rosenje

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

MaStr napisal/-a:Ga je že menjal...
martinjansek napisal/-a:...menjal sem filter kabine (zunaj pod plastiko pri brisalcih
Mene bolj zanima, kdaj je bil menjan filter klime...



Avto imam 6mesecev tako da je filter biv menjan pred cca 5meseci tako da to nebi smelo biti ovira stekla so temeljito očiščena z stelexsom (bi uporabil kaj druzga) filter pa je tisti pod brisalci ki snameš plastiko je pa na sovoznikovi strani se neka velika kupola ki nevem kaj je pod predalom pomoje je to za airbag???? nima kakšne veze z filtrom
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Saj sem ti poslal link kje se nahaja filter v starih 156 in kje v FL 156 ( 2002 dalje )
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

dom napisal/-a:Saj sem ti poslal link kje se nahaja filter v starih 156 in kje v FL 156 ( 2002 dalje )
Če je to tisti pod brisalci sem ga menjal in se vseeno rosi poleg tega se 1x stekla očiščena z stelexsom našel sem sicer ene spreje ki naj bi preprečevali rosenje cena je 10€ kar ni ogromno tako da nekaj bo že treba ukrenit
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A ti kje zamaka slučajno, pa potem od tam vlaga prihaja?
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Binji napisal/-a:A ti kje zamaka slučajno, pa potem od tam vlaga prihaja?
Ne da bi jaz opazil da bi bilo kje kej mokrega videti ni sem pregledal še zadaj pri rezervi vse suho ,..... nevem se bo že pojavila napakca
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kot je bilo ze prej omenjeno, vseeno preveri, da ni slucajno zastekal preklop zunanje/notranje krozenje zraka in imas zdaj skoz notranje krozenje zraka - potem je normalno, da se rosi. Navadno je neka sprememba moci pihanja, ko preklopis. Ce te spremembe ni, potem je zelo verjetno obstal v enem polozaju. Ce je se kak drugi nacin, pa naj se kdo svetuje.

lp
Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

martinjansek napisal/-a:
dom napisal/-a:Saj sem ti poslal link kje se nahaja filter v starih 156 in kje v FL 156 ( 2002 dalje )
Če je to tisti pod brisalci sem ga menjal in se vseeno rosi poleg tega se 1x stekla očiščena z stelexsom našel sem sicer ene spreje ki naj bi preprečevali rosenje cena je 10€ kar ni ogromno tako da nekaj bo že treba ukrenit
sem sam sprobal ta sprej proti rosenju šip in ni bogve kaj.res da stane okoli 10 eurov,ampak ni nevem kaj pomagalo.Najprej očistiš z stelexom,potem pa z tem sprejem našpricas in do sijaja očistiš steklo.Nekaj časa se ne rosi po tem postopku.Ko pa se začneenkrat na malo rosit,potem se pa začne čedalje bolj.Postopek z sprejem ponoviš in je en cajt spet mir.Meni je prvič skoraj 1 mesec držalo,da se ni rosilo.l.p.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sredstva proti rosenju ne morejo preprečit rosenja. Vse kar naredijo je to da pomaknejo točko rosišča nekoliko višje. Če so torej pogoji pravi bo v vsakem primeru rosilo. Preizkušeno hkrati na premazanem in nepremazanem oknu.

lp
spliter
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Nov 17, 2012 6:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Kot je napisal kixs mislim da ti je zaštekal preklop kroženja sraka in da ti
skos kroži notranji zrak in se zato toliko rosi. Pač ni svežega , zunanjega pretoka zraka..malo preklaplji oz . pristiskaj gumbek pa boš videl ali je kaka sprememba..
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Tudi men se rosi nenormalno. Vlage nikjer ni, smrdi nič po kakšni plesni, ko vklopim notranje kroženje se jakost oziroma zvok pihanja spremeni. Filter je bil menjan nedolgo nazaj, pa ga bom ajde še enkrat.

Dosedaj sem to reševal s klimo, sedaj pa mi je noče več vklopit (zaradi prenizke zunanje temperature) in potem se vozim s priprtim oknom in gretjem na max. :?

Pa čudno mi je predvsem to, da ko ugasnem avto, se mi vse šipe zarosijo v 5 min. Iz tega sklepam da imam veliko vlažnost v avtu, ampak strop suh, dno suho, prtljažnik suh. Pa tudi a ne bi že zavohal kaj?
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Preveč dihaš! Se hecam malo :) a šipe so čiste? Ponavadi se zaradi umazanije prej začnejo rosit ali pa si z čevlji namočil tepihe, zdaj ko je te dni dež/sneg.
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

So čiste, so. :? Sem šel zadnjo šipo dva dni nazaj še enkrat spucat, pa mi jo tudi gretje same šipe sploh ne odrosi do konca.

Bi nekaj rad drugega preveril. Kje so luknje za odtekanje vode iz vrat? A pod gumo pod vrati? A se to lahko zabaše? Čeprav ko šipe spustim vse dol in nazaj gor, so vse suhe, tudi kakšno pretakanje se iz vrat ne sliši.

A tista dezinfekcija prezračevalnega sistema ko nek sprej sprazniš v avtu in pustiš notranjo kroženje par minut, a to lahko kaj vpliva na vlago? Ponavljam, von je normalen v avtu, tako da dvomim v plesen...
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Kje so luknje za odtekanje vode iz vrat? A pod gumo pod vrati?


Ponavadi je na vratih, mogoče je pa še kakšna majhna luknja na sami gumi...
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Avtomibili, ki imajo klimatske naprave so bolj podvrženi rosenju, če je klima izklopljena. Enak model avtomobila brez klime se sicer morda malce manj rosi, ampak načeloma je pri avtih s klimo to potrebno uporabit. Klimatizirani avzomobili imajo drugačen dovod, kar zmanjša pretočnost navadnega zraka, če razumete.
Sicer v zelo mrzlih dnevih klima ne pomaga, ampak takrat je itak potrebno počakat, da se avto ogreje. Čez naravo ne gre. Razen pri webasto zadevah...
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

rukn v avto lovilec vlage, pomaga :P
V8
Odgovori
  • Informacija