Zavorni regulator

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ne vem kako je, ampak meni se na 156ki pozna ko je naložena ali prazna......
ko se vozim sam zadaj komaj kaj čutiš da grabi, ko je avto naložen pa se zelo občuti, da veliko močneje zavira zadaj
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

El Barto napisal/-a:75-ka ma fiksen regulator zraven glavnega cilindra, mogoče bi si s tem lahko kaj pomagal.

Kar se pa regulacije v ABS tiče, bi pa po svoji logiki rekel, da je podobno kot pri 75-ki fiksno določeno razmerje, naprej pa zaradi ABS ni noben problem, saj bo v primeru blokiranja znižal pritisk dotičnemu kolesu.
ja to je sigurno fiksno nastavjeno v enoti abs-a. ampak ce bos brez ti bo abs vklapljalo se preden ti bodo prva zdrsnila oziroma se preden bi lahko sploh izkoristil prve bremze 100 procentno(preden zacnejo drset da vklopi abs)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:
ja to je sigurno fiksno nastavjeno v enoti abs-a.
kot sem en post pred tabo napisal, nisem siguren , da je fiksno določeno.

Meni se pozna, koliko bremza zadaj, če je avto naložen ali prazen, tko da po moje nekako prilagaja, ne vem pa kako....
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja seveda bolj bremza, saj ima regulator mehansko narejeno kolk ga odipra ko je avto nalozen

ponavadi je vpeta rocka za stelanje na stabilizator
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

http://www.findpart.org/part/trw-gpv1057

evo isti samo da ima malo drugace fitinge narejene

pomoje da to bi imeli
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:ja seveda bolj bremza, saj ima regulator mehansko narejeno kolk ga odipra ko je avto nalozen

ponavadi je vpeta rocka za stelanje na stabilizator
čakej malo.....najprej govoriš, da ima v ABS fiksno nastavljeno, nato pa da se regulator nastavlja na osi???

Za regulator, ki je montiran zadaj fizično, nam je vsem jasno kako deluje.....ampak Damijan tega ne dobi več!!

Druga varianta pa je, ko tega regulatorja fizično ni zadaj (EBD) in je???? v ABS?? centrali. Kako ve, koliko je treba "odpreti" oz poslati moči na zadnji par??
Od kje pobira podatek, koliko je zadaj naloženo

Zastopim, da če preveč bremza, potem ABS to regulira, ampak jaz pravim da ob normalnem bremzanju (brez ABSa čutim razliko, koliko prime zadaj, ko je naložen in ko je prazen avto).
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Domači alfici nimata dinamičnih regulatorjev.
Bella nima nič (fiksno določen v ABS), 75-ka pa fiksni regulator (nima ABS).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Kaj pa malo v tujini in ebayu?

Nemški E-bay
Češka trgovina
Francoska trgovina
Madžarska trgovina
Ruska trgovina

Nekje tukaj se sigurno najde še dobavljiv nov kos.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Razen francoskega linka, katerega sem pregledal včeraj, je vse ostalo že pase. Nikjer ni več te jebe na kakem starem lagerju. Bo treba spremljati, če se kje kakšen pojavi in ga zahaklati...

Do takrat pa, naslednji vikend z zadnje od mojih Kapp odmontiram zadevo in da vidim, če se jo da povrniti v življenje.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

kaj pa če probaš iz druge pobrat dol celoten bremz sistem....ABS enoto in vse....seveda iz tiste, katera nima tega regulatorja zadaj.

Če praviš, da na eni nimaš tega "sranja" imaš pa seloten sistem....premontiraš celotnega

Nisem siguren, ampak ABS centrala je "samostojna" in ne bi bilo problemov z komunikacijo med glavnim in ABS računalnikom.... samo razmišljam :?:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

he he, dober predlog, ampak v moji temi lahko vidiš, da je šla ravno tista K, katera ima ta regulator v ABS enoti, ravno včeraj k ličarju na konkreten kozmetični tretma. :mrgreen:

Je bil pa pred slabo uro poslan 2. krog povpraševanja za ta regulator. Uporabil tudi like od Shadow-a. Mogoče se bo pa vseeno kaj našlo. Več kot NE mi nihče ne more reči...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Evo, poslano skupaj 23 mejlov in povpraševanj. :)

7x Slovenija (3x odgovor ni za dobiti, 2 še brskata potujini, 1 mi pa ponuja z odpada, pravi da je delujoč in za 90€, kar je malo dosti), 4x Poljska, 2x Francija, 2x Rusija, 2x Nemčija (1x odgovor ni za dobiti in drugi je hotel še OEM številko in čakam), potem je bil pa po en mejl poslan še v Španijo, Slovaško, Madžarsko, Češko, Italijo in Romunijo.

V skrajni fazi pa obnova tistega, katerega imam še doma ali pa trenutnega na avtu, pri Servocom. Če se bo sploh dalo. V najslabšem primeru pa odpadar za 90€ in obnova preventivno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Danes sem med brskanjem, po milijon regalih, slučajno našel en in edini iskani zavorni regulator za mojo Kappo.
Mi je bil usojen za božička... :D

Slika
Odgovori
  • Informacija