Ali kdo pozna to Alfo - 9

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

pozna kdo kareto od teh dveh alf

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6710166&show=1

tale druga se že nekaj časa prodava, le da je prej imela večjo ceno in mogoče se zato ni prodala
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6713485&show=1

pa še to rdeča ima Progression opremo modra pa Distinctive opremo. Pa ima rdeča usnje in napisane več opreme. Samo a nima kao distinctive več oprema kot progression?
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

xalfist napisal/-a:pozna kdo kareto od teh dveh alf

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6710166&show=1

tale druga se že nekaj časa prodava, le da je prej imela večjo ceno in mogoče se zato ni prodala
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6713485&show=1

pa še to rdeča ima Progression opremo modra pa Distinctive opremo. Pa ima rdeča usnje in napisane več opreme. Samo a nima kao distinctive več oprema kot progression?
Obe sta distinctive.
RRovan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 375
Pridružen: Pe Avg 07, 2009 12:36 am
Vozilo: 156SW 2.4JTDm 20v
Kraj: Logatec

xalfist napisal/-a:pozna kdo kareto od teh dveh alf

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6710166&show=1

tale druga se že nekaj časa prodava, le da je prej imela večjo ceno in mogoče se zato ni prodala
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6713485&show=1

pa še to rdeča ima Progression opremo modra pa Distinctive opremo. Pa ima rdeča usnje in napisane več opreme. Samo a nima kao distinctive več oprema kot progression?
Tole mi je napisal en ko je šel modro gledat:
avto se prodaja ze skoraj leto, prodaja ga nek mlad zavarovalniski posrednik, siv uvoz, vse razstelan, avto nima pod 300k

je bil pa vse nadisavljeno in namazano
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

ok hvala, ja sem iz njegove telefonske pogooglav da je zavarovalniški posrednik. Sedaj se mi je še javil na telefon. on sicer pravti ko sem mu omenil kak da da že tako dolgo prodaje avto, je reko da ga je dal na avto.net pol pa ga umaknil, in da ga je sedaj pač spet dal. Da pa je avto dobro ohranjen. Glede km pa je rekel da ko ga je on kupil da jih je imel 120 al 130 se mi zdi. Ni pa ga imel nikol na rač da bi jih preveril.


Ja obe imata smešno nizke km, bom šel pač do kakšnega servisa pa preveril in bom videl kakšni so dejanski km.

Tisti ki ste z lj, kje je v lj oz bližnji okolici najboljše peljat da avto (alfo) malo pregledajo oz vsaj priklopijo pa pogledajo km avta?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

@xalfist
Ne vem če boš kje koga našel, da bi ti znal prerokovat točne kilometre ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Mah sej sta obe prevrteni itak. Jz se s tem sploh ne obremenjujem več. Mogoče bom kupu eno 156 JTD pa bom pozoren samo na stanje vozila. Ja sej bi gledal tudi km ampak večina je že pri uvozu zbitih potem pa še tukaj molijo ene listke ki jih je poštemplal vaški lokalc ponavad. Če najdeš 156 iz Slo in preverljivo zgodovino je že skoraj kot bi zadel na lotu.

Če imaš srečo prebereš km z FES-om v računalniku če pa so tut tam mutili pa tko nimaš kej...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

El Barto napisal/-a:@xalfist
Ne vem če boš kje koga našel, da bi ti znal prerokovat točne kilometre ...
Pa dobro sam nisem iz danes na jutri. Kilometre itak ne mores 100% zvedet, ampak si pogledas avto volan, stopalke, menjalno ročico , gume okoli vrat , diske itd pa ce to vse skup sestejes dobis neko celoto. Ce ima nekdo do konca znucan volan, stopalke itd pol avto nima 150k ampka x2 najmanj. Tako da priklop avta je pac informativno pa se prevelik strosek ni, pa tudi vidis odziv lastnika kak reagira ko mu predlagas ce lahko peljes avto na rac priklopit. Sem ze do sedaj sel gledat nekaj alf in sem takoj opazil razliko ko je neko nekaj mutil/prekrival, ali pa je povedal korektno kako in kaj.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Najprej bo vsemogočni računalnik povedal koliko bo kilometrov:
xalfist napisal/-a:... on kupil da jih je imel 120 al 130 se mi zdi. Ni pa ga imel nikol na rač da bi jih preveril ...
... bom šel pač do kakšnega servisa pa preveril in bom videl kakšni so dejanski km ...
... peljat da avto (alfo) malo pregledajo oz vsaj priklopijo pa pogledajo km avta?
Čeprav ni vrjante izvedet pravih, če niso popolni bedaki izvajali tacho tuning in pozabili na ECU motorja.

Seadaj pa rabiš samo ime servisa, da boš z njim "grozil".
??
Poglej na AR stran pa si izberi en servis po svojem okusu. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

El Barto napisal/-a:Najprej bo vsemogočni računalnik povedal koliko bo kilometrov:
xalfist napisal/-a:... on kupil da jih je imel 120 al 130 se mi zdi. Ni pa ga imel nikol na rač da bi jih preveril ...
... bom šel pač do kakšnega servisa pa preveril in bom videl kakšni so dejanski km ...
... peljat da avto (alfo) malo pregledajo oz vsaj priklopijo pa pogledajo km avta?
Čeprav ni vrjante izvedet pravih, če niso popolni bedaki izvajali tacho tuning in pozabili na ECU motorja.

Seadaj pa rabiš samo ime servisa, da boš z njim "grozil".
??
Poglej na AR stran pa si izberi en servis po svojem okusu. :wink:
Ni ravno tako kot si napisal. Kolega je predkratkim kupil mercedesa e klaso z 180.000km , in po prebiranju servisne mu je hitro postalo jasno da je avto taksne kilometre imel ze pred 4 leti. Nakar je avto pelajl priklopit na rač , ker so izvedeli da ima avto 380.000km, tako da ni vedno po tvoji logiki da se nič ne da videti. Sploh pa ni to kot groznja prodajalcu, amapk en ki jih ni zbijal oz avto samo prodaja tak kot je, se bo drugace na to odzval kot nekdo ki jih je namessnko zbil oz ce kaj prekriva. Vrjami kot sem ze napisal, sel sem pogledat kr nekaj alf in videl veliko razlicnih reakcij, ko sem prodajalca dobil na laži.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

xalfist napisal/-a:
El Barto napisal/-a:Najprej bo vsemogočni računalnik povedal koliko bo kilometrov:
xalfist napisal/-a:... on kupil da jih je imel 120 al 130 se mi zdi. Ni pa ga imel nikol na rač da bi jih preveril ...
... bom šel pač do kakšnega servisa pa preveril in bom videl kakšni so dejanski km ...
... peljat da avto (alfo) malo pregledajo oz vsaj priklopijo pa pogledajo km avta?
Čeprav ni vrjante izvedet pravih, če niso popolni bedaki izvajali tacho tuning in pozabili na ECU motorja.

Seadaj pa rabiš samo ime servisa, da boš z njim "grozil".
??
Poglej na AR stran pa si izberi en servis po svojem okusu. :wink:
Ni ravno tako kot si napisal. Kolega je predkratkim kupil mercedesa e klaso z 180.000km , in po prebiranju servisne mu je hitro postalo jasno da je avto taksne kilometre imel ze pred 4 leti. Nakar je avto pelajl priklopit na rač , ker so izvedeli da ima avto 380.000km, tako da ni vedno po tvoji logiki da se nič ne da videti. Sploh pa ni to kot groznja prodajalcu, amapk en ki jih ni zbijal oz avto samo prodaja tak kot je, se bo drugace na to odzval kot nekdo ki jih je namessnko zbil oz ce kaj prekriva. Vrjami kot sem ze napisal, sel sem pogledat kr nekaj alf in videl veliko razlicnih reakcij, ko sem prodajalca dobil na laži.
Ne moreš švaba primerjat z italjanom. Nemci naprimer Audi, če se mu zavrti km ima v enem registru še vedno zabeleženo realno kilometrino, ki se jo naj ne bi dalo izbrisati (mislim, da v abs računalniku ali nekaj takšnega), drugače pa če bi že to uspelo potem ob vsakem priklopu jamra za neko kodo... Tako, da pri švabih se da ugotovit kar je pri Alfi svoja klasa. Saj nikoli ne veš, lahko nabašeš tudi alfo z jtd motorjem in 120kkm (realnimi). Pač seveda dizla kupiš za relacije, jaz imam relacije 100km v eno smer ampak se odpeljem za vikend krajše poti imam bolj malo in tako letno naredim z dopusti vred cca 15kkm/letno. Ko bo čas čez kar nekaj let, da svojo prodam bo imela sumlivo malo km. Ampak bodo realni... :) Tako, da se dobi tudi tako. Samo moraš biti pozoren kje...

Lp, Žiga
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

xalfist napisal/-a:Ni ravno tako kot si napisal. Kolega je predkratkim kupil mercedesa e klaso z 180.000km , in po prebiranju servisne mu je hitro postalo jasno da je avto taksne kilometre imel ze pred 4 leti. Nakar je avto pelajl priklopit na rač , ker so izvedeli da ima avto 380.000km, tako da ni vedno po tvoji logiki da se nič ne da videti. Sploh pa ni to kot groznja prodajalcu, amapk en ki jih ni zbijal oz avto samo prodaja tak kot je, se bo drugace na to odzval kot nekdo ki jih je namessnko zbil oz ce kaj prekriva. Vrjami kot sem ze napisal, sel sem pogledat kr nekaj alf in videl veliko razlicnih reakcij, ko sem prodajalca dobil na laži.
Malce si preberi na forumu kakšne so realne možnosti za ugotavlanje kilometrov. Saj jih beleži samo števec in ECU motorja.
Pa kako je v naši banana republiki s servisnimi knjižicami, oz. z vsem povezanim s servisiranjem, kilometrino, ... pri avtih.

Potem pa lahko razpravljamo, do takrat ti pa želim prijetno branje. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

aha tako to, no o 156 vem kr dost, ampak za km pa nisem vedel da se tako lahko brišejo brez da bi se lahko to ugotovilo.. Pa ok saj ne da bi se nevem kolk ubado z km saj je avto star 10let ampak vseeno vsak pogleda na to. Kot sem napiso bolj se bom osredotočo na ohranjenost avta kot pa smo na km.
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

xalfist napisal/-a:aha tako to, no o 156 vem kr dost, ampak za km pa nisem vedel da se tako lahko brišejo brez da bi se lahko to ugotovilo.. Pa ok saj ne da bi se nevem kolk ubado z km saj je avto star 10let ampak vseeno vsak pogleda na to. Kot sem napiso bolj se bom osredotočo na ohranjenost avta kot pa smo na km.
izogni se obeh, ce ze moras od od teh potem sivo :roll:
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Sinister napisal/-a:
xalfist napisal/-a:aha tako to, no o 156 vem kr dost, ampak za km pa nisem vedel da se tako lahko brišejo brez da bi se lahko to ugotovilo.. Pa ok saj ne da bi se nevem kolk ubado z km saj je avto star 10let ampak vseeno vsak pogleda na to. Kot sem napiso bolj se bom osredotočo na ohranjenost avta kot pa smo na km.
izogni se obeh, ce ze moras od od teh potem sivo :roll:
ravno za sivo mi je par postov en napiso oz koriral kaj je en napisal za njo, da jih ma najmanj 300k in da je cela raštelana.... no saj lahko sam preberes.

Zakaj pa rdeča nebo bla ok?
Zaklenjeno
  • Informacija