Ali kdo pozna to Alfo - 8

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
r0b3rt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: So Sep 04, 2010 8:29 am

Scremer napisal/-a:
r0b3rt napisal/-a:Pozdravljeni,
zanimam se za nakup Alfa Romeo 147 1.6 TS. Prebral sem vodič o nakupu 147 pa me vseeno zanima še vaše mnenje. Kilometrov koliko bom delal letno ne vem, kajti kupujem prvi avto, imam pa do službe ne več kot 20 km. Zato sem mnenja, da se mi nakup dizla ne splača.

Servisna kot vidim ni potrjena, prodajalec pravi da garancije ne da. Namen ga imam odpeljati na preventivni pregled pa me zanima kje v Kranju ali pa tam najbližje bi le tega opravil?

V naprej hvala za odgovore in pomoč.
Kako si si pa predstavljal garancijo od fizične osebe? Če bi rad garancijo od fizične osebe potem najdi kakšnega preprodajalca, po možnosti z južnaškim naglasom in ti jaz garantiram, da ti bo dal garancijo :mrgreen: . Pa še srečo imaš ker jih je v Kranju dovolj.

Preventivni pregled pa mislim, da izvaja AMZS. V Kranju je pri vojašnici oz. lahko pogledaš na internet kjer boš videl točen naslov.

Jaz se vozim 13km daleč v službo. Če temu prištejem še občasne nepotrebne izlete in potrebne daljše poti, pridem letno na nekje 15.000km. Letos jih bo verjetno 20.000. Domnevam, da si še mlad tako, da se boš verjetno z avtom vozil neprestano zato definitivno računaj 20.000+ km na leto. Tako na grobo gledano boš pri mirni vožnji z 1.6TS dal za 20.000km cca 2500€ za bencin, dočim za dizla tam nekje 1800€. Seveda je vse odvisno od tebe in tega kako je avto vzdrževan.

Vzdrževanje dizla je malenkost dražje pa tudi za dizla boš moral v štartu odšteti kak € več. Čeprav razlika v ceni rabljenih spet ni tako velika kot pa pri kakem VWju.

Če gledam skozi svoje oči osebno še vedno navijam za bencinarja. Dokler so kilometri pod 20.000 definitivno. Miren tek motorja in super zvočna kulisa (pa čeprav je 1.6). Pa pri bencinarju ni EGR ventilov, pa šobic, pa turbince, pa bosch pumpe, pa še kakšen senzor. Če gre v maloro kaj od tega, in s časoma gre saj je to potrošni material, dizel ni več tako poceni in kaj hitro je treba investirat denar privarčevan od goriva... TSko pesti samo variator in en kup dragih svečk, ampak če boš na to pozoren pri nakupu, si zmagal.
Bil danes na ogledu... kot si napisal, je preprodajalec z južnjaškim naglasom, a garancije ne da. Avto je bil pripeljan z Italije leta 2008, trenutno pa je odjavljen. Se pri bencinarjih tudi "prevrtava" kilometre? Torej peljalo se ga bo na preventivni pregled pa me zanima, ker sem bral da naj bi na servisu lahko preverili ali so bili kilometri "popravljeni", kako je s tem? Kako je nasploh z Alfami iz Italije?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

r0b3rt napisal/-a:Bil danes na ogledu... kot si napisal, je preprodajalec z južnjaškim naglasom, a garancije ne da.
Šit... potem sem ti dolžan pivo. Očitno se časi spreminjajo in tud preprodajalci ne "garantirajo" več za svoje avtomobile :mrgreen: .

Kilometri se vrtijo povsod kjer jih je preveč. Najbližji AR servis v Kranju je Podboršek, če bi želel peljati na pooblaščen servis. Izkušnje z njimi niso ravno najboljše, sam osebno sem bil razočaran.

Uvoz je pač uvoz. Avto je poceni z razlogom, ni pa nujno da je slab. Ravno v eni temi beremo, kako je zgorela uvožena 147, ker ni bila odpravljena napaka, zaradi katere so vpoklicali avto. Moje izkušnje so pač take, da avto v tujini ni poceni če je dober. So izjeme kot je recimo odprodaja voznega parka lizing hiš, vedar tudi oni nastavijo solidno ceno če je avto očuvan. In po plačilu vseh dajatev se ti tega avta skorajda ne splača več uvozit.

Jaz osebno bi vzel uvožen avto samo če mi da dobro ceno in če izgleda in deluje solidno. Nenazadnje, če ga je on dobil ugodno, zakaj ga ne bi še ti. Moraš pa vzet v zakup, da bo še kaj za porihtat.

Kako je z ugotavljanjem kilometrov pri Alfah pa ne vem. Mogoče kdo drug ve ali obstaja "mednarodna" sled za servisi...

lp
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

r0b3rt napisal/-a:Kako je nasploh z Alfami iz Italije?
vsakič znova se nasmejim takšnim vprašanjem =D> :lol:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mogoče kdo drug ve ali obstaja "mednarodna" sled za servisi
Kolikor sem bral obstaja v Belgiji, za drugje ne vem.
r0b3rt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: So Sep 04, 2010 8:29 am

Potrebno bo naredit servis (olje, filter), prebarvat feltne, menjat gume, "popravit" odrgnine... Na zaslonu je sicer izpisalo, ugibam, da zadnja desna vrata niso zaprta - nisem siguren in da ena žarnica ne deluje. Kar se tiče vrat ugibam, da utegne biti kaj s senzorjem, žarnico se pa že zamenja, ali pač? Se bo videlo kaj bodo povedali na servisu in če je našteto kar se tiče stroškov menim, da je cena ugodna. Pomisleke imam le, ker je uvožen iz Italije.
Ličar pravi da je bil (na nekaterih delih) avto barvan, ni pa videt, da bi bil kakšen hujši trk.
Resnično razmišljam o nakupu, prosim pa še za vaše mnenje.

Prilagam slike...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
r0b3rt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: So Sep 04, 2010 8:29 am

Prilagam še posnetek, s katerega je razviden izpis napak
http://dl.dropbox.com/u/32720843/147/IMG_7238.MOV

kaj naj bi pomenilo "rear hatch open"?
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

jst bom tko reku....vsak avto ma kakšno majhno napako ampak ta jih ima kar nekaj....sigurno kakšna skriva kakšno večjo...jaz osebno bi se obrnil in šel....moje mnenje
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

r0b3rt napisal/-a:kaj naj bi pomenilo "rear hatch open"?
prtlažna vrata, če se ne motim je to nekje napisano, da ni neka huda težava, da samo neki kontakti zarustajo. Sicer meni tud občasno kdaj to napiše, odprem in še enkrat zaprem pa je ok. Ma mogoče kdo link do tiste teme oz. navodila za "popravilo"?

mi je pa zanimiva tale 159 -> http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5942903&show=1

ima motor 2.0 jtdm 170hp, kaj znanega o teh motorjih? Tudi kaki problemi s filtrom sajastih delcev? Sicer pa zgleda so 2.0 motorji v novejši 159
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zakaj pa niso bile pri zgornji 147 TS menjane svečke pri 100.000 km?
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

alfa_samec napisal/-a:Zakaj pa niso bile pri zgornji 147 TS menjane svečke pri 100.000 km?
ker so predrage.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Meni izgleda avto precej zanemarjen, malo dvomim da ni nobene boljše za dobit :?:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

In kako dolgo bojo svečke namenjene za 100.000 km še zdržale? :lol: Tudi splošna ohranjenost je bolj boka, skoraj z vseh strani je avto stolčen. Ajde, če bi bil letnik 95, ampak je 2005.

Jaz ga kupil ne bi, razen če ga dajo za 3 jurje in nekaj. Ker do zahtevane cene je potrebno še vanj vložit (servis, svečke, ličarija, gume, roke, pa kakšna malenkost).
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

se spridružujem zgornjem mnenju, že na hitro ko samo fotke vidiš je avto kot zapuščen ,,hlev,,
pa pustimo tistih par lepotnih napak.
se je pa šparalo ja pri velikem servisu npr. s svečkami.
a račun imaod tega servisa ali samo listek? je kakšn podatke kdo je to opravil? ker ......
o kakšni ceni pa je sploh govora okoli te Ts-ke?
bi se znalo kaj ,,boljšega,, dobit :doubt:
Zadnjič spremenil Gregson007, dne Ne Apr 15, 2012 2:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Po vseh teh napakah ki si jih našel in po slikah ne razumem kaj te sploh še privlači pri tem avtu. Beži stran od njega.
Je pa res da res dobre 147 FL ni lahko najdet. Pred Fl že, ker je večji procent slovenskih lastnikov.
@Gregson: 4400 eur. Sej za ta denar je to to.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Gregson007 napisal/-a:se spridružujem zgornjem mnenju, že na hitro ko samo fotke vidiš je avto kot zapuščen ,,hlev,,
pa pustimo tistih par lepotnih napak.
se je pa šparalo ja pri velikem servisu npr. s svečkami.
a račun ima od tega servisa ali samo listek? ker ......
o kakšni ceni pa je govora okoli te Ts-ke?
4400€, če cena z oglasa še drži.
Zaklenjeno
  • Informacija