Za alfiste smučarje

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Bi šel kdo jutri v Nassfeld?
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Krvavec bo spet prazen in sončen do cca 12h,vsaj zaenkrat tako kaže
surfer
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

dober bil Krvavec, zjutri mal megla spodaj, potem pa kar vztrajno se nižala, tak da je blo super
Če bo kdo imel kdaj namen kam it, naj pove, sem za, sam če frei
super
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Yagi, ali pa kdorkoli drug vsaj malo bolj izkušen smučar iz ljubljane - kam v lj peljati smuče na servis oz. kam jih vozite?


Pa še za vse ostale - mogoče kdo ve če majo kje zalogo lanskoletnih Atomicovih modelov smuč? Natančneje 2012 Atomic Race D2 GS 174 cm.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Pintaric Grega : +386 41 426 629

Osebno le njemu zaupam. Sva le trenirala skupaj! Mislim, da celo pride in pripelje smuci!

Alternativa, Perovsek v Lj. !

Lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Hvala. Tržaska cesta 121 torej :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

lizard, na DE ebayu sem še pred kratkim gledal d2 gs za 500€,
no sej zdaj so tudi gor, ampak samo 179cm..
http://www.ebay.de/itm/ATOMIC-RACE-D2-G ... 973wt_1399
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Mogoče se med alfisti najde kakšen poznavelec pancarjev.

Imam težavo.

Zadnjih 20 let uporabljam pancarje Alpina Alpha, za tiste, ki ne vedo - to se ti muzejski pancarji.
http://beta.bolha.com/rekreacija-sport/ ... 1354891505
Tako sem tudi zelo izven, kar se tiče modelov v vmesnem času. Pač nisem občutil nobene potrebe po menjavi. No sedaj se je pa zgodilo, da mi je počila plastika na enem delu in se prisiljen v menjavo.
Po prebrskanih več trgovinah ne nejdem nič ustreznega. Vsi pancarji so preveč "pussy" in preširoki in previsoki za mojo taco.
Kaj predlagate za precej nizko in ozko nogo in za bo vsaj približno podobno mojim sedanjim pancarjem.

Novo, rabljeno, opuščen program,.... samo da se mi predlaga model. Nekaj sem zasledil, da naj bi temu tipe noge najbolj ustrezali Salomon pancarji??

Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Poleg Salomona glej še Tecnica in Lange.

Da čevelj ni "pussy", mora biti trd. Kako trd je, ti največkrat pove oznaka v nazivu (8, 10, 12,...) večja kot je številka, trši je čevelj. Pri temu pa ni dobro pretiravati, saj tisti racing čevlji, ki imajo trdoto npr. 15, skorajda niso uporabni za običajno smučanje, ker ti noga stran pade po 30 min. Trdota 10 je za večino rekreativcev povsem dovolj.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
JocoAmsterdam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: So Maj 21, 2011 8:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mirna

Zdravo,

Vsak proizvajalec smučarskih čevljev ima v ponudbi sm. čevlje, ki so namenjene različnemu spektru smučarjev. Ponavadi imajo več modelov, ki pa se razlikujejo predvsem po različnih oblikah sm. čevlja. Poleg dolžine samega sm. čevlja je pomembna predvsem širina in globina le tega. Največja napaka, ki jo naredijo smučarji rekreativci pri nakupu novih sm. čevljev je nakup prevelikih oziroma preozkih sm. čevljev.

Trdota sm. čevljev se razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Povprečni oz. slab rekreativec mora iskati nekaj do trdote 100. Boljši rekreativec oziroma zelo dober rekreativni smučar pa mora poseči po trdotah od 100 do 130. Tukaj je potrebno upoštevati tudi kilažo samega smučarja. Nikoli ne mešajte rekrativnih in tekmovalnih sm. čevljev. Tekmovalni sm. čevlji so v osnovi trši in ožji od rekreativnih. K trdoti samega čevlja pripomore širina zunanje školjke sm. čevlja.

Širine sm. čevljev za rekreativce se začnejo tam nekje pri 98 mm in segajo vse tja do 107 mm. V kolikor smučar kupi preozek smučarski čevelj bo imel težave s prekrvavitvijo, kar posledično pomeni bolečino in hladen občutek v prstih na nogah.

Pri dolžini nikoli ne kupujte prevelikih sm. čevljev. Časi dvojnih nogavic so minili. V kolikor smučar želi imeti dober stik s smučmi in posledično s podlago naj kupi sm. čevelj, ki po dolžini ustreza njegovi nogi. Maksimalno odstopanje je lahko po mojem mnenju max 1 cm (1št.) navzgor.

Pred nakupom sm. čevljev naj vam prodajalec vedno izmeri dolžino in širino noge.

Lp
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Jaz mam isti problem... Precej nizek nart in dokaj ozka noga... Men najbolj ustrezajo Tecnica, jih mam zdaj tretje leto in jih ne menjam za nič. :) Je pa s čevlji tako, da je od posameznika odvisno kaj mu ustreza.
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Robert,če ni že prepozno in ostali

če bi kdo želel top modele Lange-ja po super cenah,se lahko oglasi pri nas,smo točka/shop,kjer se dobi oprema za zahtevne smučarje,take,ki želijo nekaj več od krep ponudbe raznih Hervisov ipd...

Jutri bo lep Krvavec 8)

Lp,Boštjan
surfer
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

156 gta napisal/-a:Robert,če ni že prepozno in ostali

če bi kdo želel top modele Lange-ja po super cenah,se lahko oglasi pri nas,smo točka/shop,kjer se dobi oprema za zahtevne smučarje,take,ki želijo nekaj več od krep ponudbe raznih Hervisov ipd...

Jutri bo lep Krvavec 8)

Lp,Boštjan
Ker je bilo premalo časa, sem še s starimi in malce računam na "razprodaje".
Ugotovil sem, da se za cca. 150 EUR prodaja pofl. Sam kupujem pancarje za 10 ali več let (drugače, kot avtomobile) in hočem tisto, kar mi ustreza, pa čeprav za več, kot 2x toliko.

Krvavca, poligona za hohštapleraj, kazanje opreme, ........ me odbija. Sam hodim smučat in nič drugega.

Imate kakšno spletno stran?
Sem te že hotel poklicat na neko drugo temo - ena GTA mi zelo hodi po glavi.
156 gta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: Sr Nov 17, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Roberth

razprodaje se da tudi prehiteti..,ko boš enkrat probal Lange jih po vsej verjetnosti ne boš zamenjal dokler ti ne bodo razpadli.

In pa ravno v izgledu so oni konzarvativni,nič kiča,bleščečih barv,strel in podobnih prijemov-da se sploh kaj proda.Clean look,top performans! Kaj že vozi Tina?:roll:

Spletna stran je,da se ne bo kdo razburjal da delam reklamo,je spodaj pod vsakim postom www.

Za GTA kar,z veseljem ti pomagam.
surfer
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jutr naprej sem na Voglu, ce bo se ker se lahk kaj vidimo
super
Odgovori
  • Informacija