Re: alfa 156 1.9 ali 2.4? "nova alfa v ponudbi"

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

V kompletu sklopke dobiš že lamelo + ležaj + košaro. Vztrajnik je pa potem še nekje 350-400€. Če nisi siguren, ga je bolje menjat, da potem ni še enkrat stroška..
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Binji napisal/-a:V kompletu sklopke dobiš že lamelo + ležaj + košaro. Vztrajnik je pa potem še nekje 350-400€. Če nisi siguren, ga je bolje menjat, da potem ni še enkrat stroška..
aha torej ima navaden ležaj ki je polek, in je sklopka in vztrajnik posebej , oz lahko menjaš vsakega posebej?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

xalfist

Nočem(o) strašit pa to, ampak dejansko smo navajeni, da so vse alfe, ki se prodajajo, en navaden krš. In potem tudi če pride ena dobra na net in se na veliko ne oglašuje kot vrhunska in zraven maha z računi in listki od popravilov, je vsaj zame avtomatsko sumljiva. Če si pripravljen pač tolk dat za avto, ti je všeč in ga misliš poservisirat, potem ga vzami in upaj tudi na malo sreče, kot pri vsakem avtu. :wink:
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

dzuko napisal/-a:xalfist

Nočem(o) strašit pa to, ampak dejansko smo navajeni, da so vse alfe, ki se prodajajo, en navaden krš. In potem tudi če pride ena dobra na net in se na veliko ne oglašuje kot vrhunska in zraven maha z računi in listki od popravilov, je vsaj zame avtomatsko sumljiva. Če si pripravljen pač tolk dat za avto, ti je všeč in ga misliš poservisirat, potem ga vzami in upaj tudi na malo sreče, kot pri vsakem avtu. :wink:
Ja mogoče sem celo malo napačno predstavil to alfo. Pač tip ne vsiljuje nič, ni vsiljiv, ni mi mahal z računi itd. Avto uporablja vsak dan, kar sem tudi videl, ker je imel vsega svašta v kuferani in na zadnjih sedežih, in ker gradi hiši potrebuje večji avto, je imel še celo nek material v kuferani.
Če bi hotel na hitro prodati, bi ga vrjetno v nulo opral, in počistil od znotraj, tako pa je avto v takem stanju, polne uporabe, če ga čistiš 1-2x mesečno.

Je pa res, da za sklopko je vrjetno vedel, sploh če je šofer tovornjaka, ampak nevem zakaj je zamolčal, to ga bom pa danes konkretno vprašal, pa da slišim njegov odgovor. Ok saj če ga ne poteraš se res ne opazi, ampak če ga redno uporablja zagotovo kdaj stišneš na plih ko prehiteveš ali se vkločuješ na cesto. Ker je reko kao da on vozi ful lagano oz ga nikoli ne tiši in da tega sam sploh ni opazil.

Pa tudi do sedaj sem šel gledat 4 alfe. 2 sta bile od šmuglarjev za katere so se izdajali da so lastniki, dve pa od privat osebe. In je način na kak način prodaje avto noč in dan. Šmugler govori kot navit, da je avto v nulo, kaj vse je blo menjano itd, privat pa pove kaj je, in ne pretirava. Tako da to brez skrbi znam prepoznat.
Hitim z nakupom pa vsekakor ne, ampak ta je še najboljša do sedaj. Če odštejem sklopko.
Uporabniški avatar
bibi156
Alfist
Alfist
Prispevkov: 334
Pridružen: To Maj 20, 2008 10:16 pm
Vozilo: 156 1.6 TS
GTV 2.0 V6
147 1.9, 8v
159 1.9 jtdm
Kraj: Ljubljana

Ravno kar menjal sklopko in vztrajnik (sicer na 147 1.9), dele sem kupil pri olefu, sklopka zate okoli 200 eur pa vztrajnik 380 eur. Pri meni je bil ležaj že vštet v ceno sklopke in je navaden, samo cilinder ki pritisne ležaj je hidravlični. Dela je bilo za okoli 4-5 ur, mehanik mi je vzel 80 eur za delo (za prijatle 8) ) tko da če ti je kdo reku da ma dela 2 dni malo pretirava...ampak poudarjam da gre za 147 in drug motor, tko da je mogoče kaj drugače.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

bibi156 napisal/-a:Ravno kar menjal sklopko in vztrajnik (sicer na 147 1.9), dele sem kupil pri olefu, sklopka zate okoli 200 eur pa vztrajnik 380 eur. Pri meni je bil ležaj že vštet v ceno sklopke in je navaden, samo cilinder ki pritisne ležaj je hidravlični. Dela je bilo za okoli 4-5 ur, mehanik mi je vzel 80 eur za delo (za prijatle 8) ) tko da če ti je kdo reku da ma dela 2 dni malo pretirava...ampak poudarjam da gre za 147 in drug motor, tko da je mogoče kaj drugače.
Ja sklopka od valeota je 200e najcenešja oz garnitura. Za delo pa so mi vsi rekli 200-250€. Pol pa ti izredno poceni kolega. res je drug motor, ampak tolk več dela pa spet pomoje ni.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

za enkrat je ta alfica zaljučena. Sem ga poklical, in je reko da, mu njegov mehanik popravi za 150€, pa sem ga vpralaš kaj popravi za tak dnar, in je reko da mu je mehanik rekel da so vrjetno lamele zanič in da to menja pride 150€, če pa je sklopka zažgana pa seveda več. Ampak da mi samo lamele menja se ne strinjam z tem glede na to da ima avto 240.000. Je pol reko da rajše vidi, da prida avto tak kot je, da mu nebom pol reko, da niso vredu naredli. In da ga da za 200manj se pravi 2300€.
Torej če ima sedaj avto cene 2500€, in je to zamolčal oz ni vedel da je sklopka zanič, je po njegovem avto v normelnem voznem stanju vreden 2500e oz malo maj ker mi je prvič po telefonu rekel da bi se dalo zmenit okoli cene. Sedaj če mi ga da za 2300 plus da si jaz menjam sklopko stane od min450€ + odvisno od tega kaj vse treba zamanjat , me avto pride na min2800€, na to pa nikakor ne pristanem. Res je da ima avto gor komaj 2-3dni in sem jaz ga prvi ogledal, ampak prodal ga v takem stanju hitro nebo, mogče čez kakšna dva tedna si bo premislo in spustil ceno za tolk , kolk pride menjava sklopke.

Aja je pa še en njegov falus. On pravi da vozi zelo umirjeno, da ge ne tera itd, a ko je avto kupil je dal delat chip tuning tako da je avto chipan. zakaj bi dal nekgo 150konjsi disl, ki že itak lepo potegne še chipat, če je miren voznik? oops
Mogoče sedaj ko gre sklopka k vragu zdanji teden, mesec vozi lagano :lol:
ArtisticStudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško
Kontakt:

Jaz bi raje šel čim dlje stran ot takšnega mehanika...Saj nima razčiščenih osnovnih pojmov glede Alfe Romeo...
Kaj bo pa delal 2 dni?
Če ne ve kako gre menjalnik narazen in potem skupaj ima res za dva dni dela... ;)
Ležaj je potezni in je navaden.Ima pa hidravlično celinder.
xalfist napisal/-a:Ja saj če bo sam, naj da račune in bom jih šel magari preverit.

Danes sem se šel pozanimat sklopka je od 200-250€ odvisno kje kupiš+ 200-250€ delo, večina mehanikov mi je rekla tako cifro, češ da je z tem za dva dni dela, hja te že.

Imam pa še eno vprašanje ali kdo ve ali ima ta alfa 2.4 110kw na sklopki navaden ležaj ali nek hidravličen, to me je spraševal en mehanik ker če ma hidravličnega je še to 150€ strošek. In pa če kdo ve ali je sklopka posebej ali je z vztrajnikom in moraš menat vse, to je tut reko da če je skupaj z vztrajnikom tut drago ko pes.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

ArtisticStudio napisal/-a:Jaz bi raje šel čim dlje stran ot takšnega mehanika...Saj nima razčiščenih osnovnih pojmov glede Alfe Romeo...
Kaj bo pa delal 2 dni?
Če ne ve kako gre menjalnik narazen in potem skupaj ima res za dva dni dela... ;)
Ležaj je potezni in je navaden.Ima pa hidravlično celinder.
xalfist napisal/-a:Ja saj če bo sam, naj da račune in bom jih šel magari preverit.

Danes sem se šel pozanimat sklopka je od 200-250€ odvisno kje kupiš+ 200-250€ delo, večina mehanikov mi je rekla tako cifro, češ da je z tem za dva dni dela, hja te že.

Imam pa še eno vprašanje ali kdo ve ali ima ta alfa 2.4 110kw na sklopki navaden ležaj ali nek hidravličen, to me je spraševal en mehanik ker če ma hidravličnega je še to 150€ strošek. In pa če kdo ve ali je sklopka posebej ali je z vztrajnikom in moraš menat vse, to je tut reko da če je skupaj z vztrajnikom tut drago ko pes.
Ja pač dostikat vidim, da ima na popravilih same premium znamke, mercedes, bmw, audi in pa tudi vse ostale, pa sem mislo da je dober mehanik. Je pa res da bi najraje peljal enemu ki se spoznana alfe, amapk nevem ker mehanik je to v mb oz okolici mb-ja.
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

pri kirem mehaniku si bil to v mb?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

spike napisal/-a:pri kirem mehaniku si bil to v mb?

En mehanik pa pod pohorjem proti vzpenjači, malo naprej od pohorske kavarne in na desno, mehanik Vošnik. On pa je reko 200-250e ker je kao za dva dni dela, ker je tolk za dela

Če pozna kdo koga iz mb ali okolice dobrega za alfe naj napiše.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

veš kako je... ko alfo šranfaš si moreš 1x več časa rezervirat, ker je nekje nekaj takega zdizajnirano da te jebe v glavo direkt :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
spike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Avg 06, 2012 11:11 pm

jaz vozim brero v dobrovce takoj ko prideš mimo polj na desno je pa sn ful zadovoln za 1x pa še dragi ni nwm kak. no vsaj meni se zdi tak :)
ArtisticStudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Jan 16, 2011 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško
Kontakt:

Se strinjam.
Sam imam pa raje Alfo na dvigalu kot Vw v garaži!;)
kosir1234 napisal/-a:veš kako je... ko alfo šranfaš si moreš 1x več časa rezervirat, ker je nekje nekaj takega zdizajnirano da te jebe v glavo direkt :D
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

No sedaj sem še naredil test. Kolegu sem rekel naj ga pokliče in malo povpraša če je motor, turbina , sklopka vse ok , tak po ovinkih, in je rekel da avto gre odlično, da nimaš kaj mrdat. hehe ok ko sem ga jaz klical še kao ni vedel, zaj ve da je sklopka zanič in še kr laže. In ko je vprašal kolk je zadnje cena je rekel 2400€ , ker je avto res dober. Z zanič sklopko za 2400e hvala lepa.
Odgovori
  • Informacija