da sem se do rdeče luči ustavil nekje približno pred križiščem, ponavadi na zebri. Potem sem pa itaq skoraj celo zeleno luč speljeval z mesta. Skratka, sparkirajte avto in ne bit neumni in se po snegu vozit s športnimi letnimi gumami. Jaz sem sparkiral na prvem osvetljenem parkirišču in šel na trolo.
alfa66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 3:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Prisegam na GoodYear. Imam Ultragrip 6, pa so zakon. Predstavljajte si belo idilo na Ribniški koči, ko smo se ustavili zaradi enega z Audijem, ki je obtičal. Ko smo ga rešili, pa speljevanje: tiščijo BMW-ja, Xsaro, Laguno, jaz pa brez tuje pomoči speljem. Nisem še obtičal z Goodyearkami!


Tudi letne GY(Ventura) so zakon, tudi za dež.
Škoda da so na avtu, ki ga kupujem Dunlopke SP 9000,..
N']['H
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 177
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 12:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

alfa66 napisal/-a:Prisegam na GoodYear.....
vzel si mi besede iz ust, i.e. tudi jaz prisegam na GoodYear - nikoli zatajile...
Slika
N']['H Dimension
skype: callto://nth-menthal
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

alfa66 napisal/-a:Škoda da so na avtu, ki ga kupujem Dunlopke SP 9000,..
...naj ti ne bo škoda ker sp 9000 so ene najboljših gum in v veliko testih testsieger : (imam že drugi komplet in ti povem da so špica)

Slika
Uroš
Odgovori
  • Informacija