Ali kdo pozna to Alfo - 8

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sinister napisal/-a:GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek
To sm čaku.

PS: ko računaš koliko pride servis, ta roka un zglob... uglavnem k skupaj denar nabiraš za avto, takrat si kupš rajši 2 razreda cenejšega
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

lizard napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Ja 147 JTD z 115 ali 120KM ti bi bila boljša izbira. Registracija je cenejša, avto vseeno kar lepo stegne (v bistvu kar orng za te konjiče), tudi stroškovno ni neka luknja brez dna, lep avto in prostoren pravtako. Če mene vprašaš si s takim dohodkom komot tak avto prvoščiš, medtem ko GT in 150KM+ pa je kr razlika v praksi, čeprav na papirju niti ne zgleda tako. :)
Razlika v zav. glede na konje in ccm pride max okoli 200€ na let kar bi si pa lahko privoščil, s tem da imaš veliko več, prostora, užitka, všeč mi je ker jih ni ko dre*a ter varnejši pravtako...je pa šparvoček 147 zagotovo...samo se izogibam kombilimuzin še zaradi samega načina sedenja...medtem ko je v coupejčkih bolj polležeč položaj in s tem bolj udoben...
O praksi pa pojma nimam kako je...ti pa vrjamem...vendar pa mislim, da ni spet neke take razlike, razen v porabi kjer pa jaz vse to nad. ker se itak ne vozim kaj preveč 8)
GT je v notranjosti enak kot 147, torej ima tudi enako prostora, edino zadaj ga ima 147 več, tudi varna sta oba enako. Na avtomobilizem.com sem ti napisal da so pod kožo vsi trije, torej 147/156/GT enaki.

V coupejih ni nobenega polležečega položaja, ponavadi se v njih edino sedi malce niže (sedeži v GT so v bitvu enaki tistim v TI opremi pri 156-ki, torej se sedi enako kot tam). Pollležeč položaj lahko dosežeš v vsakem avtu, a je zelo zelo nevaren, namreč testi so pokazali, da v primeru nesreče tisti, ki sedijo v polležečem položaju VEDNO utrpijo poškodbe v vratu! To pa dvomim da si želiš, sploh če veš kaj ima človeško telo v vratu. Ob tem imaš v polležečem položaju precej slabo kontrolo volana, kar je lahko vedno in vselej samo slabo. Ob tem so v omenjenem položaju tudi roke izravnane, kar pomeni v primeru že samo manjšega trka polomljene komolce - to pa zelo boli.
Polležeč položaj ---mislil sem ...hmmm npr.: opel corsa 05' sedeži in sedenje v primerjavi z Laguno 02'...govorim o sami udobnosti sedeža...aammm načina sedenja...nevem kako bi Vam razložil...

Tko glej...v enih sediš k na lesenem stolu v enih k pa na fotelju...

ttko bo najlažji...in zdaj ko pomisli ja res podkožo so enaki se pravi isti gov** drugo pakovanje...sam uzuni je drgačna oblika...res je :wink: #-o

In sam nikoli ne ''ležim'' med vožnjo...razumem da je zelo nevarno... :|
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

Đasmin napisal/-a:
Sinister napisal/-a:GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek

wow lepo :D

Ne, glej...kar se tiče samega nakupa se pravi strošek nakupa...to nimam čez jst...nimam nič jst s tem...se prav odštej unih 8k€ pride okol 225€

sm biu pridn pa DOBIM avto
:P

Vzami cenejsi avto in dobis za prihodnjih par let "brezplacne pocitnice" in cenejse vzdrzevanje.

Tudi jaz bi mel Thesisko ali 166 ampak zal :cry: Da bo pa samo delal za kup pleha pa no-no
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če hočeš jamo brez dna, potem vzami GTV-ja in problem je rešen :lol:
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Če hočeš jamo brez dna, potem vzami GTV-ja in problem je rešen :lol:
Hehehe...mlad i lud, ne boš vrjeu sem tud to šou gledat...in celo mislu nabavt...

Tole glej:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4798774&show=1

#-o
Mogoč kej veš o tej :P :P

Kako tebe tvoja služi?
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sinister napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:
Sinister napisal/-a:GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek
Jaa... :( brskam po 147-kah......... #-o


wow lepo :D

Ne, glej...kar se tiče samega nakupa se pravi strošek nakupa...to nimam čez jst...nimam nič jst s tem...se prav odštej unih 8k€ pride okol 225€

sm biu pridn pa DOBIM avto
:P

Vzami cenejsi avto in dobis za prihodnjih par let "brezplacne pocitnice" in cenejse vzdrzevanje.

Tudi jaz bi mel Thesisko ali 166 ampak zal :cry: Da bo pa samo delal za kup pleha pa no-no
Jaaa...

Sei brskam mal po teh 147-kah :) #-o :( #-o :mrgreen:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Đasmin napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Če hočeš jamo brez dna, potem vzami GTV-ja in problem je rešen :lol:
Hehehe...mlad i lud, ne boš vrjeu sem tud to šou gledat...in celo mislu nabavt...

Tole glej:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4798774&show=1

#-o
Mogoč kej veš o tej :P :P

Kako tebe tvoja služi?
Poznam tole in njeno zgodovino po poročanju lastnika, ki jo je dal v račun zdaj. Meni moja služi slabo - nikoli mi še ni naredila dobička ali prinesla denarja k hiši :P Je pa lepa :lol: Če te zanima kaj bolj podrobno pa mi piši ZS, da ne bom smetil teme.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Đasmin napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Če hočeš jamo brez dna, potem vzami GTV-ja in problem je rešen :lol:
Hehehe...mlad i lud, ne boš vrjeu sem tud to šou gledat...in celo mislu nabavt...

Tole glej:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4798774&show=1

#-o
Mogoč kej veš o tej :P :P

Kako tebe tvoja služi?

Poznam tole in njeno zgodovino po poročanju lastnika, ki jo je dal v račun zdaj. Meni moja služi slabo - nikoli mi še ni naredila dobička ali prinesla denarja k hiši :P Je pa lepa :lol: Če te zanima kaj bolj podrobno pa mi piši ZS, da ne bom smetil teme.
Imaš ZS
:D
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Fantje, malo gledam:

Kakršni koli nasveti, predlogi, izkušnje so nadvse dobrodošle:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4808897&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4842687&show=1

ZAnima me tudi, glede motorčkov, ni mi jasno ali je to površnost tistih oglaševalcev ali res imamo: 1.6TS SPORT in samo 1.6TS motor?

Zanima me tudi kako je z dizlom 1.9 jtd in razlika v moči med Sportom in dizlom:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4741938&show=1
Zadnjič spremenil Đasmin, dne Po Maj 23, 2011 11:19 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Alfa nima TDi-ja, ampak JTD :wink: 1.6 TS motorja pa sta v dveh variantah - slabša 100in nekaj konjska in močnejša 120 konjska. Poraba TS motorjev je pa skozi celotno paleto identična - 8-9 litrov.
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Alfa nima TDi-ja, ampak JTD :wink: 1.6 TS motorja pa sta v dveh variantah - slabša 100in nekaj konjska in močnejša 120 konjska. Poraba TS motorjev je pa skozi celotno paleto identična - 8-9 litrov.
Hvala popravljeno...
1.9 jtd pa ima do 8l porabe, kajne?

Žal mi je vse opreme katere dobiš v TS za boljšo porabo in recimo zvok...pa tud zanesljivost sem zasledil da je bolj pri jtd motorju

Malo pomoči :?: :lol:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-sport je oprema,usnje pa take finte,imaš pa dva 1,6 bencinca-105KM in 120KM
-oba se ne moreta primerjat z dizlom 116KM jtd,120KM jtdm,ki sta zaradi navora in turba dosti bolj živahna,pijeta pa 2-3 litre manj,8 litrov bi porabil isključno v vožnji po mestu,meni porabi cca 6 primestne vožnje
ps-mojo si lahko ogledaš na spodnjem linku,razmišljam o prodaji
Đasmin
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Maj 21, 2011 2:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

alfafil napisal/-a:-sport je oprema,usnje pa take finte,imaš pa dva 1,6 bencinca-105KM in 120KM
-oba se ne moreta primerjat z dizlom 116KM jtd,120KM jtdm,ki sta zaradi navora in turba dosti bolj živahna,pijeta pa 2-3 litre manj,8 litrov bi porabil isključno v vožnji po mestu,meni porabi cca 6 primestne vožnje
ps-mojo si lahko ogledaš na spodnjem linku,razmišljam o prodaji
Cena?

Hvala za razlago...samo ne najdem nikjer dizlov s tako opremo po razumni ceni... :evil:
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Đasmin napisal/-a:
Sinister napisal/-a:GT na 3 leta (cca zneski)
1x nakup: 8000€
3x zavarovanje: 2400€
2x komplet gum: 1200€
2x tanka bencina na mesec: 4320
3x servis: 600€
----------------------------
=15980 oziroma cca 443,8€ stroskov na mesec v prihodnjih treh letih

zasluzis pa 600-700pravis? :mrgreen:

p.s.: pa v treh letih bos zagotovo imel se kak vecji "izredni" strosek

Jaz sem bil tudi priden...

wow lepo :D

Ne, glej...kar se tiče samega nakupa se pravi strošek nakupa...to nimam čez jst...nimam nič jst s tem...se prav odštej unih 8k€ pride okol 225€

sm biu pridn pa DOBIM avto
:P
:lol:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Đasmin napisal/-a:
alfafil napisal/-a:-sport je oprema,usnje pa take finte,imaš pa dva 1,6 bencinca-105KM in 120KM
-oba se ne moreta primerjat z dizlom 116KM jtd,120KM jtdm,ki sta zaradi navora in turba dosti bolj živahna,pijeta pa 2-3 litre manj,8 litrov bi porabil isključno v vožnji po mestu,meni porabi cca 6 primestne vožnje
ps-mojo si lahko ogledaš na spodnjem linku,razmišljam o prodaji
Cena?

Hvala za razlago...samo ne najdem nikjer dizlov s tako opremo po razumni ceni... :evil:
-moja ima distinctive opremo,dvopodročna klima,tempomat,usnjen volan in ročica,naslon za roko,4 el. šipe,dalj.centralno,ABS+ASR...
-prvi lasnik,servisna,računi,140 000km,v zadnja 2 meseca vloženo 300 evrov za 16" pireli C7 ,420 za vse 4 nove diske in bremze,170 za redni servis,zdaj bom moral plačat še 212 evrov odbite franšize,ker mi je nekdo poškodoval desni blatnik,zavarovalnica pa ne priznava poškodbo drugega vozila,ker ni tipična poškodba
-potem samo še sedi in vozi,cena na more bit enaka večini šrota,ki se ponuja iz uvoza od najmanj drugega lastnika,brez znane zgodovine...
-ti se kar naglej ponudbe,se bova že slišala prek ZS,če ne boš našel kaj pametnega,tudi sam še nisem našel zamenjave in pred tem ne bom prodajal,da ne ostanem brez avta
Zaklenjeno
  • Informacija