Ali kdo pozna to Alfo - 8

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

mihecmiha napisal/-a:V moji so tudi sedeži zelo lepi, pa ima avto nekaj čez 170 000 km tako da... Volan, prestavna ročica in stopalke so dosti boljši pokazatelj. Vzemi nekoga, ki se spozna s seboj in pelji avto na uradni servis kilometre in ostalo pregledat. Vprašaj kdo je bil prejšnji lastnik in probaj najdt telefonsko. Če je avto uvožen, najdi koga, ki zna jezik, da pokliče in vpraša. Večina avtov je bla tko al pa tko butnena, če je bilo minimalno in ne vpliva na vozne lastnosti ( avto ne vleče v kako stran...) in je bilo kvalitetno popravljeno, se nimaš kaj sekirati. Zakaj pa ne kupiš raje 3.2 mašince?
Je preveč porabe zame :D

Moraš vedeti, da delam prek študenca - prihodki max 600-800€ mesečno :doubt: zto ne morm neki premočne mašine met :x na žalost...

glede na to da si lastiš eno, mislim, da se dobro spoznaš na Alfe kajne??

mogoče, bi se lahko midva kej zmenla glede ogleda ? :roll: :wink: :?:

:P
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Damijan napisal/-a:Z rabljenimi avtomobili gre nekako takole:

v LJ spraskan avto, malo višja cena, pa trgovec reče, da bodo za to ceno avto še poštimal in stranka zasije z očmi, ker po avto napeglan.

v dolenjski regiji pa kiklca obvezno napedenana, pod kiklco pa podrtija. Tam folk pada samo na zunanji izgled. Zato so večinoma avtomobili z dolenjske podrtije.
Nekako računam na to, da je možno da so km realni :doubt: potem takem naj ne bi bilo problema tudi izpod kikle... :mrgreen:

Ampak to je samo, če sklepamo, da so km realni...pravzato pa, bi najraje šel na ogled s kakim poznavalcem - vse se da dog. - tko pravjo dan danes :D pa da skupaj pogledamo in ocenimo...

Potem se lažje govori o nakupu, ko vemo dejansko kaj kupujemo 8)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ob normalno težkem vozniku so sedeži v rangu 156 po 250k km lahko še vedno "kot novi", torej beri z minimalnimi razpokami in brez luščenja.

Če avto ni bil namenjen za v mesto, mora bit tut volan res mini minimalno zlizan.

Morate si enkrat ogledat avto z realnimi 100k km,pa z realnimi 250k km. Razlike med njima če se ga je pazilo in vozilo več al manj po avtocesti ni!
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Damijan napisal/-a:Z rabljenimi avtomobili gre nekako takole:

v LJ spraskan avto, malo višja cena, pa trgovec reče, da bodo za to ceno avto še poštimal in stranka zasije z očmi, ker po avto napeglan.

v dolenjski regiji pa kiklca obvezno napedenana, pod kiklco pa podrtija. Tam folk pada samo na zunanji izgled. Zato so večinoma avtomobili z dolenjske podrtije.
Haha, bodi resen no.
Isti sekreti so v LJ in NM in še kje..
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Če boš peljal v Črnomelj, komot. Nisem pa avtomehanik... Mislim da ta avto ob normalni vožnji niti ne žre full manj kot pa 3.2. Mogoče bi moral gledati za kakšnim JTD jem, je poraba dosti manjša. Pri nakupu moraš računati tudi na kakšen servis. Vsaj jaz sem računal, da če dam za avto 10 000 da bo treba dat še kakega jurčka za velik servis. In sem ga tudi delal takoj ko sem avto kupil, čeprav je bil narejen malo predenj je bilo vozilo kupljeno. Če pa kilometri niso realni so pa lahko stroški...Najbolš bi bilo da greš gledat z nekom, ki ima točno tak avto-gt z 20 jts mašino,ker bo največ vedel
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

Đasmin napisal/-a:
mihecmiha napisal/-a:V moji so tudi sedeži zelo lepi, pa ima avto nekaj čez 170 000 km tako da... Volan, prestavna ročica in stopalke so dosti boljši pokazatelj. Vzemi nekoga, ki se spozna s seboj in pelji avto na uradni servis kilometre in ostalo pregledat. Vprašaj kdo je bil prejšnji lastnik in probaj najdt telefonsko. Če je avto uvožen, najdi koga, ki zna jezik, da pokliče in vpraša. Večina avtov je bla tko al pa tko butnena, če je bilo minimalno in ne vpliva na vozne lastnosti ( avto ne vleče v kako stran...) in je bilo kvalitetno popravljeno, se nimaš kaj sekirati. Zakaj pa ne kupiš raje 3.2 mašince?
Je preveč porabe zame :D

Moraš vedeti, da delam prek študenca - prihodki max 600-800€ mesečno :doubt: zto ne morm neki premočne mašine met :x na žalost...

glede na to da si lastiš eno, mislim, da se dobro spoznaš na Alfe kajne??

mogoče, bi se lahko midva kej zmenla glede ogleda ? :roll: :wink: :?:

:P
nabavi si cenejsi avto.... pri takih prihodkih te bo vsak servis za GTjko pekel
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

miholl napisal/-a:Ob normalno težkem vozniku so sedeži v rangu 156 po 250k km lahko še vedno "kot novi", torej beri z minimalnimi razpokami in brez luščenja.

Če avto ni bil namenjen za v mesto, mora bit tut volan res mini minimalno zlizan.

Morate si enkrat ogledat avto z realnimi 100k km,pa z realnimi 250k km. Razlike med njima če se ga je pazilo in vozilo več al manj po avtocesti ni!
Se nekako strinjam.Pri moji so pri 140kkm vsi sedeži razen voznikovega dobesedno kot novi. Voznikov je na levi strani rahlo poseden in malce umazan (sivo usnje).V kratkem bom dal te malenksoti na voznikovem sedežu popravit ter vse skupaj temeljito očistit.
Torej po taki teoriji ,bi ji glede na ohranjenost z lahkoto dal cca. 60kkm manj kot jih dejansko ima.
Jaz se nebi zanašal 100% na obrabo volana ter ročke.

Z nakupom alfe preko dealerja, ki je v 99% tudi uvožena bodi zelo previden, drugače boš ves denar zmetal vanjo.Boš pa nasplošno zelo težko dobil Alfo kupljeno v SLO.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

S prihodki 600-800 € niti ne razmišljaj o Alfi GT - ne vem kako si si naredil računico, ampak ko všteješ porabo, zavarovanje, servise, sploh pa nepričakovane okvare, ugotoviš da se kaj hitro znajdeš denarno v riti. Pa še avto kupuješ preko avtohiše, katerim jaz nikoli ne bom zaupal, ker vsi prodjajo šrot.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Aj jaz pa sanjam o GT-jki že en lep čas pa vidim da se je bom moral odreči,glede na to kaj si napisal :D
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

No saj ne rečem da ni mogoče, ampak GT-jke so na trg prišle leta 2003, to pomeni, da so lahko stare že tudi 8 let, in ko so že avti tolko stari nastopijo tudi okvare, ki niso del rednega servisiranja, in takrat te kaka večja/dražja okvara kar hitro vrže iz tira če nimaš dovolj prihodkov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Ni spet tako grozno..vsaj ne GT JTDm.
Kako je z bencinarji pa nevem..

Edino problem pri takem prihodku zna biti 'nepredvidena okvara'. Se pravi kak specifičen, drag del..
Kot je naprimer mehanizem pomika stekla ki stane 300€ :lol:
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Saj pa kake polosovine, roke...Bog ne daj da gre sklopka and company. Pa tudi registracija ni poceni, sploh glede na to da verjetno nimaš popusta. Ne se pa zdaj ustrašit. Lahko da ti avto fenomenalno služi. Je pa tako, če vzameš registracijo na obroke te pride 100 e na mesec, bencin ne vem koliko se voziš, ampak recimo da 150 evrov, plus recimo na leto če je vse posreči ene 300 evrov za vzdrževanje, kar nanese 30 na mesec. Zdaj če boš vzel avto na kredit prištej še obrok zraven in kasko, samo verjetno imaš potem 50 procentov bonusa. Pa še glede na to da si star 19 let si voznik začetnik, to pa ne vem koliko pride. Ne kupuj si avta, za katerega boš služil avto mora tebi služiti. Tiste pičke ki pa padajo na pleh pa itak niso ne vem kaj, razen za tistih 7 minut
slavko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: So Jan 16, 2010 6:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Raka

mihecmiha napisal/-a:Saj pa kake polosovine, roke...Bog ne daj da gre sklopka and company. Pa tudi registracija ni poceni, sploh glede na to da verjetno nimaš popusta. Ne se pa zdaj ustrašit. Lahko da ti avto fenomenalno služi. Je pa tako, če vzameš registracijo na obroke te pride 100 e na mesec, bencin ne vem koliko se voziš, ampak recimo da 150 evrov, plus recimo na leto če je vse posreči ene 300 evrov za vzdrževanje, kar nanese 30 na mesec. Zdaj če boš vzel avto na kredit prištej še obrok zraven in kasko, samo verjetno imaš potem 50 procentov bonusa. Pa še glede na to da si star 19 let si voznik začetnik, to pa ne vem koliko pride. Ne kupuj si avta, za katerega boš služil avto mora tebi služiti. Tiste pičke ki pa padajo na pleh pa itak niso ne vem kaj, razen za tistih 7 minut
Točno tako....pravzaprav pa za "pičke" sploh ne bo denarja, ker bo lepotička na štirih že poprej vse popapala :D
lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

B|ind napisal/-a:Haha, bodi resen no.
Isti sekreti so v LJ in NM in še kje..
Moje besede so bile iz ust s sestanka s prodajalci, dilerji, kakšne prijeme imajo/uporabljajo in na kaj padajo ljudje v posameznih regijah.

Tako da moje besede niso ravno trenutek izpada...
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja razumem je kar strošek, kar se tiče pussic mi je itq useen če padajo al ne - take itq so sam za teh 7 min in nč več k to :lol: mi je najbolj pomembno kako jaz sedim in se peljem...da je malo močnejši in da je udoben notranje(sedeži, prostor...) ter s samo lego vozila, da ni čisto pri tleh pa čutiš vsak kamen in da ni tudi kakšen karavnski stil ko je skoraj kot kak terenc visok...

Neke kilometraže sicer ne delam...20-30km max na dan - poleg tega, da to ni nujno čist vsak dan, veliko se peljem z kolesom, ko je pa use blizu - živim v Lj in je dejansko z infrastrukturo nimam problema...

Na nek načim bi bila ljubiteljska vožnja, Joyride - to bi bila vloga GT-jke recimo + npr. vožnja na kako morje med poletjem.

Kupil bi avto preko leasinga, pa tudi to ne bi jaz ampak, starši - se pravi...avto dobim - poleg pa še pol vse reg., zavarovanja, kaska...
okoli 800€max bi me prišla reg., s tem da sem mladi voznik!

Ja imaš prav ja Mihec...Prav zato pa prosim, če je kak lastnik GT-jke, če je za, se zapeljemo na ogled??? :oops:
Zaklenjeno
  • Informacija