a še kdo hodi na avtoodpade v Italiji

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
danijelmlakar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Feb 23, 2006 3:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Imam 159 sw in me zanima če se bi na takih odpadih dalo dobit sprednji grill. Ena linija je zlomljena in plastična mrežica za njo, Pa sprednji znak je čisto zbledel. Tak da bi zamenjal celo sprednjo masko z znakom vred. Al imajo samo stare alfe?
Hvala za info.
Alfa 33 1.3
Alfa 145 1.6 Boxer
Alfa 156 1.8 16V
Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm
Alfa Brera 2.4 JTDm
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz bi tudi rabil eden majhen konček pri ventilaciji, gre se za okrasni pokrovček, ki sem ga izgubil. Lahko pošljem tudi sliko če bo kakšna možnost...

Lp
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Oba mal preveč sanjata :lol:

že 145/156 je težko kaj pametnega dobit, večinoma so zadeve izropane, ali pa v še slabšem stanju kot tvoja, 159 se mi pa sploh ne sanja, da bi jo že kdaj vidu na odpadu :lol:

doslej sem bil na ene par avtoodpadih tu na goriškem delu italije imajo več kot pri nas, a še vedno nimajo praktično nič, pred leti iskal vse 4 železne diške nimajo...luč...nimajo...ekspanzijska...nimajo...tisti ventilacijski krogci...nimajo v moji barvi. Skratka doslej sem na odpadu dobil en sam del za 145.

znaka zagotovo ne boš dobil, ker so vsi isti, ali pa ratajo v roku pol leta. Za ostalo pa, če nisi ob meji je ceneje kupit novo original, kot pa 10x it na odpade, novo od konkurence si pa takoj tam tam s ceno(jaz sem za ekspanzijsko posodo porabil skoraj več bencina za iskanje naokoli, kot me je na koncu koštala nova).

moraš imet resnično srečo da dobiš kaj pametnega ali pa kampirat kdaj pripreljejo tvoj avto noter :lol:
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

bolha , avto.net ?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nevem no, za 145ko sem vedno dobu kar sem iskal... je pa res da je treba na ene 3 it, prvo pri JUNGU-u nova gorica, pol pa naprej v italijo...

159... ne boš je videl tam :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Kakšno zaklofano se dobi na avto.net. Samo vsi bi prodajal cele kose v čim večji meri. Jaz tega ne rabim ampak mi manjka samo eden manjši košček srebrne plastike pri ventilaciji. In poleg tega se potem še navija ceno za tisti večji kos, ki ga načeloma sploh ne rabim. No ja, only in SLO. Baje se po IT avtoodpadih najde tudi kakšno 159, samo jo hitro izropajo. Tako, da rabiš kakšne veze, da ti kdo javi. :|
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a ni bolš da dobiš cev zračnik pa ga samo zamenjaš. kot pa da iz dobrega odlomiš del ki ti manka in ga nalimaš na svojga ?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:a ni bolš da dobiš cev zračnik pa ga samo zamenjaš. kot pa da iz dobrega odlomiš del ki ti manka in ga nalimaš na svojga ?
Ja meni manjka zadaj... Oni bi meni radi prodali komplet naslon za roko + ventilacija itd. itd. Celotni del, ampak jaz ga ne rabim. In potem še fino ceno navijejo in dejansko iz bolhice naredimo slona :lol: . Dobro pa cel tisti okrogli zračnik... Pa imam tudi pri tem težave. :|
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

točn tk kot je wolfyy rekel .. če je neka malenkost ... če si že pri meji se zapel do avtosprinta ... ceneje kot nafra+ čas iskanja po avtoodpadih ...
drugo je bolha .. seveda moreš prodajalcu dat vedet da ne iščeš obupano in da hočeš realno ceno .. ne za rabljeno zadevo 20€ ki je nova 22€ kot sam hoče
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Furman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Feb 07, 2013 10:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 12 km južnije

Če kdo pozna italijanske odpade in rabi kaj večjega za pripeljat se lahko dogovorimo za en skupni obisk-izlet. Imam kombi furgon Renault master, kabina za 7 oseb + zadaj 2m dolžine nakladalnega prostora.
Interesenti nosijo stroške goriva in morebitne italijanske cestnine, jaz reskiram en dan in gremo skupaj, tako zmanjšamo potne stroške na minimum.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

ziga_ napisal/-a:
WiTBoY napisal/-a:a ni bolš da dobiš cev zračnik pa ga samo zamenjaš. kot pa da iz dobrega odlomiš del ki ti manka in ga nalimaš na svojga ?
Ja meni manjka zadaj... Oni bi meni radi prodali komplet naslon za roko + ventilacija itd. itd. Celotni del, ampak jaz ga ne rabim. In potem še fino ceno navijejo in dejansko iz bolhice naredimo slona :lol: . Dobro pa cel tisti okrogli zračnik... Pa imam tudi pri tem težave. :|
Sej imaš blizu domžal enega, ki ima 159-ko po delih. Jaz sem dobil marsikej za zelo poceni. Pa še v žep sem dal marsikej, če bi dal komplet zračnik v žep, bi bil že noseč...
Slika
Odgovori
  • Informacija