Avto Triglav

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Pri fičfiriču za 7990€ ne moraš pričakovati 11990 € popusta, kot ga lahko pri z bonbobi naloudani giuliji, saj bi ti piten morali še plačati, da ga odpelješ. Realno pa se mogoče lahko zmeniš za kakšno vinjeto, poln tank goriva, morda zimske gume ali pa vsaj hoferjev kavomat.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

alfasan napisal/-a:Pri fičfiriču za 7990€ ne moraš pričakovati 11990 € popusta, kot ga lahko pri z bonbobi naloudani giuliji, saj bi ti piten morali še plačati, da ga odpelješ. Realno pa se mogoče lahko zmeniš za kakšno vinjeto, poln tank goriva, morda zimske gume ali pa vsaj hoferjev kavomat.
Tukaj bom izkoristil priložnost in pohvalil avtohišo Zega, saj so mi brez kakršnekoli prošnje ali vsaj omembe prodali avto s polnim tankom goriva. Prodajalec (David) tega še omenil ni, očitno jim je to običajna praksa =D> =D> =D> =D>
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Sicer vem, da na tem forumu redko preberemo kakšno pohvalo o Avtu Triglav, vendar pa moram sam pohvaliti omenjeno avtohišo, konkretno oddelek za nadomestne dele. Na Breri bom v zelo bližnji prihodnosti opravil mali servis,potreboval pa sem del,ki se ga da dobiti samo na e-bayu oziroma na uradnem servisu. Včeraj sem (bolj iz firbca) klical na Avto Triglav, javil se ni noben. Čez 5 minut so mi vrnili klic (kar je v današnjem svetu že kar veliko presenečenje), del so imeli na zalogi, pustil sem podatke in danes sem ga že dobil po pošti =D> , vse skupaj (del+poštnina) pa me je prišlo občutno ceneje,kot če bi naročil preko e-baya. Tako da kar se moje (prve) izkušnje z Avto Triglav tiče - same pohvale =D>
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Včasih si bil jack, da si prišel z gotovino in skeširal avto, danes očitno raje vidijo, da vse poteka preko TRR.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@J1897: osebno lahko potrdim, da sta na rezervnih delih največ 2 sposobna, ki poznata stvar in se potrudita. Na AT-ju. Kadar sem naletel na ta 2, nikoli problemov z iskanjem ustreznega dela.

@TheRealDeal: prodajajo preko lizingov, kreditov, ker na koncu potegnejo še več denarja, kot je cena novega. Kljub vsem ugodnostim, ki ti jih dajo. Samo en izmed primerov, klikni "Podrobneje": https://www.mojmercedes.si/modeli/gle
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Saj pravim, to je bila moja prva izkušnja z Avto Triglav :) Očitno sem imel srečo in sem naletel na enega od teh dveh sposobnih 8)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

TheRealDeal napisal/-a:Včasih si bil jack, da si prišel z gotovino in skeširal avto, danes očitno raje vidijo, da vse poteka preko TRR.
Če je pa takšen zakon, ki prepoveduje gotovinske transakcije v določenih višinah med pravnimi in fizičnimi subjekti. Omejitve so postale že bizarne, recimo poslovni subjetki ne smejo sprejeti ali plačati več kot 420€ gotovine.

Omejitev vplačila z gotovino fizične osebe pa je 5000€ s tem, da moraš na banki ob plačilu dati še podatke za preverbo uradu za pranje denarja in Dursu (fotokopija os. izkaznice ali potnega lista in davčne št.) ...

Vse v poskusu boja proti pranju denarja in financiranju terorizma, če verjameš ali ne :lol:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V Italiji moraš za dvig gotovine na banki nad 4.000€ (mislim da), prinesti celó nekakšno dokazilo, za kaj misliš denar porabiti .... #-o
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Malo čudno se izražajo nekateri prodajalci. Od Zege Giulietta za 26900€ in tista za 21490 piše gotovinski popust :D . To je verjetno mišljeno, da celotno kupnino avta plačaš takoj seveda na banki preko predračuna. Zakaj še vedno napišejo tako je pa smešno.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

alfa_samec napisal/-a:
TheRealDeal napisal/-a:Včasih si bil jack, da si prišel z gotovino in skeširal avto, danes očitno raje vidijo, da vse poteka preko TRR.
Če je pa takšen zakon, ki prepoveduje gotovinske transakcije v določenih višinah med pravnimi in fizičnimi subjekti. Omejitve so postale že bizarne, recimo poslovni subjetki ne smejo sprejeti ali plačati več kot 420€ gotovine.

Omejitev vplačila z gotovino fizične osebe pa je 5000€ s tem, da moraš na banki ob plačilu dati še podatke za preverbo uradu za pranje denarja in Dursu (fotokopija os. izkaznice ali potnega lista in davčne št.) ...

Vse v poskusu boja proti pranju denarja in financiranju terorizma, če verjameš ali ne :lol:
Po novem, moraš pri vsakem plačilu položnice na pošti dat osebno, da prepišejo dol podatke.
Zaradi pranja denarja in podpiranja terorističnih organizacij.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

portos1986 napisal/-a:Malo čudno se izražajo nekateri prodajalci. Od Zege Giulietta za 26900€ in tista za 21490 piše gotovinski popust :D . To je verjetno mišljeno, da celotno kupnino avta plačaš takoj seveda na banki preko predračuna. Zakaj še vedno napišejo tako je pa smešno.
Saj ne napišejo sami. Avto.net ti da par funkcij pri ceni, ki jih lahko obkljukaš, da ti jih prikaže zraven zneska. To je najboljši način, da poveš, da se da še mal spogajat pri ceni.
Uporabniški avatar
Simak
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 24, 2016 1:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo Spider TBi
Alfa Romeo Giulia competizione
Alfa Romeo Tonale Ti

Moje izkušnje z Avto Triglav so vse po vrsti slabe.
Že pred leti, ko sem kupoval AR 156 Selespeed, sem komaj našel nekoga, ki bi mi avto prodal. No, saj kasneje so mi celo našli eno, da sem jo stestira, to pa je tudi edina pozitivna izkušnja.
Čakalna doba je bila menda 3 mesece, čeprav mi jo je potem Zaga, takrat še Marjan, zrihtal v 14 dneh.
Dodatno so mi namestili še spoiler in stranske letve na prage za takratnih 15.000 SIT. Na Triglavu so hoteli 100.000 samo za prage.
Avto sem pri Zegi tudi servisiral.
Potem pa sem enkrat peljal na servis Na Triglav, ker ni bilo časa za izlet. Avto sem nazaj dobil neizpraven!
Niso dolili olja za hidravliko menjalnika. Menda ga ni bilo za dobit. En klic in kolega ga mi je isti večer pripeljal iz Kopra. :oops:
Čez nekaj let sva z ženo iskala nekaj zanjo. No, na Triglavu brez uspeha, ker nisva našla prodajalca!
Zadnja izkušnja pa je s predstavitve Giulie. Ker sem ravno peljal MB na servis, sem šel vmes malo pofirbcat.
Gospod prodajalec res ni imel časa zame, ker je nekaj nujnega brkljal po računalniku.
Verjetno nekdo, ki na dan odprtih vrat pride v salon, leze v avto, lista prospekte in bere cenike zagotovo nima namena kupit avta ampak išče burek na zadnjem zicu!
Kar tako naprej! Važno, da se vaši kolegi, za vikend furajo s Quadrifoglio!
Ampak enako nesposobni so tudi pri BMW, Audi.
Pa kaj res mislite, da vas bom prosil, da mi prodate avto?
1. AR 146 1.6
2. AR 156 2.0 selespeed
3. AR Spider TBi
4. AR Giulia veloce
5. AR Tonale Ti
6. AR Giulia competizione
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Stopiš do prodajalca, rečeš "Dober dan, zanimam se za nakup tega in tega avta" in v 99,90% bodo pustili računalnike, telefone in se ti posvetijo. Se je treba izkašljat...ali pa so to samo moje izkušnje.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Izgleda da bom ta teden šel iskat novo Pando in me zanima, če jo je boljše kupiti v LJ ali pri Stepančiču v Celju?. Iz Brežic pridem hitreje v Ljubljano kot pa v Celje, če je "oskrba" boljša pri Stepančiču pol grem rajši v Celje.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Zapelji se na AT v LJ
Za nagrado boš pa dobil kakšen krog s giulio ali stelviom :)
Mene so zadnjič pozitivno presenetili.
Razstavljeni so vsi avti, so odklenjeni, imajo eno mlado hosteso.
Noja saj pri Stepančiču ni nič slabše, pa še čez dvorišče greš lahko na tankštelo, imajo luštno kelnarco.
Odgovori
  • Informacija