Kamal

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

No sej mogoče bomo začeli govort isti jezik...

Alfa_samec ne bi mel SUVja... jst tud ne, ampak koga to zanima.
Tako kot lastnik Nissana GT-R oz. Skyline-a ne bi nikoli imel Nissana Qashqaia al pa Nissana Jukea... ampak dejstvo je da danes moraš proizvajat tudi tisto kar se prodaja in ne tako kot je bilo včasih, ko se je prodajalo tisto kar si pač proizvajal. In Alfa rabi to kar se prodaja (Giulietta zankrat dobro kaže, a je le prvi korak)...

In če lastnik GT-R lahko mirno spi, ko gleda po cesti celo poplavo Qashqai-jev - bi tud lastnik GTV-jke preživel če bi se kak Qasqkajčič - ups, mislim... Kamalčič naokoli vozil... :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

159ka je avion po vožnji proti 3ki. Lepše se pelje.. za klaso višje.

SUVi so zakon. Upam da naredijo Kamala in da ne bo spredaj kot miš.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj v tem je lih problem, da se navežem na oversteera: v paleti ponudbe alfinih modelov zeva taka praznina, da je skor že čist vseeno kaj bi dali ven, samo da pokrijejo segment. S tremi modeli bo izguba še večja kot 200 mio€ letno.

Giulietta je edini model, ki se sedaj dobro prodaja. MiTo je tako-tako, 159 pa se ne more in ne more prijeti in to mi je res neznanka. Ker avto je avion in za svoj denar ponuja konkretno več od konkurence; pa naj bo to styling, dizajn, oprema itd. Edini manjko je v ponudbi motorjev (in volanska letev!).

Brera in Spider bi se komot lahko prodajala še leto-dve z novimi TBi motorji, ne pa da so ju šli ukinit. Ko so imeli modela za prodajo so jim manjkali motorji, zdaj so vsaj en odličen motor dali ven in ukinili modela. Paradoks na kubik #-o

Ponavljam: osebno ne bi nikoli kupil SUV-a. Iz principa mogoče. Ali pa zato, ker ne vidim popolnoma nobene prednosti takšnega vozila pred vsakim drugim. Tukaj ni zdaj govora o hardcore terenskih vozilih tipa Land Rover in njemu konkurenčnim modelom, ki so res odlična terenska vozila (recimo Nissan Terrano je tudi impresiven in sem ga mel čast preizkusit na lastni koži). Govora je o šminkah, o pozerjih. Takšni SUV-i so zame isto kot ljudje, ki si, namesto da bi šli v fitnes, vstavijo mišične vsadke v roke in noge. Na prvi pogled se zdi, da bi zmogli odnest karton mleka, ampak...Sploh pa je nesmisel za šminko odštevat huronske zneske nad 80.000€ za avto, ki zmore vsega po malo, ampak ne preveč. To zmore skor vsak avto v rangu 15.000€ ali celo manj.

Sem zato, da se Kamal pripelje na trg? Hm. Ja. Ga alfa rabi, da reši svojo situacijo? Ah dajte no. Kamal je zadnji model na svetu, ki bi lahko tole tovarno rešil pred razsulom. Odlični motorji, GTA izvedenke in pometanje s konkurenco v stilu - to pa že. Samo do tega je potrebno prit...zopet. In potem v stilu italijanskega vodenja vse znova zopet zapravit.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Se počutim kar ogroženega, ker imam SUV-a... :mrgreen:
Sam bi kupil Kamala, če bi ga italijanski šalabajzerji naredili 3 leta nazaj.
In v moji zgodovini kupljenih avtomobilov je bil SUV najbolj racionalen nakup. Še dandanes mi ni žal.
@alfa samec predvidevam, da nimaš še družine. Da nimaš dveh otrok in ne hodite za vikende, otovorjeni na avtomobilu z kolesi in ogromno prtljage, na izlete. Da ne omenjam tritedenske počitnice na morju, kjer spraznem pol hiše in jo natovorim v SUV-a. Predvidevam tudi da nimaš kuple in prikolice, kjer natovoriš gor štirikolesnika mogoče crossa in greš na kakšno cross progo, kjer so skoraj povsod blatna močvirja in kjer z nekim ne 4x4 vozilom obstaneš.
Ko boš to vse skozi dal z GTV-jko mi javi. :mrgreen:
Karikiram vsekakor ampak upam, da si dojel point.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

@spasky

Upam, da si res dobro prebral, kar sem napisal. Imam občutek, da ne.
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alfa_samec napisal/-a:@spasky

Upam, da si res dobro prebral, kar sem napisal. Imam občutek, da ne.
x2
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

alfa_samec napisal/-a:@spasky

Upam, da si res dobro prebral, kar sem napisal. Imam občutek, da ne.
Odgovoril sem ti na tvoj del "Ali pa zato, ker ne vidim popolnoma nobene prednosti takšnega vozila pred vsakim drugim." oziroma naštel del prednosti takšnega vozila pred vsakim drugim.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

uros86 napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:@spasky

Upam, da si res dobro prebral, kar sem napisal. Imam občutek, da ne.
x2
a tebi so tudi potrebni podnapisi? :roll:
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ja, nisi pa zgleda prebral tega, kar je bil celotni point:
Tukaj ni zdaj govora o hardcore terenskih vozilih tipa Land Rover in njemu konkurenčnim modelom, ki so res odlična terenska vozila (recimo Nissan Terrano je tudi impresiven in sem ga mel čast preizkusit na lastni koži). Govora je o šminkah, o pozerjih.
Tudi to, da je GTV neuporaben in neracionalen avto sem omenil najmanj 147,87 krat. Hardcore terenca pa ne rabim.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

alfa_samec napisal/-a:Ja, nisi pa zgleda prebral tega, kar je bil celotni point:
Tukaj ni zdaj govora o hardcore terenskih vozilih tipa Land Rover in njemu konkurenčnim modelom, ki so res odlična terenska vozila (recimo Nissan Terrano je tudi impresiven in sem ga mel čast preizkusit na lastni koži). Govora je o šminkah, o pozerjih.
Tudi to, da je GTV neuporaben in neracionalen avto sem omenil najmanj 147,87 krat. Hardcore terenca pa ne rabim.
Outlander ni hardcore terensko vozilo. Daleč od tega. Je pa uporaben veliko bolje kot (IMHO) vsak karavan.
Sej te ne napadam glede GTV-ja ampak hočem samo poudariti, da znajo biti SUV-i uporabni in da se verjetno dosti ljudi odloča raje za njih z vidika preglednosti, prostora, varnosti in nenazadnje izgleda.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če nima slick nizkoprofilnih 19 colskih gum, potem je veliko bolj terenec, kot katerkoli Xy.

Govora je o teh:
http://www.youtube.com/watch?v=x7nGXpqb3FE

In njemu podobnih.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Hja, vsakomur svoje. Sam bi za "ženo in otroke (ko bodo)" takoj vzel kakšnega X3 in podobno. V Avtomobilu se višje sedi, ni potrebno paziti na vsak robnik in luknjo na cesti, večja varnost v primeru nesreče, prostornost.....

Skratka bolje bi se počutil, če bi se prevažali v takšnem avtomobilu, kot pa v znižani trovratni 147 :-)( :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Spasky napisal/-a:...znajo biti SUV-i uporabni in da se verjetno dosti ljudi odloča raje za njih z vidika preglednosti, prostora, varnosti in nenazadnje izgleda.
V tem primeru bi se rajši odločil za kakšnega karavana; po potrebi 4x4...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

In od kje fama, da so tile avti bolj varni od nevemkoga že? Če se s tem misli občutek varnosti, ker si v veliki škatli, potem ja.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

X6ka ma letne gume gor če prou vidim...
Odgovori
  • Informacija