Poliranje

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Lep pozdrav

Zanima me če je že gdo poliral ročno seveda svojo alfico ? Rad bi dobil odgovor kakšno pasto , ter krpe se priporočajo za poliranje BELA barva če je pomembno? Zanima me tudi pri koliko stopinjah C se lahko polira ?

Hvala lp
Martin
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

že se je ,,poliralo,, že:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14827

veselo branje :wink:
Slika
greddy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: To Sep 25, 2012 1:37 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trzin

Si že kdaj poliral ročno? No, če še nisi, potem ti MOČNO odsvetujem :doubt:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ročno narediš sigurno manj škode, kot če se kot novinec spraviš s strojem polirat avto. Sploh kakšnega črnega.

Drugače pa je tema namenjena poliranju tista, ki ti jo je napisal Gregson.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Jaz se bom lotil po koncu zime z mašino, na črnem avtu :D ... uporabil bom pasto, ki je namenjena obnovitvi laka in ne striktno poliranju - za prvi poizkus bo dobra.

Preden začnem, pa bom šel seveda še 3x čez vse forume in spletne strani, ki sem jih lani pregledal, pa potem nisem nič naredil, ker ni bilo polirke.

Če se da, predlagam, da se ta tema skopira v originalno od poliranja, da ni zmešnjave :)
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Veliko sreče s črnim avtom! :mrgreen:
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

martinjansek napisal/-a:Rad bi dobil odgovor kakšno pasto , ter krpe se priporočajo za poliranje BELA barva če je pomembno? Zanima me tudi pri koliko stopinjah C se lahko polira ?
Za poliranje ni pomembno kakšna barva je v smislu izbire past. Stopinje... Za menzerno se priporoča, da naj bo nekje 15°C. Ostale so pa tudi nekje tam. Se da pa tudi pri manj, ampak pri -X°C je verjetno nimas namena skakat okoli avta.

Jaz osebno bi se pri ročnem "poliranju" lotil zadeve nekoliko drugače. Nikakor ne bi šel polirat na roke, ampak bi rajši avto napadel s kakim glazom in voskom. Sijaj in odtekanje vode zagotovljena.
alfa_samec napisal/-a:Ročno narediš sigurno manj škode, kot če se kot novinec spraviš s strojem polirat avto.
Tud je lahko veliko škode. Kvazi "sonax 3 v enem" paste in kakšna stara odslužena majčka sta odličen recept za dober zaslužek "polirkotov" (po koširjevo). :D
qwerta napisal/-a:Ogromno o poliranju je naposano tu...moj sosed
povezava odstranjena zaradi kršitve čl. 2.19 pravilnika
Grahovc je car. Zelo priden. Se še spomnim ko je mene spraševal za nasvete. Po nekaj mesecih se je slika obrnila in sedaj jaz njega sprašujem kaj in kako. Človek prebere in sproba pomojem vse kar pride na trg in je prava mala enciklopedija poliranja =D>
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nekako sem izhajal iz predpostavke, da fant ni pripravljen dat nekaj 100€ samo za pasto, zato sem napisal, da lahko, kot si rekel ti, s kakšnim glazeom/voskom doseže ok rezultat.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Še dobro da bom jaz mojga nardil mat carbon,da ne bo potrebe po poliranju :lol: drgač pa ja ročno polirat je fajn in se fajn ˝nadelaš˝ sploh če maš velik avto.aja če pa ne ˝glajzaš˝ fajn z roko pol pa ni učinka,tak da flex polirka je najbolše,ampak ne za začetnika.

l.p.
Odgovori
  • Informacija