Alfa 156 limuzina 1.9 vs 2.4

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Kupujem alfo 156 in se odločam med 1.9 105 konjev in pa 2.4 136 konjev. Zanima me kakšna je razlika v porabi goriva, če je spolh? Zanesljivost obeh motorjev?
Sam se bolj nagibam k 2.4 136 , ker se mi zdi 1.9 105konjev premalo, ali ni takšne razlike med 105 in 136 - vsi kateri ste vozli že obe?

In pa če kdo prodaja na tem forumu oz jo namerava oz pozna koga naj mi javi.
Zadnjič spremenil xalfist, dne Pe Sep 28, 2012 12:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Če kdo prodaja, lahko tukaj preveriš:
http://forum.alfa-klub.com/viewforum.php?f=1

drugače pa so jtd motorji zelo zdržljivi...sam mam 1.9 , 115KM pa sem zelo zadovoljen z njo! glede porabe pa tukaj prebrskaj temo...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=10078
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

xalfist napisal/-a:Kupujem alfo 156 in se odločam med 1.9 105 konjev in pa 2.4 136 konjev. Zanima me kakšna je razlika v porabi goriva, če je spolh? Zanesljivost obeh motorjev?
Sam se bolj nagibam k 2.4 136 , ker se mi zdi 1.9 105konjev premalo, ali ni takšne razlike med 105 in 136 - vsi kateri ste vozli že obe?

In pa če kdo prodaja na tem forumu oz jo namerava oz pozna koga naj mi javi.
V obeh primerih gre za star avto pri cca 300.000km tako da je govor o zanesljivosti bolj pobozna zelja.

Poleg tega je obeh na SLO trgu premalo da bi izbiral. Tudi ce namenis 2x vec denarja in gledas novejso (FL) je verjetnost da bos kaj nasel zelo majhna.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Sinister napisal/-a:
xalfist napisal/-a:Kupujem alfo 156 in se odločam med 1.9 105 konjev in pa 2.4 136 konjev. Zanima me kakšna je razlika v porabi goriva, če je spolh? Zanesljivost obeh motorjev?
Sam se bolj nagibam k 2.4 136 , ker se mi zdi 1.9 105konjev premalo, ali ni takšne razlike med 105 in 136 - vsi kateri ste vozli že obe?

In pa če kdo prodaja na tem forumu oz jo namerava oz pozna koga naj mi javi.
V obeh primerih gre za star avto pri cca 300.000km tako da je govor o zanesljivosti bolj pobozna zelja.

Poleg tega je obeh na SLO trgu premalo da bi izbiral. Tudi ce namenis 2x vec denarja in gledas novejso (FL) je verjetnost da bos kaj nasel zelo majhna.
Se najde kakšna dobra, mogoče ena v enem mesecu, ravno se je prodajala ena in se je prodala v 2dneh, sem jo glih mislo iti gledat pa se mi je zmuznila. Katere pa so zjebane pa se prodajajo sami vemo po koliko časa.

Na kaj pa naj bom pozoren, pri ogledu- nakupo pri motorju, zunanjosti, podvozju(ok za roke vem).
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

dobrodošel na forumu!
vse ampak res vse kar te zanima in še več se najde v že odprtih temah, funkcija ,,search,, pomaga in ne boš verjel kaj vse se najde.

takole na hitro v pomoč:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=7598

veselo branje!
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Danes se poklical za alfo 156 1.9 2002. In ko sem vprašal če ima kaj rje, je rekel, da jo ima malo pri sprednjem blatniku, da naj bil šel cin dol od kamenčkov. Ali je to možno da gre cin dol in rjavi. Jaz še nisem nikoli slišal za kaj takega. Prej bi rekel da je bila rukjena. Pa me zanima vaše mnenje?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

10let, peskanje avta s kamncki, sol, voda... če se ni popravljalo sproti je čudno da je blatnik še na avtu.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

LaserJaMM napisal/-a:10let, peskanje avta s kamncki, sol, voda... če se ni popravljalo sproti je čudno da je blatnik še na avtu.
Ja ze sam ce je pocinkan naj nebi rjavelo. Ampak ce na golo pocinkano pločevino potem res vrjetno lahko zacne rjaveti.

Aja se eno mnenje imam na izbiro alfo 156 1.9 116 2002 letnik se pravi novejsa notranjost , in pa 156 2.4 2000 starejsa notranjost. 2002 naj bi imela 193000km , letnik 2000 pa samo 142000 je lahko pricakovati da so realni al je malo vrjetno. Mozakar je rekel da je odlicno ohranjena brez bušk po vratih notranjost prav tako, motor brez kapljice olja, in da je drugi lastnik? Vase mnenje?
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

nima veze lahko je 10x pocinkano ali kromirano, avto po 10letih rabe ne more biti NOV, jaz sem mnenja da je bolše vidt kakšno pikico rje kot pa da je 10x barvan ker nikoli neveš kaj se skriva za tem (razni karamboli buške,.) gelede izbire avta pa se raje osredotoči na mehaniko kot na estetiko, saj kupuješ relativno star avto,
avto je treba videt v živo potem lahko podaš pravo mnenje
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Sem šel pogledat srebrno in tip govori po telefonu odlično ohranjena, v oglasu ima enako napisano, prideš pogledat ok 10let star avto ampak vseeno, zunanjost je katastrofa, notransjot še slabša in tip še kr trdi, da je avto v nulo ohranjen pa si misliš a ima folk tako nizka merila oz ima vse avte totalno uničene, da je to za njega v nulo. Pol reče po telefonu, da je avto slovenski, prideš tja imaš prometno v roki še kr trgi da je slovenski. Pa v prometni prva reg v slo 2005, avto pa letnik 2000. A še obstaja tak naiven folk da koga "nagne". Pa mu rečeš kako je slovenski, če je prva reg 2005 pa reče saj sem reko da ni slovenki :roll: pol neveš a se norca dela ali misli resno. Potem linije blatnika odstopajo za en 1cm pa reče aja samo blatnik je bil menjan, pa vidim vezno, da se lušči da je enako rdeča spodaj, kot pri blatniku rečem kaj pa to? Je reko to je original, a se takoj vidi, da je bila vezna in blatnik iz istega avta "darovana" :D Skratka živi obup. Folk te napizduje v eno samo, da bi neke prodal.

No se pa najde tut pošteni folk, druga alfa ki sem jo šel gledat, takoj pove avto je it ital uvožen tako dolgo sem ga mel, to pa to ne dela itd.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Za kaksen denar pa kupujes?

Iz voznega stalisca sam niti sekunde ne bi gledal 1.9, glede vzdrzevanja je pa enako tam tam.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

punkfan napisal/-a:Za kaksen denar pa kupujes?

Iz voznega stalisca sam niti sekunde ne bi gledal 1.9, glede vzdrzevanja je pa enako tam tam.
Ja saj ko sem prvič pelaj 2.4 in potem 1.9 sem si rekel samo še 2.4 to je to

Fora je v tem da mi ni nuja kupiti avto. Alfa 156 mi je pač želja že dolgo let , ampak nikoli ni bilo priložnosti da bi jo kupil, ker sem vedno dobil avto z znano zgodovino ki se ga ni splačalo prodati. Sedaj pa že 156tke malo stiska čas in sem se odločil da sedaj pa jo nabavim, da se nebo zavleklo spet par let in bom mogoče preskočit 156 na 159 hehe malo heca.

Do max do 3000€, ampak te more biti res dobro ohranjena. Ampak s tem ne mislim max do 3000da sem do sem omejen ampak tolk pač dam, ostalo pustim za kakšna popravila ali pa na strani za 159 čez kako leto dve, tri. Pač tak ko sem reko avto kopujem ker mi je bila 156tka vedno želja, in ne zato da bi mi bla nuja nabavit avto, zato tut ne mislim kopuvati nekaj na silo , ampak ko se pojavi kakšna dobra jo nabavim. Spremlam pa ponudbo vsako dnevno sem že skoraj obseden :lol: 8)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Do 156ke tudi sam gojim precejšne simpatije, tako da te čisto razumem :) . Navijam za 2.4, čeprav je tudi 1.9 luštna za vozit.

Moj nasvet bo samo, da si vzemi čas. Še posebej če se ti ne mudi. Pojdi jih pogledat več. Tako kot so ostali napisal dobrih je malo. Prebrskaj tudi forum, da malo vidiš kaj so hibe in bodi na njih pozoren pred nakupom. Kljub temu da je avto star, rezervni deli niso tako poceni kot za kakega starega renoja.

Pa še glede rjavenja. Nima kaj rjavet. Vsa karoserija je cinkana in nima kej rjavet ne glede na pikice (razen če je pikia sama rjava in je mogoče začel malo napihovat okolico pike). Pri starejši (mislim da pod 2001) lahko precej rjavi samo podvozje, ker ni cinkano, ampak to je pa to. Če blatnik rjavi se je nakaj dogajalo. Bodisi je začelo rjavet popravilo, bodisi je začel rjavet neoriginalen blatnik. Skratka nekaj je bilo.

Če te bo zanimal pa še kaj pa kar vprašaj. Nekateri uporabniki znajo malo godrnjat, ampak moraš razumet, da se določena vprašanja neprestano ponavljajo :) .
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Scremer napisal/-a:Do 156ke tudi sam gojim precejšne simpatije, tako da te čisto razumem :) . Navijam za 2.4, čeprav je tudi 1.9 luštna za vozit.

Moj nasvet bo samo, da si vzemi čas. Še posebej če se ti ne mudi. Pojdi jih pogledat več. Tako kot so ostali napisal dobrih je malo. Prebrskaj tudi forum, da malo vidiš kaj so hibe in bodi na njih pozoren pred nakupom. Kljub temu da je avto star, rezervni deli niso tako poceni kot za kakega starega renoja.

Pa še glede rjavenja. Nima kaj rjavet. Vsa karoserija je cinkana in nima kej rjavet ne glede na pikice (razen če je pikia sama rjava in je mogoče začel malo napihovat okolico pike). Pri starejši (mislim da pod 2001) lahko precej rjavi samo podvozje, ker ni cinkano, ampak to je pa to. Če blatnik rjavi se je nakaj dogajalo. Bodisi je začelo rjavet popravilo, bodisi je začel rjavet neoriginalen blatnik. Skratka nekaj je bilo.

Če te bo zanimal pa še kaj pa kar vprašaj. Nekateri uporabniki znajo malo godrnjat, ampak moraš razumet, da se določena vprašanja neprestano ponavljajo :) .
Pa o teh alfah, sem že veliko vedel, še več zvedel na forumu, pogledat sem že šel nekaj alf ampak še vedno nić pametnega. Polek gre vedno kolega ki se tut sam spozna na 156 ker jo je tut sam kupuval. Tak da dva vivita več kot en sam. Še vedno čakam na pravo, sploh ker jih je 2.4limuzin zelo malo.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Saj si je vzel cas :)

Je pa tako, da so tole ratali ze stari avtomobili, uporabnikov, ki jih ljubiteljsko vzdrzujejo pa tudi skorajda ni.

Kolikor spremljam, je ze FL 159 2.4 z nekaj opreme in v normalni kondiciji problem.
Odgovori
  • Informacija