Garancija / Storitev FIT

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

alfa_samec napisal/-a:Moji bojo držali še kakšnih 130.000 :mrgreen:
Kaj si komaj 10.000 prevozil ? JOKE ! :mrgreen:
Uroš
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Uroš napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Moji bojo držali še kakšnih 130.000 :mrgreen:
Kaj si komaj 10.000 prevozil ? JOKE ! :mrgreen:
Ne, 35.000km. Malo, vem. :mrgreen:

No, a je že kdo šel na tole FIT garancijo?
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Zadeva je v veljavi od 1.5.2011, jaz sem pa servis delal en teden prej, tak da bom kandidat naslednje leto...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Garancija FIT

Redno vzdrževanje vozila je vitalnega pomena za dobro kondicijo vašega vozila in za varno vožnjo. Pri vožnji v Sloveniji veljajo pogoji, ki jih stroka označuje kot težje (klimatske razmere, krajše relacijske vožnje, pretežno mestne vožnje, ipd.), zato je redno servisiranje potrebno izvajati pogosteje in upoštevati časovne omejitve ne glede na število prevoženih kilometrov.

V želji, da bi bilo vozilo vedno tehnično brezhibno, smo se odločili, da voznikom osebnih vozil Alfa Romeo ponudimo Garancijo FIT.


Pridobitev garancije

Garancijo FIT se lahko pridobi ne glede na starost vozila in ne glede na število prevoženih kilometrov. Edini pogoj je, da se opravi predvideni redni servis po načrtu programiranega vzdrževanja ali najmanj enkrat letno (velja tisti pogoj, ki nastopi prej) pri pooblaščenem serviserju. Ravno tako se v času do naslednjega programiranega vzdrževanja vozilo servisira le v pooblaščeni servisni mreži. Pri pregledu, ki aktivira Garancijo FIT, morajo biti odpravljene tudi vse pomanjkljivosti na vozilu, ki so nastale zaradi pomanjkljivega ali neustreznega izvajanja rednih servisov v preteklosti. Ravno tako se morajo odpraviti tudi vse nepravilnosti, ki so bile ugotovljene v sklopu rednega servisa.


Vsebina in trajanje garancije

Garancija FIT krije vse posege in nadomestne dele v okviru izvajanja rednega servisiranja po načrtu programiranega vzdrževanja. Z izvajanjem rednih servisov po načrtu programiranega vzdrževanja vozilo pridobi stalno garancijo na vse materiale (vsi filtri, svečke, zobati jermeni in napenjalci, klinasti jermeni, tesnilo pokrova ventilov, tekočine, olja, maziva ipd.).

Pomembno pa je tudi, da Garancija FIT velja vse do naslednjega predvidenega posega, kot ga predpisuje proizvajalec.

V kolikor stranka ne opravi naslednjega rednega servisa pravočasno - ob izteku predvidenih prevoženih kilometrih (toleranca največ 2.000 kilometrov) ali ob nastopu časovne omejitve, Garancija FIT avtomatsko zapade.


Posebna ugodnost

Ne le, da je Garancija FIT garancija z zares dolgotrajnim delovanjem, saj velja do naslednjega programiranega obiska, garancija ponuja še posebno ugodnost. Vsi imetniki Garancije FIT imajo zagotovljeno tudi brezplačno vleko okvarjenega ali poškodovanega vozila do najbližjega pooblaščenega serviserja preko brezplačne telefonske številke, ki se nahaja v garancijski knjižici:

24 UR NA DAN, VSE LETO
080 13 58
(za klice v Sloveniji)

+386 1 530 53 58
(za klice izven Slovenije)

Garancija FIT in vleka vozila se vedno pojavljata v neločljivem paketu. Geografska pokritost je omejena na Slovenijo in Hrvaško, v tujini pa je plačnik storitve stranka sama, ki ji ob predložitvi originalnih računov izvajalca vleke in pooblaščenega servisa, ob povratku v Slovenijo povrnemo stroške, ki jih je imela z vleko in morebitnimi popravili, ki sodijo v okvir Garancije FIT.

Vir: https://www.alfaromeo.si/alfa-romeo-fit/" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Garancija FIT ni brezplačna! Stane 0.01€ :D
Slika
Uporabniški avatar
globoki
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Dec 10, 2009 4:29 pm

oi,
ali ima kdo izkušnje z garancijo FIT (v linku spodaj)? ali je potrebno menjati tudi neoriginalne dele za originalne, da velja?
se mi zdi kar v redu zadeva...

http://www.alfaromeo.si/Storitveinservi ... jaFIT.html
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Izgleda uredu. Tudi mene bi zanimalo to.
Sem malo prebral na njihovi strani, ampak ne zasledim informacije o ceni.

A prav razumem - ko greš naslednjič na uradni servis moraš uredit vse kar je narobe z avtom, potem pa ti oni dajo garancijo za 1 leto (ali sorazmerno št. kilometrov) na vse dele ?

Sem še poklical na avto-triglav, pa pravijo, da delajo samo do 16ih :)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Isto finto ma tud VW. Če servisiraš na uradnih servisih in originalne dele, pol to naj bi držalo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Ampak a dajo oni garancijo na novo vgrajene dele, ali na komplet avto?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

tejtej napisal/-a:Ampak a dajo oni garancijo na novo vgrajene dele, ali na komplet avto?
Da pride VW domov, bom prebral v knjigici pa povem.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Samo vleka in nadomestni avto. garancija mobilnost VW
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Torej pač velja 3 letna garancija na vgrajen originalen del kot pri vseh originalnih delih vgrajenih na uradnem servisu... če ne je garancije 2 leti. Če pa zrihtaš vse malenkosti na avtu v okviru uradnega servisa pa ti krijejo avtovleko in dajo nadomestno vozilo.
Res dobra ponudba :lol:
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Pozdravljeni.

V garancijsko servisni knjižici je proti koncu opisana storitev "Alfa Romeo FIT" (slika: https://drive.google.com/file/d/1cqH10I ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;).

Tisti del o brezplačni vleki v SI in EU je jasen. Ni pa mi jasno, kaj pomeni "krije vse posege in nadomestne dele v okviru izvajanja rednega servisiranja po načrtu programiranega vzdrževanja" in" ... vozilo pridobi stalno kritje na vse materiale".

Kaj mislijo s "krije vse posege in nadomestne dele" ter s "stalno kritje"?

V Nemčiji je opcija, da ko kupiš Alfo, lahko zakupiš tudi stroške vseh servisov in materiala za poljubno število let in kilometrov. To je precej drago doplačilo, vendar še vedno ceneje, kot če vsakič plačaš servis + delo (ki se z leti tudi draži) in še kakšno nenačrtovano malenkost.

Jaz Alfa Romeo FIT razumem, kot da je to to, vendar vem, da ni. :)

Mi ve kdo razložiti to zadevo?

Hvala.



Edit: Združene vse identične teme ...
Zadnjič spremenil Otone, dne To Mar 03, 2020 2:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nov avto servisiraš v pooblaščeni mreži AR na vse zahtevane intervale in v kolikor nastopi okvara, je odprava napake brezplačna. Avta ne smeš servisirati zunaj pooblaščene mreže.

Rabljen avto najprej odpravijo vse znane napake, skleneš FIT garancijo in potem ga servisiraš na pooblaščencu na vse zahtevane intervale, v kolikor nastopi okvara, je odprava brezplačna. Avta ne smeš servisirati zunaj pooblaščene mreže.

V kolikor se ne držiš predpisanega servisnega intervala/pooblaščenih serviserjev, garancija FIT zapade.

Tako sem jaz razumel, ko so mi razlagali storitev.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

OK, hvala lepa za podroben odgovor.

Kot kaže je AR FIT potem še posebej uporaben po poteku splošne garancije.

V navodilih sicer ne piše, vendar časovna toleranca med predpisanimi servisnimi intervali je en mesec (v kilometrih pa 2.000).
Odgovori
  • Informacija