Ali kdo pozna to Alfo - 8

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vse je mozno,lahko da se bo kdo zagledal in nabavil...

Ampak cist tako za primerjavo, spiderca letnik 69 al 72 ne spomnim se tocno, se je prodala pred casom za okoli 8 tisocakov. To govorim recimo za nas trg.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

coolbits napisal/-a:Si je kdo že ogledoval tole:?
mislim da se bos v tist konec zaman vozil :D
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sinister napisal/-a:
coolbits napisal/-a:Si je kdo že ogledoval tole:?
mislim da se bos v tist konec zaman vozil :D
Duhovito in skrivnostno. Pa bebavo tudi. In še smeška je prilepil - verjetno se Sinister reži samemu sebi.

Vzorčni primer, s kakšnim sporočilom se smeš na splet. Bravo, Sin =D> ister.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Pepo napisal/-a:
Sinister napisal/-a:
coolbits napisal/-a:Si je kdo že ogledoval tole:?
mislim da se bos v tist konec zaman vozil :D
Duhovito in skrivnostno. Pa bebavo tudi. In še smeška je prilepil - verjetno se Sinister reži samemu sebi.

Vzorčni primer, s kakšnim sporočilom se smeš na splet. Bravo, Sin =D> ister.
ja sinister polno komentarjev imaš da se ne splača pogledat avta, utemeljitve zakaj ne pa nobene :roll: #-o
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

dejan031 napisal/-a:ja sinister polno komentarjev imaš da se ne splača pogledat avta, utemeljitve zakaj ne pa nobene :roll: #-o
Ce je kdo vprasal sem tudi konkretno zapisal kaj in kako. Ne mislim pa brez potrebe pisati romane. Nekatere avti so pa za na dalec ocitni ...

Enako kot je bil avto ,ki ga je sel gledat pred tem. In je ugotovil kaj ze?

Poceni (glede na letnik in kilometre najcenejsa na avto.netu) 8 let stara turbo diesel alfa iz uvoza in 03 omrezne, brez vsake zgodovine, X lastnikih in 115k kilometrih. To je dobrih 10k na leto btw.

To ze na dalec disi na fantasticen nakup. Le kaj bi lahko bilo narobe pri celi zadevi.

Da, cisto mozno je v Italiji/Belgiji vozil upokojenec. Potem jo je pa uvozil zupnik iz Celja da je hodil v lokalno (ne pravec oddaljeno cerkev).

Prav verjetno pa zal ni.
Zadnjič spremenil Sinister, dne To Avg 14, 2012 5:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Če tako gledaš pol ni nobene za kupit sploh, ker so vse tam tam...
Gleda se da dobiš najbolje kar se da za svoj denar z vključenimi napakami.
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

coolbits napisal/-a:Če tako gledaš pol ni nobene za kupit sploh, ker so vse tam tam...
Gleda se da dobiš najbolje kar se da za svoj denar z vključenimi napakami.
Zal je tako. Premajhen trg, izbor 0. Za dober primerek bos moral imeti VIP, konkretno sreco (ne racunaj na to) ali placati premium ceno. Kupiti najcenejso Alfo z avto.neta brez zgodovine "z vkljucenimi napakami" je recept za kastrofo.

Avto dejansko nima vrednosti in vsaka vecja napaka te bo stala 1/3 avta in bos imel vreco brez dna. Bodimo iskreni, razlog za vecino prodajo teh avtomobilov je kak prevelik servis na obzorju.

Pri 147 je vsaj priblizno izbira. Pri modelih (156, 166, 159) pa ... #-o
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Nis(m)o vsi lastniki avtomobilov taxisti ali trgovski potniki in tudi vozimo se ne vsi 50 km v eno stran v sluzbo.Jaz delam 10 000 km na leto.Do sluzbe imam 2 km,do trgovine 500m,pa recimo še dvakrat na leto na morje in kakšen izlet.Fotr ima 5 let starega Twing-a in 28 000 km prevozenih.Torej je 100 000 km pri 10 let starem avtu lahko čisto verjetnih.Seveda je vedno možna prevara,ampak ne apriori v vsakem primeru.
Tako že resno razmišljam,da bi pri svojem avtu prevrtel kilometre za 50 000 navgor,ker mi itak nihče ne bo verjel ,da jih imam tako malo . :D
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Naj še jaz na to kvazi razmišljanje dodam skromen prispevek. Moj oče je leta 1998 kupil novo 156, ki jo je pred kratkim prodal s prevoženimi 115 000 km. Jaz vozim 159 2.4 in delam dnevno 47 km, trenutno imam prevoženih 140 000 km. Res, nismo vsi dnevni popotniki, res pa je, da se radi peljemo dobro, pa čeprav samo 10 km.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Sinister na čem si?
Moti me pa to ker preveč posplošuješ.

-avti iz celje omrežne kao veljajo za podrte. Ni pa hudič, da se tam najde kakšen vzoren lastnik.
-avto ne more imeti pri 10 manj kot +- 300k km. Moja mama ima 40k km, babica od punce je imela 50k. Znanec pa ima dizla starega 5 let in avto ima 80k km. Ljudje uporabljajo avte za različne potrebe. Imaš tudi ljudi, ki imajo dizle in delajo malo kilometrov.
-že na slikah se vidi. Vidi se k****!!!
-Nima servisne knjige. Poštemplano in popisano z različnimi kemičnimi in pisavami dobiš za par evričev.

Tema je namenjena temu, da če kdo pozna avto ali pa, da je šel gledat lepo pove: Stari ne hodi, ker je avto slab in zakaj je slab. Ne pa, da podajaš mnenja kar po slikah in kapricah.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

stric ima renault scenic letnik 2000, prevoženih 63.000km, od moje ženske babica golf 3 letnik 1996, prevoženih 48.000km, moj dedek cliota let.99 prevoženih 76.000km in še bi lahko našteval....pa ker imajo tu pa ta kako prasko in mogoče kako buško od vrat na parkirišču so pa kr za odpis al kaj?
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ja ja, samo sedaj naštevate slovenske avto....slovenija je zelo "majhna" in slovenci smo tudi zelo hecen narod glede avtov.......avto iz tujine (italija / belgija....) pa 99% ne dela le 10k km na leto in jo potem prodajo v tujino....bodimo realni!!!

Tudi v tujini so dobri avti dragi.......slabše ohranjeni in z veliko km pa so bolj poceni.......in take dilerji kupujejo, jih poštimajo ( ličarsko, računalniško 8) ....) in nato prodajajo kot super avto z nizko ceno, s tem, da tudi sami zaslužijo :roll:

PS: če ima avto dosti km, še ne pomeni da je slab.....raje avto iz belgije / nemčije z 100- 150k km v 5 letih (veliko AC, dobre ceste), kot avto iz slovenije z 50 -80 k km od starega ata ( skoz na sklopki, skoz mrzla mašina, kolovozne ceste...) v 10 letih.....
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Pri hiši sta poleg dveh alf še Scenic l.98 75kkm ter twingo l.94 60kkm :D . S Twingom se dela torej dobre 3kkm na leto :) .

Je pa res, da ko sem jaz iskal dobro 156ko je praktično ni bilo (po cca. 3mesecih intenzivnega iskanja sem jo le našel), glede na videno sedaj pa je še slabše, kar je nekako logično glede na starost modela.
Sam še vedno spremljam avtonet in v času od nakupa moje (2leti) nevem, če so bile tri lepo ohranjene (gledano tako, da denar ne igra večje vloge).Sem pa gledal predvsem dizelce 140ks+.
Pri 147 se pa še najde kakšen lep primerek.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Avto in švabarije z 150k je ok, če veš, da ima 150k.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Zaklenjeno
  • Informacija