Nakup AR 164 2.0 - nasvet

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
robi2000
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Okt 08, 2003 9:37 pm

SHadowX napisal/-a:
robi2000 napisal/-a: Na zgornem delu menjalnika je odprtina, zadelana z gumjastim čepom. Gumico, odstraniš in pazi ,da ne sprejaš po lameli. :P LP.
Zdejle se mi sicer res ne da it pogledat v avto ampak kaj se potem s tem sprica? potisni lezaj? ni mi cisto jasno, ker to se dogaja zaradi napake v hidravlicnem delu, ce seveda govorimo o isti stvari ...
Meni se je dogajalo čist isto, pri prestavljanju z 3v4 brzino je pedal ostal noter. Pol pa do mehanika. Ta mi je svetoval , menjavo menjalnika. :evil: Šprejat moraš osovino, vilice... ,da očistiš svinjarijo, ki se nabere. Ta svinjarija, ti odteče na spodnjem delu ven. :wink: Šprejaj desno od lamele in uporabi podaljšek na wD 40. Če ne špila ti dam ,komplet menjalnik :D
Robi 2000
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Mogoce si se vedno ne predstavljam, kaksna svinjarija bi botrovala zatikanju pedala pri prestavljanju samo iz 3 v 4 razen ce je kje znotraj menjalnika. Sprica se torej v zvon? okoli potisnega lezaja?

Okvara o kateri govorimo in je veliko bolj pogosta, se dogaja neglede na prestavo ali prestavljanje, saj je dovolj, da pritisnes pedal sklopke pri ugasnjenem avtu na mestu in ze ostane notri.
Emperor of The Dark Realm
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Če pedal ostane notri in ne razdvoji sklopke ne pomaga noben WD40 ampak
menjava enega od cilindrov sklopke. Če zgubljaš zavorno olje to pomeni, da pušča cilinder pri sklopki, če ga ne potem pušča cilinder pri pedalu. WD40 pomaga samo če tuli potisni ležaj.
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Ja seveda in potem svizec zavije čokolado.

Ja z wd-jem našpricaš pol še spredno šipo, da ti brisalci ne ščripajo: :evil:

Bodite mal resni! Noben wd pri zjahani sklopki ne pomaga, razen tolk da gre lamela res dokončno v k...., ko jo našpricaš.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Zanimivo, kaj vse pride vn iz eneha preprostega vprašanja.
Od včeri naprej sem srečni lastnik alfice 164 in na poti domov ni blo niti ene same napake za opazit. Avtek špila kakor je treba razen ene same malenkosti, ki pa me je kr zjezla po parih kilometrih - in sicer - lučke na spodnjem delu vrat se ne ugašajo!!!
Problem: odkleneš in odpreš vrata in v avtu je tema - razen lučk na vratih, za katere se mi zdi kot da non-stop svetijo (tudi ob zaklenjenem avtu). Lučke v kabini pa se prižgejo šele ko daš kontakt. Je to kakšna zbrka pri priklopu (torej na toku)?
Bom že rešil nekako - ampak bi blo lažje, če se je kdo s tem že srečal.
Aja - če ve kdo stran kje bi lahko si dol potegnil knjižico od avta - moja je nemreč v italijanščini. Hvala.
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Unicorn napisal/-a:Zanimivo, kaj vse pride vn iz eneha preprostega vprašanja.
Od včeri naprej sem srečni lastnik alfice 164 in na poti domov ni blo niti ene same napake za opazit. Avtek špila kakor je treba razen ene same malenkosti, ki pa me je kr zjezla po parih kilometrih - in sicer - lučke na spodnjem delu vrat se ne ugašajo!!!
Problem: odkleneš in odpreš vrata in v avtu je tema - razen lučk na vratih, za katere se mi zdi kot da non-stop svetijo (tudi ob zaklenjenem avtu). Lučke v kabini pa se prižgejo šele ko daš kontakt. Je to kakšna zbrka pri priklopu (torej na toku)?
Bom že rešil nekako - ampak bi blo lažje, če se je kdo s tem že srečal.
Aja - če ve kdo stran kje bi lahko si dol potegnil knjižico od avta - moja je nemreč v italijanščini. Hvala.
S temi lučkami je pa bol sranje... Najprej preizkusi če delajo vsa stikala in sicer tista na stebričku in tista na samem mehanizmu za zaklepanje.

Knjigico pa imam viška, ker je moja 164 ka že 4 mes. parkirana.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Unicorn napisal/-a:Zanimivo, kaj vse pride vn iz eneha preprostega vprašanja.
Od včeri naprej sem srečni lastnik alfice 164 in na poti domov ni blo niti ene same napake za opazit. Avtek špila kakor je treba razen ene same malenkosti, ki pa me je kr zjezla po parih kilometrih - in sicer - lučke na spodnjem delu vrat se ne ugašajo!!!
Problem: odkleneš in odpreš vrata in v avtu je tema - razen lučk na vratih, za katere se mi zdi kot da non-stop svetijo (tudi ob zaklenjenem avtu). Lučke v kabini pa se prižgejo šele ko daš kontakt. Je to kakšna zbrka pri priklopu (torej na toku)?
Bom že rešil nekako - ampak bi blo lažje, če se je kdo s tem že srečal.
Aja - če ve kdo stran kje bi lahko si dol potegnil knjižico od avta - moja je nemreč v italijanščini. Hvala.
podoben problem sem imel na prejsnji 164, krivec je bilo mikrostikalo v kljucavnici, ne bom reku da ravno malo dela a ce imas streho ni krize. Podreti je treba vrata, in ven vzet kljucavnico, jo razdret in zamenjat mikrostikalo, ki je po obliki dokaj standardno in se ga najde skoraj v vsaki trgovini z elektroniko. Malo lotanja in potrpezljivosti in problem je odpravljen. Mozno je tudi, da je kaksen ne prevec kvalificiran osebek razdiral vrata, ter ponesreci narobe priklopil konektorje v vratih in sicer zamenjal konektor zarnice za osvetlitev tal ter stikala v kljucavnici. Vsekakor bi ti na armaturi morala svetit lucka in opozarjat, da so ena od vrat odprta. Sicer se sedajle ne spomnem natancno a se mi dozdeva da na stebricku ni nikakrsnih stikal.
Ce bos rabil kej pomoci me lahko kontaktiras po ZS.
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija