Kamal

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:In od kje fama, da so tile avti bolj varni od nevemkoga že?
Povsem enostavno, večji avtomobil, težji, sediš dokaj visoko, v kaj takšnega se z svojo 147 nebi rad zaletel, ker od mene ne bi ostalo nič. Marsikateri suv je praktično že skoraj "kombi" in vsako malo jajce, ki se vanj zaleti dodobra nastrada.
Pa kot sem že napisal malce višje gume, kjer jih ne preseka takoj vsak robnik, posledičo se ne zvije platišče.

Za družino super, sam bi pa seveda še vedno imel nekaj za dušo, pa tudi če je smrad notri :mrgreen:
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Foggy napisal/-a:Hja, vsakomur svoje. Sam bi za "ženo in otroke (ko bodo)" takoj vzel kakšnega X3 in podobno. V Avtomobilu se višje sedi, ni potrebno paziti na vsak robnik in luknjo na cesti, večja varnost v primeru nesreče, prostornost.....

Skratka bolje bi se počutil, če bi se prevažali v takšnem avtomobilu, kot pa v znižani trovratni 147 :-)( :mrgreen:
:)
Nekaj takega, kaj?
http://www.youtube.com/watch?v=97Rcecy6Yhc
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Za moje pojme bi bilo norčevanje iz Alfe, če bi dale ven SUV-ja, hkrati pa v ponudbi ne bi imeli GTV-ja pa recimo Spiderja, in bojim se da se bo ravno to zgodilo. Če bi pa imeli v ponudbi Mita, Giuletto, Giulio, GTV-ja, Giulio coupe oz. GT-ja, Spiderja, pa nasledinico 166-ke, potem pa naj naredijo pet SUV-jev če jim paše, ker takrat mi je vseeno.

Se pa ne strinjam s Spaskyjem glede nujne rabe SUV-ja v njegovem primeru. 100-krat raje kupim kak povzdignjen karavan, ker se pelje boljše, ima majši zračni upor, normalno dimenzij gum, je lepši, bolje pospeši itd... itak je nepotrebno napštevat naprej.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

V SUV si bolj varen, ampak izključno na račun tistih, ki nimajo SUV-a. To sicer ni lepo, ampak drugega kot da še ti SUV-a kupiš na račun varnosti ne moreš narediti.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Vsako tele ima svoje vesele.
...
tko da pametvat kva je boljš/uporabnejš je bolj opletanje vaških bab, ki ne vedo kva bi se pogovarjale.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa ko trčiš SUV v SUV? Kaj pa potem? :doubt:
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Pol je pa tist, ki je 3,25kg težji za 1,22cm manj zmečkan in otroci na zadnji klopci še ne polijejo svoje pijačke.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

lizard napisal/-a:Za moje pojme bi bilo norčevanje iz Alfe, če bi dale ven SUV-ja, hkrati pa v ponudbi ne bi imeli GTV-ja pa recimo Spiderja, in bojim se da se bo ravno to zgodilo. Če bi pa imeli v ponudbi Mita, Giuletto, Giulio, GTV-ja, Giulio coupe oz. GT-ja, Spiderja, pa nasledinico 166-ke, potem pa naj naredijo pet SUV-jev če jim paše, ker takrat mi je vseeno.

Se pa ne strinjam s Spaskyjem glede nujne rabe SUV-ja v njegovem primeru. 100-krat raje kupim kak povzdignjen karavan, ker se pelje boljše, ima majši zračni upor, normalno dimenzij gum, je lepši, bolje pospeši itd... itak je nepotrebno napštevat naprej.
Seveda, vsak ima svoje mnenje.
Vidiš, meni so pa vsi karavani grdi in sploh dvomim, da mi boš za tako ceno našel primerljivega 4x4 karavana, ki bo imel toliko prostora.
In če te citiram, je ravno v mojem primeru nujna raba SUV-a bolj opravičena kot karavana.
Lepo nabašeš notri kar ti paše, se usedeš in traktorsko odpelješ kamor te je volja. Lahko ti dam praktičen primer, ko peljem še sosedove punce na balet (3je stolčki + 2 malo večje). Najdi mi karavana kjer jih boš stlačil.
Da bi se pa v družinskem avtu obremenjeval zaradi zračnega upora in boljših pospeškov si potemtakem falil bistvo. Za kaj takega imaš drug avto.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

to kozlanje o tem kaj je in kaj ni uporabno je brezveze. Za nekoga ki se vozi preko vršiča 100 na uro je uporabna 911, za drugega ki je iz Pohorja je uporaben Duster, za tretjega pa kaj tretjega.
Vsi pa se najbrž strinjamo da je über kozlanje to da nimaš kaj kupit.
Vsaka faking povprečna tovarnica ima avtomobile segmenta A,B,C,D pa še kaj naprej in ima v skoraj vseh segmentih karavane, pa kupeje pa kabriolete in SUV-e pa še kaj. Vsak si potem izbere njemu najuporabnejši produkt.
Ti bedni lahi pa tega niso pogruntali, zato gre v 3.p.m. Lancia,Alfa, počasi pa še Fiat. Sorry tako je. Ko imaš enkrat potrebo po enem segmentu (uporabe), se pač odločiš če ni originala za alternativo.
Krivulja prodaje pa gre dol !
Uroš
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Če imaš kupečka, pač xkrat pelješ na balet s karavančkom pa 2x.

Sory, ker sem sarkastičen ampak eni imajo res preveč časa, da prepričujejo kako zelo se motijo, ko vendar drugi vozijo karavan, ali pa pa SUVa ali pa drugo vozilo.

Vsak ima svoje potrebe in PRAV JE TAKO. KAm bi pa prišli, če bi vsi vozili GTVja.
JanosP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 204
Pridružen: To Apr 21, 2009 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

Z mojim bendom recimo, v katerem smo 4je, bi šli na koncert v avstrijo s 4imi avti :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsi pa se najbrž strinjamo da je über kozlanje to da nimaš kaj kupit.
Aha. Je pa žalostno, ane?
KAm bi pa prišli, če bi vsi vozili GTVja.
Nikamor, ker bi zaribala TS mašina :doubt:

Nevem kaj se zdaj spet vsi na tega GTV-ja obešate. Če ga hočte met, ga pa kupite. Saj nihče nikomur ničesar ne brani... :roll: Še posebej zdaj so smešno poceni zato navali narode!

Problem je v tem, in to zdaj pišem že tudi XY krat, da alfa ukinja modele, za katere je letos komaj dobila prave motorje in uvaja praznino naslednji 2 leti! 3 modeli v paleti ponudbe so premalo in marsikater novopečen kupec si bo o tem mislil svoje.

2012 je še predaleč, da bi se Marchione trkal po prsih :doubt:

PS: bom malo sarkastičen nazaj: v GTV-ja gredo brez problema 1 odrasla oseba in trije froci. Pa tudi 4 odrasli smo se že vozili in ni nihče umrl :roll: Pa ni SUV...Še gradbeni material sem vozil domov z njim...
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Alfa sport napisal/-a:Če imaš kupečka, pač xkrat pelješ na balet s karavančkom pa 2x.

Sory, ker sem sarkastičen ampak eni imajo res preveč časa, da prepričujejo kako zelo se motijo, ko vendar drugi vozijo karavan, ali pa pa SUVa ali pa drugo vozilo.

Vsak ima svoje potrebe in PRAV JE TAKO. KAm bi pa prišli, če bi vsi vozili GTVja.
Seveda in alfa nima v nobenem segmentu avtomobila za zadovoljitev mojih potreb. :mrgreen:
Na žalost.
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Veste fantje jest sem dal že marsikateri avto čez in vse živo (in žal še nisem pravi alfist, ker mi še nobena mašina ni ribnila, sploh pa ne TS in sem jih imel precej) in povem vam da vsakič, ko sem menjal avto so bili komentarji. In večinoma so komentarji od takih, ki imajo takšne in drugačne komplekse predvsem pa:
- "finančne"
- mu žena ne pusti kupiti alfe, ker je šodr
- pa kaj ti bo takoooo velik avto (ker ima on manjšega)
- pa kaj ti 200KM+ a ni dost 100KM (ker ima on seveda manj)
- pa kaj ti bo tak mali avto (ker on nima kupeja ali cabrioleta in mora voziti renoja, ker je žena tako rekla)
-... itd .... never ending story in značilnost predvsem SLO nevoščljivosti

Jaz pravim ... če nekdo vozi X6 ... ej car si, da (na pošten način) spraviš skupaj .. .vsaka ti čast ... pa tudi če prevaža samo sebe in svoj fensi telefonček.

Manj se ukvarjaš s tem boljš je. So pač druge stvari bolj pomembne v življenju kot pa ali bo alfa preživela ali ne.
Itak vemo, da precej takih, ki vozijo alfe, le te ne bi imelo nikoli, če le ta (rabljena) ne bi bila tako poceni. Dejstvo.

Če se je kdo prepoznal v mojih prejšnih prispevkih se opravičujem
in želim čimprejšne odvajanje ... od kompleksov.

P.S.: Če maški stopiš na rep zamijavka.
Odgovori
  • Informacija