Alfa 156 SW info

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Animal
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Sep 17, 2004 3:32 pm

Da ne odpiram nove teme, vsak dan bol pogledujem za 156 SW.
Je kej takšnega na kar bi moral biti pozoren pri tem avtomobilu?
Kako je kaj s porabo 2.0T? Drugače se bol nagibam na 1.9 JTD al pa mogoče na 2.4 samo ne vem kako je kej s temi motorji, no to ze vem da majo 2001 in novejsi 103Kw kjer takoj pades v visji razred.
Hvala za kakšen info.
Bomo odprl novo temo, ker to ne gre pod topik..Turtle
Hvala-Animal
Svetli
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jun 13, 2004 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radomlje

Hello!

Jaz sem pred kakimi tremi meseci nabavu 156SW 2.0 TS, zadeva mi zaenkrat dela kot urca in sem zelo zadovoljen. Kupil sem uvoženo iz IT, to me je sicer na začetku skrbelo saj nikoli ne veš kako je bilo z kilometražo in z vzdrževanjem avta nasploh. No moj je bil kupljen na lizing in je imel kupec obvezo delati redne servise pri pooblaščenem servisu tako, da je avto imel tudi servisno. Avto sem takoj po nakupu, čeprav še nebi bilo treba, dal poservisirat (velik servis) vključno z vsemi jermeni, filtri, natezalci, svečke, variator, zavore ... tako da lahko sedaj mirneje vozim in vsaj vem da je avto tip-top. Nekako to niso problematični avti, pri nakupu pazi predvsem na zadeve, ki kažejo nerealno kilometražo, znucani zici, volan, pedala, šalt-kebel ... Kake sledi totalke, cvikli na strehi, na vzdolžnih ojačitvah karoserije, poglej da so reže na karoseriji enakomerne (vrata, hauba, zadnja vrata, odbijači), to ali je avto barvan mislim, da boš znal ugotoviti, lahko pa si pomagaš tudi z merilcem debeline avtolaka. Glede mahanike je pri TS motorjih hiba variator faze, katerega menjava pride tam 50k in če ugotoviš da je defekten ti naj prodajalec nemudoma spusti ceno na račun tega! To ugotoviš po "dieselskem" zvoku motorja nekaj sekund po zagonu, potem ta tvok izgine ... saj na forumu dosti piše o tem. Seveda avto tudi malo pelji, pozoren bodi na mirnost teka motorja, ustaljene obrate pri prostem teku, tresenje volana pri speljevanju, trdost sklopke in prestavne ročice, preizkusi da avta med pospeševanjem in zaviranjem ne vleče v kako stran ko izpustiš volan ... Preveri amortizerje tako da avto na roke malo zaguncaš, nato pa opazuješ če se nihanje karoserije izniha v dveh ali še manj nihljajih .. Skratka stvari, ki jih pregledaš je veliko to so več ali manj splošne stvari, ki pa veljajo za vse avte. Aja poraba pri 2.0 TS se giba od 9l-13l to so nekako limiti v katerem se giba poraba pri meni, ne rečem pa da se je ne da spravit na manj in tudi na več :P .
Za konec lahko rečem še to da če boš ugotovil, da so stvari večinoma OK ti samo nabav, ker avto je zakon, quore sportivo pa to ... 8) .

LP Svetli
bulldog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Feb 18, 2004 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

Ja, tut jest sm jo nabavu pred 2 meseci, pravtako uvoženo iz Italije. Imam 1.9 jtd, in sem ful zadovoljen z njo, sicer ni tista prava alfa (bencinar), ampak bom že preživu, če dobiš kakšno dobro, ti sam kupi, ne bo ti žal.
bulldog

NAJBOLJŠA HRANA ZA VAŠE PSE IN MAČKE !!!
Zastopstvo za hrano HUSSE na področju LJ !!!
www.husse.si
Email: ljubljana@husse.si
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

jst jo prodam

156 sw 1.9 JTD
letnik 2001
130000km

dela kot urca
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

Konec avgusta sem postal lastnik Alfe 156 1.9 JTD SW. Kakor lahko sodim po prvih 3000 prevoženih km, mi avto kar ustreza. Nekaj stvari je tipično Fiatovskih, a kot vedno je vse bolj posledica ''italijanske šlamparije'' , ki sem jo že v preteklosti spoznal in jo je potrebno vzeti v zakup. Je pa avto iz funkcionalne in tehnične strani gledano relativno dober. In predvsem se je užitek z njim peljati, kar pa tudi ( vsaj zame) največ šteje.

lp
ALFA rp
Odgovori
  • Informacija