Ali kdo pozna to Alfo - 8

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ja avto je kar fin - delan skorajda samo za avtoceste; kjer je precej tih (piš vetra+motor oboje je zelo tiho, dokler ga ne pohodiš :)), izredno miren tudi proti končni hitrosti in tako omogoča res lahkotno in neutrujajočo vožnjo po AC, sedeži so pa eni najbolj udobnih kjer sem kadarkoli sedel. Tako da glede na to da se vozim 80% na AC je to to..., tudi če je staro 13 let.

Alfe nisem imel, si jo pa želim (Alfa 166 3.2 Collezione), res pa da ima tale moja Lancia pod pokrovom enega glavnih simbolov Alfe, sploh v zadnjih 30-ih letih, torej Alfin V6, motor z najlepšim zvokom izmed vseh serijskih šestvaljnikov :), ki čez čas tako zleze pod kožo da, da vse ostalo postane nepomembno:

http://www.italiancar.com.au/images/Alf ... _01_lg.jpg


Po mojem mnenju bi se, če ne drugo, vsak alfist vsaj enkrat moral pejati z Alfo s tem motorjem, še bolje pa če si jo lasti.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

lizard napisal/-a:Ja avto je kar fin - delan skorajda samo za avtoceste; kjer je precej tih (piš vetra+motor oboje je zelo tiho, dokler ga ne pohodiš :)), izredno miren tudi proti končni hitrosti in tako omogoča res lahkotno in neutrujajočo vožnjo po AC, sedeži so pa eni najbolj udobnih kjer sem kadarkoli sedel. Tako da glede na to da se vozim 80% na AC je to to..., tudi če je staro 13 let.

Alfe nisem imel, si jo pa želim (Alfa 166 3.2 Collezione), res pa da ima tale moja Lancia pod pokrovom enega glavnih simbolov Alfe, sploh v zadnjih 30-ih letih, torej Alfin V6, motor z najlepšim zvokom izmed vseh serijskih šestvaljnikov :), ki čez čas tako zleze pod kožo da, da vse ostalo postane nepomembno:

http://www.italiancar.com.au/images/Alf ... _01_lg.jpg


Po mojem mnenju bi se, če ne drugo, vsak alfist vsaj enkrat moral pejati z Alfo s tem motorjem, še bolje pa če si jo lasti.
Res, kar se tiče udobnosti...sedel sem v enemu zato pa vem...udobnost je nadstandardna :mrgreen:

Sem slišal tudi ta zvok V6 motorja...tako kot praviš, najlepši zvok izmed šestvaljnikov...fantastičen - nisem se pa še peljal v kakšnem, na žalost, vendar pa vsekakor enega dnvea bom 8)
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Đasmin napisal/-a:
lizard napisal/-a:
Đasmin napisal/-a: Zelo rad... =D> :lol:

Če bi imel čas in če se kaj spoznaš na tele mašince bi te res, LEPOO prosil če bi se zapeljala do črnomlja in si malo ogledala tistega strojčka :P

Kaj praviš? :wink:
On ima dizelco, tako, da se verjetno ne spozna na JTS.
Ufff, pa res...ja ampak useeno...boljš kokr nič..lahko bi pa potem skupaj dizla pogledala...na primer:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4778258&show=1

kakšni pa so kaj stroški s tole, olje, gorivo, cena registracije itd.

Ker kokr sem vse prebrau in slišal...je dizel boljši in bolj zanesljiv motor...tale pa ima še plus navigacijo,kar sem mislil naknadno vgradit v tisto srebrno-benzinca in pravtako usnje katerega bi rad imel- ni pa glih bordo rdeče, kar me je pritegnilo pri uni...no in tisti ''nizki'' km-ji
Glej, na splosno se jaz ne spoznam bogve kaj.. sem v popolnoma drugem poslu.
Pa tudi nekaj se dosti vozit okoli nimam časa, žal. Zapeljem te lahko en krog nekje.
Predlagam da dobiš enega mehanika, plačaš malico pa ga vzameš sabo in pogledata.
Jaz sem tako naredil. Dobil mehanika, plača malico in bencin pa sva šla.
Strošek je pa; mali servis okoli 130€, velik servis je mene koštal 600€ - to je bil takoj prvi servis po nakupu.
Gorivo je odvisno od stila vožnej, torej porabe.. jaz imam od 6,8 do 8,5l porabe. Strošek si lahko zračunaš sam glede na svoje relacije ki jih boš delal.
Registracija, spet odvisno.. polni kasko s 50% bonifikacije pride okoli 1000€, delni kasko s 50% bonifikacije pa okoli 650€.
Motor in podvozje naj ti pogleda mehanik, ti pa pogledaš po avtu recimo malo ohranjenost materialov pa delovanje elektronskih zadev ipd.
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

Đasmin napisal/-a:
Sinister napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:Kupil bi avto preko leasinga, pa tudi to ne bi jaz ampak, starši - se pravi...avto dobim - poleg pa še pol vse reg., zavarovanja, kaska... okoli 800€max bi me prišla reg., s tem da sem mladi voznik!
Registracija za 1.8TS Alfo je pri -50% brez kaska okoli 450€ tako da bos ti dal zagotovo vec kot "800max". V vsakem primeru imas premajhne prihodke za taksne igre. Preveri koliko te pride komplet gum, sklopka, hladilnik, izpuh, ... Da ne omenjam kakega vecja obiska mehanika.

Sicer je pa kupovati taksnega auto na leasing metanje denarja skozi okno.
Zakaj metanje denarja...mislim saj wem da pade cena zelo...ampak ni pa spet 0€

Kaj pa potem priporočaš?
Zgubljal bos na avto na vec strani. Zaradi leasinga ga bos preplacal, dodatno placal zaradi kasko zavarovanja, plus dodatno zgubis na vrednosti samega avta. Ce ti avto predstavlja breme si omisli nekaj cenejsega. Recimo 147.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

B|ind napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:
lizard napisal/-a: On ima dizelco, tako, da se verjetno ne spozna na JTS.
Ufff, pa res...ja ampak useeno...boljš kokr nič..lahko bi pa potem skupaj dizla pogledala...na primer:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4778258&show=1

kakšni pa so kaj stroški s tole, olje, gorivo, cena registracije itd.

Ker kokr sem vse prebrau in slišal...je dizel boljši in bolj zanesljiv motor...tale pa ima še plus navigacijo,kar sem mislil naknadno vgradit v tisto srebrno-benzinca in pravtako usnje katerega bi rad imel- ni pa glih bordo rdeče, kar me je pritegnilo pri uni...no in tisti ''nizki'' km-ji
Glej, na splosno se jaz ne spoznam bogve kaj.. sem v popolnoma drugem poslu.
Pa tudi nekaj se dosti vozit okoli nimam časa, žal. Zapeljem te lahko en krog nekje.
Predlagam da dobiš enega mehanika, plačaš malico pa ga vzameš sabo in pogledata.
Jaz sem tako naredil. Dobil mehanika, plača malico in bencin pa sva šla.
Strošek je pa; mali servis okoli 130€, velik servis je mene koštal 600€ - to je bil takoj prvi servis po nakupu.
Gorivo je odvisno od stila vožnej, torej porabe.. jaz imam od 6,8 do 8,5l porabe. Strošek si lahko zračunaš sam glede na svoje relacije ki jih boš delal.
Registracija, spet odvisno.. polni kasko s 50% bonifikacije pride okoli 1000€, delni kasko s 50% bonifikacije pa okoli 650€.
Motor in podvozje naj ti pogleda mehanik, ti pa pogledaš po avtu recimo malo ohranjenost materialov pa delovanje elektronskih zadev ipd.
Koliko časa si pa že lastiš GT-jko?

S kje pa si, Novo Mesto? Jaz sem iz Ljubljane, tako, da če se pelješ kaj mimo, bi če se da kaj zmenit rade volje videl, da se ustaviš pa greva kak krog 8)

Ok, recmo, da vzamem delni kasko s 50% bon. + koliko ti plačaš ostalo zavarovanje...

Malo sem računal na strani od AMZS-ja in recimo zame zav. pride okoli 800€ s tem, če je leasing dobim zav. in kasko 50% popusta, je to potem z delnim kaskom okoli 1050€ registracije če se ne motim?

Strošek goriva; relacije ne delam neke velike... poleti seveda obvezno morje, Hrvaška redko kdaj Slo. obala, drugače pa mestne vožnje okoli max 25km-30km

P.s.: ali bi zadostoval katerikoli mehanik, ali je obvezno, da se spozna na Alfe? ( vem malo čudno ampak...vseeno :doubt: )

P.s.2: koliko pridejo sprednje roke, menda so obvezno za zamenjat na vsaki Alfi po določenem času?
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ja 147 JTD z 115 ali 120KM ti bi bila boljša izbira. Registracija je cenejša, avto vseeno kar lepo stegne (v bistvu kar orng za te konjiče), tudi stroškovno ni neka luknja brez dna, lep avto in prostoren pravtako. Če mene vprašaš si s takim dohodkom komot tak avto prvoščiš, medtem ko GT in 150KM+ pa je kr razlika v praksi, čeprav na papirju niti ne zgleda tako. :)
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sinister napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:
Sinister napisal/-a: Registracija za 1.8TS Alfo je pri -50% brez kaska okoli 450€ tako da bos ti dal zagotovo vec kot "800max". V vsakem primeru imas premajhne prihodke za taksne igre. Preveri koliko te pride komplet gum, sklopka, hladilnik, izpuh, ... Da ne omenjam kakega vecja obiska mehanika.

Sicer je pa kupovati taksnega auto na leasing metanje denarja skozi okno.
Zakaj metanje denarja...mislim saj wem da pade cena zelo...ampak ni pa spet 0€

Kaj pa potem priporočaš?
Zgubljal bos na avto na vec strani. Zaradi leasinga ga bos preplacal, dodatno placal zaradi kasko zavarovanja, plus dodatno zgubis na vrednosti samega avta. Ce ti avto predstavlja breme si omisli nekaj cenejsega. Recimo 147.
Nisem omenil, da bi ta prvi avto prodal v roku 1-2 let, ali je tudi v tem času zguba velika...upam da ne kajti spet ni velik 7.500 ali pa 7.000€ kokr bi plačal + preplčevanje in kasko( kar niti ni tak greh-še posebaj pri prvem avtu, se rado kaj pripeti) - tistih 8.600, če že bo tist GT, bi mu na vse pretege probu nižat vsaj za 800€ če ne več...

Glede 147...kombilimuzin se probam v čimvečjem krogu izogniti :roll: :P
B|ind
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: Če Feb 04, 2010 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Lastim si jo dobro leto..
Iz Novega mesta ja. Ko bom kaj v LJ ti bom sporočil.

Jaz plačam 900€ pa kusur, polni kasko z bonifikacijo. Lani sem imel delni kasko, torej osnova + parking, stekla, divjad, vreme pa sem plačal okoli 650€ z bonifikacijo.
Za to kilometrino ki jo boš delal jaz nebi dizla vzel. Že jaz ne delam veliko..v 14ih mesecih lastništva sem naredil okoli 50 000km.
Mehanika.. kaj pa vem. Dober je vsak.. samo kak strokovnjak za Alfe ti bo vrjetno res odkril vse kar se pač da odkrit od napak, ker možakarji poznajo motorje, vedo kaj se kvari.
Kolk so roke, nevem, jaz sem imel nove gor ko sem kupil avto.

Se pa moram strinjat z rajo da raje kaj cenejšega poglej, kako 147, 156 ali kaj takega. Z GT in 700€ plače boš tenko piskal.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Lizing je en k**** za moje pojme v vsakem primeru. Daje možnost ljudem nakupa avta, ki si ga v bistvu ne morejo privoščiti. Jaz sem šparal denar, kupil 147 za 8.600€ in mi sedaj komot pride čez tudi s stroški, ki so zraven. Če pa bi recimo šel kupovat avto na lizin, komaj skupi napacal dnar, bi vsak servis nohte grizu.

Ne gre to tko. Morš gledat, da z avtom so sami stroški, če uletijo izredni boš jebal ježa.

Kaj ti hočem rečt, ne preceni svojih zmožnosti in si kupi avto za katerega boš lahko skrbel. Kaj ti pomaga GT in pleh pičko k boš pobral s tem avtom, če te pičke ne boš mogu nikamor zapelat, ker bo nepremičnina. :P

147 je pa drugače carski avto, 120KM leti zelo dobro, maš 5 vrat, komot uzad kero prtisneš, bejbam je avto hud kot svinja (to te sigurno zanima), in stroškovno dokaj ugodn, pa tudi zanesljiv skupek pleha.

Sicer pa, da nauš mislu, da ti pametujem, nared kakor ti paše in če bo to GT, ZAKON, ker je hud avto za popizdit, sam izber katerga, ki bo res dobr.

Pa pazi na roke, škripa za popizdit. Enim polet ne škripa, recimo meni pa škripa sedaj praktično skoz. :P
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Ja 147 JTD z 115 ali 120KM ti bi bila boljša izbira. Registracija je cenejša, avto vseeno kar lepo stegne (v bistvu kar orng za te konjiče), tudi stroškovno ni neka luknja brez dna, lep avto in prostoren pravtako. Če mene vprašaš si s takim dohodkom komot tak avto prvoščiš, medtem ko GT in 150KM+ pa je kr razlika v praksi, čeprav na papirju niti ne zgleda tako. :)
Razlika v zav. glede na konje in ccm pride max okoli 200€ na let kar bi si pa lahko privoščil, s tem da imaš veliko več, prostora, užitka, všeč mi je ker jih ni ko dre*a ter varnejši pravtako...je pa šparvoček 147 zagotovo...samo se izogibam kombilimuzin še zaradi samega načina sedenja...medtem ko je v coupejčkih bolj polležeč položaj in s tem bolj udoben...
O praksi pa pojma nimam kako je...ti pa vrjamem...vendar pa mislim, da ni spet neke take razlike, razen v porabi kjer pa jaz vse to nad. ker se itak ne vozim kaj preveč 8)
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Dejch napisal/-a:Lizing je en k**** za moje pojme v vsakem primeru. Daje možnost ljudem nakupa avta, ki si ga v bistvu ne morejo privoščiti. Jaz sem šparal denar, kupil 147 za 8.600€ in mi sedaj komot pride čez tudi s stroški, ki so zraven. Če pa bi recimo šel kupovat avto na lizin, komaj skupi napacal dnar, bi vsak servis nohte grizu.

Ne gre to tko. Morš gledat, da z avtom so sami stroški, če uletijo izredni boš jebal ježa.

Kaj ti hočem rečt, ne preceni svojih zmožnosti in si kupi avto za katerega boš lahko skrbel. Kaj ti pomaga GT in pleh pičko k boš pobral s tem avtom, če te pičke ne boš mogu nikamor zapelat, ker bo nepremičnina. :P

147 je pa drugače carski avto, 120KM leti zelo dobro, maš 5 vrat, komot uzad kero prtisneš, bejbam je avto hud kot svinja (to te sigurno zanima), in stroškovno dokaj ugodn, pa tudi zanesljiv skupek pleha.

Sicer pa, da nauš mislu, da ti pametujem, nared kakor ti paše in če bo to GT, ZAKON, ker je hud avto za popizdit, sam izber katerga, ki bo res dobr.

Pa pazi na roke, škripa za popizdit. Enim polet ne škripa, recimo meni pa škripa sedaj praktično skoz. :P
HEhehe :lol: :lol: 8) legenda...smejem se k zadet, ja glede pussic mi je tko tko, bi mi moja kej sikala če bi pršl do tega ( vem kko bo, 3 leta že vem #-o :lol: )

Cjooj...težko bo za razmislt glede teh GT-ejk zdj... :doubt: po vsem prebranem :| :D

Si že gledal kolk so kej te roke; hehehe...jaz še nimam nobenga avta pa že zdej gledam kolk so kej :lol:

Aja pa glede lizinga...zaenkrat je to edina možnost da sploh dobim avto ker bi ga dobil, ne bi si ga kupil!...starši =D> :lol: :wink:

P.s: pa dei še prlimi kšno slikco da vidm mašinco ;) upam da maš tud usnje notr =D>
Zadnjič spremenil Đasmin, dne Po Maj 23, 2011 9:21 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

B|ind napisal/-a:Lastim si jo dobro leto..
Iz Novega mesta ja. Ko bom kaj v LJ ti bom sporočil.

Jaz plačam 900€ pa kusur, polni kasko z bonifikacijo. Lani sem imel delni kasko, torej osnova + parking, stekla, divjad, vreme pa sem plačal okoli 650€ z bonifikacijo.
Za to kilometrino ki jo boš delal jaz nebi dizla vzel. Že jaz ne delam veliko..v 14ih mesecih lastništva sem naredil okoli 50 000km.
Mehanika.. kaj pa vem. Dober je vsak.. samo kak strokovnjak za Alfe ti bo vrjetno res odkril vse kar se pač da odkrit od napak, ker možakarji poznajo motorje, vedo kaj se kvari.
Kolk so roke, nevem, jaz sem imel nove gor ko sem kupil avto.

Se pa moram strinjat z rajo da raje kaj cenejšega poglej, kako 147, 156 ali kaj takega. Z GT in 700€ plače boš tenko piskal.
Mah glede tega keša...jst upam da se bo kej našl, bolšga do konc leta...bol plačanga poleg pa se mora tud firmca mal zalaufat, namreč imam s.p. - masiram narod :) moram najdt stranke...

Imam serviserje, ki bi jih lahko poklical, kakih 2 ali pa 3 imam na izbiro, žal pa mislim da noben ni nek majstr za Alfice...ampak vseen bolš k nč.

Kdaj pa mislš, da boš kej mim prletu? Približno?

Govorimo o 50% bonifikaciji, ne? (ali obstaja tudi kaj drugega?)
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Đasmin napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Ja 147 JTD z 115 ali 120KM ti bi bila boljša izbira. Registracija je cenejša, avto vseeno kar lepo stegne (v bistvu kar orng za te konjiče), tudi stroškovno ni neka luknja brez dna, lep avto in prostoren pravtako. Če mene vprašaš si s takim dohodkom komot tak avto prvoščiš, medtem ko GT in 150KM+ pa je kr razlika v praksi, čeprav na papirju niti ne zgleda tako. :)
Razlika v zav. glede na konje in ccm pride max okoli 200€ na let kar bi si pa lahko privoščil, s tem da imaš veliko več, prostora, užitka, všeč mi je ker jih ni ko dre*a ter varnejši pravtako...je pa šparvoček 147 zagotovo...samo se izogibam kombilimuzin še zaradi samega načina sedenja...medtem ko je v coupejčkih bolj polležeč položaj in s tem bolj udoben...
O praksi pa pojma nimam kako je...ti pa vrjamem...vendar pa mislim, da ni spet neke take razlike, razen v porabi kjer pa jaz vse to nad. ker se itak ne vozim kaj preveč 8)
GT je v notranjosti enak kot 147, torej ima tudi enako prostora, edino zadaj ga ima 147 več, tudi varna sta oba enako. Na avtomobilizem.com sem ti napisal da so pod kožo vsi trije, torej 147/156/GT enaki.

V coupejih ni nobenega polležečega položaja, ponavadi se v njih edino sedi malce niže (sedeži v GT so v bitvu enaki tistim v TI opremi pri 156-ki, torej se sedi enako kot tam). Pollležeč položaj lahko dosežeš v vsakem avtu, a je zelo zelo nevaren, namreč testi so pokazali, da v primeru nesreče tisti, ki sedijo v polležečem položaju VEDNO utrpijo poškodbe v vratu! To pa dvomim da si želiš, sploh če veš kaj ima človeško telo v vratu. Ob tem imaš v polležečem položaju precej slabo kontrolo volana, kar je lahko vedno in vselej samo slabo. Ob tem so v omenjenem položaju tudi roke izravnane, kar pomeni v primeru že samo manjšega trka polomljene komolce - to pa zelo boli.
Zadnjič spremenil lizard, dne Po Maj 23, 2011 9:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sinister napisal/-a:GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek

wow lepo :D

Ne, glej...kar se tiče samega nakupa se pravi strošek nakupa...to nimam čez jst...nimam nič jst s tem...se prav odštej unih 8k€ pride okol 225€

sm biu pridn pa DOBIM avto
:P
Zaklenjeno
  • Informacija