Kamal

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Miholl: Pa dobro, a me hecaš človek? Daj zdaj pa še 1x preberi kaj sem napisal do zdaj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Po pravici povedano pa, koliko bi vas kupilo tegale Kamala? Jaz že ne...pač mi takoimenovani SUV-i ne sedejo.
Ja poglej kolikšen tržni delež držijo SUVji. Vsak resen proizvajalec ma enega ali dva...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

lizard napisal/-a:Miholl: Pa dobro, a me hecaš človek? Daj zdaj pa še 1x preberi kaj sem napisal do zdaj.
Sej berem,sej berem...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Miholl napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Po pravici povedano pa, koliko bi vas kupilo tegale Kamala? Jaz že ne...pač mi takoimenovani SUV-i ne sedejo.
Ja poglej kolikšen tržni delež držijo SUVji. Vsak resen proizvajalec ma enega ali dva...
Ja imajo, ampak so pred tem imeli konkretno paleto avtov, to pa Alfa s tremi bogimi modeli ki premorejo komaj dobrih 200 konjev nima. Ko bodo pa poštimali celotno paleto pa pride na vrsto tudi SUV.


Še 1x, Alfa rabi precej več svtari kot samo SUV, precej več. Za začetek morajo prodat kaj avtov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja to je res...

Ampak SUVji so pač trenutno na vlaku,brezveze razvijat nekaj kar trenutno ni in, če bodo hotli da se bodo zadeve prodajale, bi znal bit lep suv zagotovo stopnička za kupce,ki do sedaj nislo gledali za flar grupo.

Ker z limuzinami do sedaj ni bilo uspeha,prav tako ne s kupejem (159,brera), fleksibilni pa niso prav preveč kot je očitno vidt iz produktov ki jih delajo
Zadnjič spremenil Miholl, dne Sr Jan 12, 2011 12:07 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj ne pravim da niso prodajni hit! So! Ampak jaz tegale ne bi mel doma pa če sem mrtev. Kaj mi bo? Bom potem imel pri hiši kar dva brezvezna avta?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V bistvu Alfa v tako slabi poziciji kot je trenutno ni bila že zelo dolgo.


Odkar je pri Fiatu je vedno imela večjo paleto modelov, vedno tudi V6 v ponudbi. Zdaj pa je situacija naravnost smešna, na leto ne prodajo itak nič avtov.


Človek bi pričakoval da jim bo od 147/156 šlo navzgor ampak so očitno vse zafrknili. Niso bili sposobni narediti niti nalsednikov vseh dosedanjih avtov, čeprav bi mogli ob tem predstaviti svoje avte tudi v drugih (novih) razredih, a ne vem kaj so počeli ves ta čas.

Slabše gre samo še Lancii.


Hecno je, da Nemci, razen pri MB-ju, nimajo prav nobene znamke z neko veliko zgodovino, Italjani pa imajo že samo pri Alfi in Lancii skupaj takšno gostoto zgodovisnko izrednih modelov in dosežkov, pa imata ti znamki trenutno v ponudbi po tri avte... Nemci pa dobesedno izumljajo nove segmente skoraj vsak mesec.

Tudi Fiat spi, kje je Bravo SW, kje je SUV, kje je neka normalna Croma, kje je kak zanimiv Coupe, kaj šelel Cabrio... kje so kakšni majši enoprostorci, pa razne dodatne verzije določenih avtov.
Zadnjič spremenil lizard, dne Sr Jan 12, 2011 12:13 am, skupaj popravljeno 3 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

159 je razen standardnih napak zelo dober avto - ampak prodajala se pa ni, to je bilo res čudno...no morda je bila predraga glede na konkurenco v katero je padla in prepoceni za konkurenco v kateri bi morala bit
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nevem tudi, kaj jim je bilo misliti ukiniti Brero in Spiderja iz prodaje in imeti NIČ do leta 2012! Enako GT.

Počiš gor en FL in je nov model za dve leti!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ma celotna ta generacija 159-ke, je bila kiks oz. GM povezava.


Verjetno ne veste, da je premium platforma bila namenjena naslednici 166-ke, ampak so jo potem uporabili za klaso manjšo 159-ko, še hujše pa - za Brero, ki je bila 200 kg težja od Audija TT. S takimi potezami ne moreš imeti uspešno prodajo, sploh ker še v večji meri tu vpliva katastrofalna servisna mreža in slab marketing. Naknadno je vplivala še slaba ponudba bencinskih motorjev, ki nisi bili Alfini.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Foggy napisal/-a:Ko si vozil Alfo, je bila ta najboljša, potem jo je nasledil VW in je bil seveda najboljši, sedaj je BMW, naslednjič bo spet neka druga znamka.....skratka objektivnost na višku :mrgreen:

Vsakomur svoje, prepričevati nekoga kaj naj mu najboljši avto in kateri je boljši nima smisla....

Sicer pa tale zadnja slika je poizkus neslane šale in nič drugega...
Foggy, sem močno verjel v to ,pa tudi to, da bo enkrat precej bolje kot je.

Odgovarjal pa sem zgolj zaradi tega , da bi si želel, da kaj paradnega da končno tudi Alfa ven. In takrat ko bo dala ven jo bomo/boste spet vsi dvigovali in kovali v zvezde. Pač to kar imajo sedaj je siromaštvo.

In nikjer v teh postih ne pravim da je BMW najboljši, je pa res da je sestavljen vrhunsko. Razen če to ti prevajaš v najboljši. Pač končna obdelava je povsem na drugem nivoju.

Skratka še enkrat pojdite poste brat, pa z italijani na cesto, ker se jim ne da delat, tako kot sem že prej pisal. Zakaj so sami v takem dreku, da je danes tako kot je, pa si preberite izjave od Marchioneja.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Sicer ne vem katerega BMW-ja imaš (mislim da 3-jko). 3-jka v interierju sigurno ne izgleda tako prestižno kot 159-ka, materiali pa so precej podobni. Me je pa šokirala tista tema na BMW forumu o čričkih, kako sem pa tam z debelim gledal... no in to nekako demantira tudi tvoje izjave o te kako dobro je BMW narejen. Očitno tudi temu ni (vedno) tako.

Čeprav nemci sigurno bolje sestavljajo avte kot italjani, ampak se je ta razlika precej zmanjšala. Sploh recimo 156-ka s tedanjo trojko v interiju ni bila primerljiva, medtem ko je 159ka že tam tam s trojko.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dajmo prosim razčlenit in pojasnit kaj pomeni za nekoga pojem "sestavljen vrhunsko".
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:V bistvu Alfa v tako slabi poziciji kot je trenutno ni bila že zelo dolgo.


Odkar je pri Fiatu je vedno imela večjo paleto modelov, vedno tudi V6 v ponudbi. Zdaj pa je situacija naravnost smešna, na leto ne prodajo itak nič avtov.


Človek bi pričakoval da jim bo od 147/156 šlo navzgor ampak so očitno vse zafrknili. Niso bili sposobni narediti niti nalsednikov vseh dosedanjih avtov, čeprav bi mogli ob tem predstaviti svoje avte tudi v drugih (novih) razredih, a ne vem kaj so počeli ves ta čas.

Slabše gre samo še Lancii.


Hecno je, da Nemci, razen pri MB-ju, nimajo prav nobene znamke z neko veliko zgodovino, Italjani pa imajo že samo pri Alfi in Lancii skupaj takšno gostoto zgodovisnko izrednih modelov in dosežkov, pa imata ti znamki trenutno v ponudbi po tri avte... Nemci pa dobesedno izumljajo nove segmente skoraj vsak mesec.

Tudi Fiat spi, kje je Bravo SW, kje je SUV, kje je neka normalna Croma, kje je kak zanimiv Coupe, kaj šelel Cabrio... kje so kakšni majši enoprostorci, pa razne dodatne verzije določenih avtov.
To se cel čas tudi jaz sprašujem :cry: pa se potem raje začne osebno obračunavanje, kdo kaj kej vozi ipd.

Ne vem, ampak nemcem grejo finance precej bistveno bolje od rok :mrgreen: Še dobr da jih je prevzel Marchione, ker drgač bi lahko že zaprli štacuno. Glede na obisk Milana pred kratkim, sem roko na srce, videl/preštel v tistih 1000km prevoženih samo 4 Alfe 159 pa še to 2,4 TI . Ostalo kar se večjih "koret" tiče pa itak poplava Audijev, BMWjev in pa celo nenormalno veliko Fordov. Prevladujoča na cesti sta bila edino Grande Punto in Bravo od italijanskih.
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:Sicer ne vem katerega BMW-ja imaš (mislim da 3-jko). 3-jka v interierju sigurno ne izgleda tako prestižno kot 159-ka, materiali pa so precej podobni. Me je pa šokirala tista tema na BMW forumu o čričkih, kako sem pa tam z debelim gledal... no in to nekako demantira tudi tvoje izjave o te kako dobro je BMW narejen. Očitno tudi temu ni (vedno) tako.

Čeprav nemci sigurno bolje sestavljajo avte kot italjani, ampak se je ta razlika precej zmanjšala. Sploh recimo 156-ka s tedanjo trojko v interiju ni bila primerljiva, medtem ko je 159ka že tam tam s trojko.
Imaš v mojem podpisu vse napisano.

Ti dam oba za stestirat, podobna oprema, primerljivi motorji, recimo po 150.000 prevoženih kilometrih, pa boš najlažje sam ocenil kakšna je razlika :wink:

A veš kaj je nekoč bivši direktor Alfe, Karl Heinz Kabfell izjavil, predno so začeli z prodajo 159ke :)
Odgovori
  • Informacija