Nov član, razmišljam o nakupu Alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

alfa_samec napisal/-a:
Nekaj ostalih pripomb sem že prebral, ter slišal od kolegov,
Ta del me še posebej zanima. Daj povej kaj več. :lol:
Mene tudi vedno zanimajo mnenja takih strokovnjakov :P
Drugače imaš pa že kar nekaj napisanega o pogostih okvarah.. celo nekaj vodičev po nakupih imamo.
avtoman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Dec 04, 2012 3:04 pm

Pripombe lahko prebereš kar na tem forumu, tako n.pr. pri 147 prerjavi spoj za servo (oglej si sliko ) in še nekaj.
Kolega je imel Alfo, katero se ne spomnim, a vem da je imel občasno na cesti light show v armaturki, tako da jo je kar tako prodal.
Toda kot sem že rekel, z vsakim avtom je lahko kaj narobe, bistvene pa so tiste stvari, za katere proizvajalec ve, pa jih ne popravi, vsaj pri kasnejših modelih.
Vem kako to gre , ker sem sam delal v proizvodnji profesionalne opreme.
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

ko sem sam kupoval avto sem gledal vse drugo kot kako alfo (sploh zaradi takih in drugačnih strokovnjakov in mnenj),...od wv do mb itd, potem je kolega kupil 156ko, ko sem se vsedu vanjo in zvedu kolk ga je koštala, sem bil kar presenečen kaj vse dobiš za ta denar, pozanimal se tudi glede vzdrževanja,... (nekje srednji razred za moje pojme), in potem je padla odločitev da si kupim alfo in sem jo, tako da po 9 mesecih lastništva samo dobra mnenja, 1x redni servis + nekaj olja in pa seveda bencin :), kot sem napisal za ta denar zelo veliko muzike to je moja izkušnja s prvo alfa in po vsej verjetnosti ne zadnjo
DeanP
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 15, 2013 3:20 am

Da nebom odpiral nove teme. Kupujem svojo prvo alfo. Na forumu visim že par dni ampak vseeno moram vprašati :)

Zanima me, če kdo pozna ta avto, lastnika?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7127634&show=1

Avto je bil predelan na plin, koliko sem razumel pri nepooblaščenem servisu. Lastnik predelave ni dal homologirati.

Lastnik mi zatrjuje, da je vozilo tehnično brezhibno. Tehnični mu je potekel, sma se pa dogovorila, da ga bo preden ga kupim peljal na tehničnega. Peljal ga bo, kolikor sem razbral k poznanemu mehaniku, ki ga bo seveda spustil skozi. Nebo pa podal realne ocene stanja v katerem je avto. Zato mi opravljen tehnični nič ne pomaga, ker še vedno nebom poznal dejanskega stanja vozila. Razen, da sem prisoten ko bo avto peljal na tehničnega pa da vidim in se prepričam, če je res vse tako kot mora biti.

Aja, koliko bi me stala homologacija predelave na plin? Če kdo pozna odgovor, prosim.

Kakršen koli nasvet bi bil dobrodošel. Vsi mi namreč pravijo, kako se ti avti kvarijo in naj grem čimdlje proč od njih. Da nebom dal težko prišparanega denarja ven, na koncu pa bom pešec.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kolkr vem je sam ugradnja plina neki cez 1000€ tko da tezko vrjamem da je auto pol zastojn,,,
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

DeanP napisal/-a:Da nebom odpiral nove teme. Kupujem svojo prvo alfo. Na forumu visim že par dni ampak vseeno moram vprašati :)

Zanima me, če kdo pozna ta avto, lastnika?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7127634&show=1

Avto je bil predelan na plin, koliko sem razumel pri nepooblaščenem servisu. Lastnik predelave ni dal homologirati.

Lastnik mi zatrjuje, da je vozilo tehnično brezhibno. Tehnični mu je potekel, sma se pa dogovorila, da ga bo preden ga kupim peljal na tehničnega. Peljal ga bo, kolikor sem razbral k poznanemu mehaniku, ki ga bo seveda spustil skozi. Nebo pa podal realne ocene stanja v katerem je avto. Zato mi opravljen tehnični nič ne pomaga, ker še vedno nebom poznal dejanskega stanja vozila. Razen, da sem prisoten ko bo avto peljal na tehničnega pa da vidim in se prepričam, če je res vse tako kot mora biti.

Aja, koliko bi me stala homologacija predelave na plin? Če kdo pozna odgovor, prosim.

Kakršen koli nasvet bi bil dobrodošel. Vsi mi namreč pravijo, kako se ti avti kvarijo in naj grem čimdlje proč od njih. Da nebom dal težko prišparanega denarja ven, na koncu pa bom pešec.
Za bozjo voljo, ce si tezko prisparal jurja bejź stran od alfe.
Ne razumem vas, da bi vsi radi imeli za malo denarja ali zastonj avto, ki bo po moznosti se brezhiben.
Ce nimas pojma o avti in nobenega poznanega ki sraufa bi ti jaz predlagal nakup majhnega avteka, kjer je vzdrzevanje precej cenejse.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Če si težko prišparal jurčka, potem ti tudi sam odsvetujem nakup dotične alfe. Računaj, da boš moral narediti veliki servis, da boš imel polno zafrkancije z homologacijo plinske naprave, če jo na koncu sploh lahko boš homologeru, računaj, že zaradi starosti in prevoženih kilometrov, tudi na kakšen izredni servis itd. Jasno mi je, da so ti alfe všeč, da bi rad dinamičen avto, kar alfa definitivno je. Vendar ti svetujem, da se tejle alfi odpoveš.

Če je, kar očitno je, budget omejen, ti potem bolj priporočam, da najdeš kakšno 145ko, če že mora biti alfa. Če pa se ti z nakupom ne mudi, potem rajši še kakšen eur na stran in redno spremljati oglase.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Ajde da še jaz malo piknem.V prejšnji strani je bilo govora,da je citroen in peugeot sta izdelala 16 miljonov avtomobilov in vsi imajo zadnje obese tko narjene da se dobesedno razpadejo.
Kupu sem predkratkim peđoja 206 1.4 od 1lastnice,avto ima skoraj 150k km prevoženih in še ni bilo nobenega problema ali pa sploh sledi ni na zadnji ovesi,da bi kje rjavelo.Avto je 2001 letnik in je brez pikice rje.
Je pa mogoče tud to kak naletiš,kak je prejšnji lastnik z njim delal.

p.s. jaz za sebe vem,da ob prvi priliki kupim spet Alfo samo da bo dizel,ker delam preveč km na teden,da bi imel bencinca.
Kot je blo rečeno,še rajši se vozim z Alfo,ko mi kolegi in drugi pljuvajo prek,fuj ma ne Alfo stari to se sam kvari.
Pol pa kolega vozi opel vectro 07 letnik in nazadnje 3 x na mesec na servisu,zarad nekih senzorjev :lol: aja pa zamenjal je sprednje,nevem točno vilice al končnike,zdaj je minlo 7 mesecev od menjave in mu je spet začelo ružit :lol:

p.s.2 tak da ti kar kupi Alfo,ampak najdi dober primerek pa pol naj drugi pljuvajo čez njo.

l.p.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Debata ni o dobrem ali slabem primerku. Govori se o stroskih vzdrzevanja.
In Slovenskem idiotizmu.
Poznam veliko bedakov, ki prodajajo avti, ker je treba jermen menjat al pa bremze al pa klimo napolnit itd.
Tudi cloveka se ne ubije, ko ima vrocino.
Vzdrzevati je potrebno vsak avto ne glede na znamko le da he pri enih avtih vzdrzevanje drazje, ker so ti avti ze v osnivi drazji.
Jaz vedno predlagam, da za jurcka je bolje kupit eno opel corso, ki je super in poceni avto.
Alfa je pa ze bolj luksuz. Nudi veliko uzitkov, lepa je ampak tudi drazja zq vzdrzevanje.
In da ne bo kdo misli, da BMW ali Mercedes ne potrebujeta vzdrzevanja.
Enako s tem, da so pa tam stroski se veliko visji. Zato pa tak avto ni zw studenta ali brezposelneza.

Kupi alfo, odlicen avto je, toda imej v naflcu se nekaj denarja za vzdrzevanje.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Ja sam alfa za jurja pa še na plin predelana :doubt:

saj res, da je zadeva stara ampak dobrih avtov se za 1000€ ne splača prodat. Prodaš jih šele ko veš da boš imel v kratkem servis, ki te bo stal več kot je avto vreden.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

wolfyy napisal/-a:Ja sam alfa za jurja pa še na plin predelana :doubt:

saj res, da je zadeva stara ampak dobrih avtov se za 1000€ ne splača prodat. Prodaš jih šele ko veš da boš imel v kratkem servis, ki te bo stal več kot je avto vreden.
Točno tako.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Skratka če povzamemo... Če so finance skope iščeš avto ranga clio pa naj si bo novejši ali starejši model. Zakaj? Ker je to avto nižjega ranga in posledično so deli in servisi zanj nekoliko nižji. Poleg tega so ponavadi v teh avtih motorji manjših prostornin, ki so praviloma ugodnejši za vzdrževanje.

Alfa žal, ali k sreči, nikakor ne spada v rang clia, čeprav je stara 15 let. Deli za cliota starega 15 let so v primerjavi z deli za Alfo v letih cenovno mnogo bolj dostopni. Čeprav je avto star še vedno kupuješ avto srednjega razreda in s tem povezano večje stroške. Enako velja tudi za passate, vectre, bmw 3jke, in podobne sekrete. Niso ravno poceni za vzdrževat.

Osebno menim, če si na 1000€ kupnine ne moreš privoščit še 1500€ za razno razne stroške, potem rajši avto nižjega ranga. Žal je tako, da stare 156ke po večeni niso več v najboljši kondiciji. Kot take zahtevajo kar nekaj ljubezni in denarja, da jih spraviš v solidno stanje. Če pa najdeš primerek, ki je zgledno vzdrževan, je pa vse skupaj precej bolj prijazno za denarnico, ampak stroškom se ne izogneš. So le nižji v štartu in se nekoliko razporedijo na daljše časovno obdobje.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Scremer napisal/-a:Če so finance skope iščeš avto ranga clio...
Se podpišem pod ta komentar...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

MaStr napisal/-a:
Scremer napisal/-a:Če so finance skope iščeš avto ranga clio...
Se podpišem pod ta komentar...
x2!

Dean, da ti še js povem svoje mnenje,

poleg že vsega zgoraj naštetega je clio za tvoj budget najboljša izbira. Zelo soliden primerek te pride koštat 500€, z malo gobca in sreče še mogoče 100€ dol. Pol pa sam tankaj in vozi in na koncu prodaj za 200€ manj če bo še ok. Al pa potačaj po prvi grivi in se smej... :lol: :lol:

Sploh pa ti stari 1.2 D7F renaultovi motorji...legende! Trpežni, v primerjavi s podobnimi motorji v corsah, polotih in podobnih zeeelo poskočni, poraba pa ob normalni vožnji 6,5l, ob gonjenju v blokado pa 8,5 :D smešno nizka za tiste k vemo kolk alfini bencinarji goltajo...

Alfe za 1000€ bi se pa tudi sam izognil, vrjetno bo prva in zadnja, ki si jo kupil. In potem boš eden tistih "kolegov" k so oh in sploh pametni kako so alfe največji krš. Take ljudi in njihova mnenja pa vsi tle gor ful cenimo... :roll: :D

Tko da šparaj pa rajši še kakšno leto v cliotu "pretrpet" in potem top s**** alfico dobit...
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ma ne mu prodajat cliote. Ce hoces obcutit Alfo, pol kupi ono V6 od Alana za 650. 50 bo se preizkusnja, pa ti ostane se za 4 kesle benza. Pa bo vikend naokrog :) Sam Alfo si bos zapomnil precej bolj kot tole za jurja :)
Odgovori
  • Informacija