Mito 1.6 d

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
alfa mito?
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:29 am

Pozdravljeni,

sem novi uporabnik foruma in še nikoli lastnik Alfe, zanima me če ima kdo izkušnjo z Alfa Romeo Mito 1.6 diesel, kakšna je porba in kako je kaj z vzdržljivostjo mašine "delam okoli 120 km. na dan", na avto netu je 2009 letnik in okoli 60.000 km in ceno 9.850.
Trenutno imam cliota 2004 letnik dci z zelo majhno porabo in zelo velikimi problemi okoli mašine: šobe,naftna pumpa,razni senzorji.....

se zahvaljujem v naprej za odgovore.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Načeloma so pravilno servisirani Alfini dizli eni najboljših motorjev, zelo zanesljivi in imajo relativno majhno porabo. Pri rabljenem avtomobilu pa je zmeraj loterija kaj točno kupiš, ker je vrtenje km, ponarejanje servisnih knjižic in zavajanje kupca pri nas nacionalni šport.

Bodi vsaj toliko pozoren, da ne bo imela ser. knjižica isto ime in iste datume z istim svinčnikom, da ne bo motor sveže opran, da se ne vklopi nobena napaka in da pri vožnji nič ne ropota ali zabija, trese, cvili.

Je pa MiTo na forumu slabo zastopan model, tako da kakšne prave lastniške izkušnje ni. Žal. Če pa slučajno kupuješ rumenega, pa kontaktiraj uporabnika LaškoTeam, on je imel namen tistega kupiti, pa mu je višja sila preprečila nakup.

O dotičnih modelih z avto.net-a pa povprašaj v temi Ali kdo pozna to Alfo, mogoče ti jo kdo gre pogledat ali pa se kdo javi, da gre s teboj.

Pa pozdravljen v družbi Alfistov!
alfa mito?
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:29 am

...hvala za hiter odgovor, gledam tale avto http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6907304&show=1

lastnica naj bi bila študentka, hčera lastnika avto hiše, ki se vozi iz Gornje Radgone do Ljubljane 2x na teden, baje je odlično ohranjen.

Če je kdo mogoče iz teh krajev in ve kaj več bi bil zelo hvaležen, je pa avto mogoče videti samo za vikend.

hvala in lep pozdrav
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Imam izkušnjo s tem prodajalcem (firmo imata mož in žena), moj bratranec se je iz Portoroža pripeljal do njih po Leona. Tip ni popustil niti 10€, iz avta je vzel original tepihe in jih hotel prodat nazaj (na splošno zgražanje je potem le popustil, češ da nam dela uslugo),zimske gume so bile zraven, pa jih ni hotel dat (samo za doplačilo 400€, blo pa je pozimi), avto je po 3 mesecih šel na menjavo vztrajnika in malo kasneje na popravilo računalnika (za kar pa prodajalec ni bil po moje kriv, ampak pač VW kvaliteta), letne gume so bile fuč že na avtu. Bil pa je avto redno servisiran, 40.000 km in lepo ohranjen, od prvega lastnika.

Tako da na kakšen popust ne računaj. MiTa pa tam nisem nikoli videl, pa sem se redno vozil mimo (na teden svaj dvakrat). Ima pa večino avtov iz uvoza, kar je slovensko, je večinoma šlo v menjavo.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

mamo mitota 1.6mjet ma že 80k km je iz uvoza za enrat nobenih stroškov raz redni servisi pa še to doma da se ve kaj se dela.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kako pa se primerja ta 1.6 motor z 1.9JTDm 120KM verzijo. Je kater od vas vozil oba mogoce?
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

alfa_samec napisal/-a:MiTa pa tam nisem nikoli videl, pa sem se redno vozil mimo (na teden svaj dvakrat).
Je, sem iz Radgone pa ga vedno vidim, ko grem v MB :) Čez 1 uro spet grem pa bom pogledal, če je še tam.
Preden sem kupil julko sem probal Mito-ja 1.6 diesel (mislil kupit rabljenega) pa sem se zaljubil v Alfo :) Če ne bi bil tak "poškodovan" bi verjetno tistega rabljenega kupil, potem pa sem pri novem še par možganskih celic zraven vklopil pa kupil julko, ki je bolj prostorna in bolj "future proof".
Glede zanesljivosti ne vem kaj povedat, ker še imam komaj 17k prevoženih ... do zdaj pa nisem imel niti najmanjšega problema ;)

Edit: še vedno je tam :) samo je pod streho pa je treba malo bolj pogledat ;)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Dejch napisal/-a:Kako pa se primerja ta 1.6 motor z 1.9JTDm 120KM verzijo. Je kater od vas vozil oba mogoce?
mito ma max 1.6 jtdm
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Za rumenega mitotta na avto.netu lahko rečem,da je to tip top avto.Razen tega da je bil spredaj razbit odbijač.Je uvožen in je pred uvozom avto stal eno leto odjavljen.Zakaj,mi lastnik avtohiše ni znal povedat.Pa ni znal povedat kaj je prvi lastnik povozil,da je bil odbijač razbit.
Drgač je bencinar in avto gre ko šus za svoje konje,proti moji k je mela 104 konje je bla moja nepremičnina :lol: če ga naštelaš v dinamic vožno se motorju zmeša in ful oživi.

p.s. drgač pa ja kot je aleš napisal,še danes nemorem spat,ker ga nisem moral nabaviti.

p.s.2 najprej mi je tip rekel da 20% pologa na ceno avta,torej 1780 € a ne.
nakar pozneje se mu k**** dvigne in reče,da bi rad imel 3 jurje
pologa.

l.p.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

na rumenmu maš tud prednje luči menjane ki niso v isti barvi kot zadnje. tko da verjetno ni bil mal butnen spredi.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

LaŠko-TeaM napisal/-a:Za rumenega mitotta na avto.netu lahko rečem,da je to tip top avto.Razen tega da je bil spredaj razbit odbijač.Je uvožen in je pred uvozom avto stal eno leto odjavljen.Zakaj,mi lastnik avtohiše ni znal povedat.Pa ni znal povedat kaj je prvi lastnik povozil,da je bil odbijač razbit.
Drgač je bencinar in avto gre ko šus za svoje konje,proti moji k je mela 104 konje je bla moja nepremičnina :lol: če ga naštelaš v dinamic vožno se motorju zmeša in ful oživi.

p.s. drgač pa ja kot je aleš napisal,še danes nemorem spat,ker ga nisem moral nabaviti.

p.s.2 najprej mi je tip rekel da 20% pologa na ceno avta,torej 1780 € a ne.
nakar pozneje se mu k**** dvigne in reče,da bi rad imel 3 jurje
pologa.

l.p.
To je po vsej verjetnosti avto iz leasinga in tej avtomobili pač stojijo tudi po eno leto...potem se pa količinsko prodajo naprej...Glede pologa pa,načeloma je povsod polog 20%,edino v primeru,da negre leasing skozi,zaradi previsokega obroka se višina pologa poveča in tako zmanjša obrok...Lahko si pa tudi sam urediš leasing ni nujno,da ga vzameš pri njemu...
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Luči so bile tudi zamenjane,ampak mi je zatrdil da ni blo 100% ni hujšega.Glede na to da imale tale rumeni mito k je 1.4 bencin zelo majhen mlinček,je dosti prostora še pod pokrovom in vse naokoli se zelo dobro vidi pleh,vezna,leva in desna stran blatnika je vse videt brez kakršnega koli popravila,tak da potem drži kar je rekel.
Drgač pa to sploh ni problema,ker avto grez brez kakega problema,bremze delajo nenormalno dobro in tud ne vleče ga nič,ne levo in ne desno.
Je pa fora da motorja sploh ne slišiš v kabino,nakar mi je blo ful čudno vozit,ker ne slišiš motorja,napram moji (bivši)146-ki,k vse šumi naokoli :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

1.6 JTDm v Mitu je super motor, boljši kot 1,9 JTDm 120HP ;)

Ni pa najbolj varčen (v primerjavi z drugimi motorji podobne kubature).
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

WiTBoY napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Kako pa se primerja ta 1.6 motor z 1.9JTDm 120KM verzijo. Je kater od vas vozil oba mogoce?
mito ma max 1.6 jtdm
Ja to vem. Zanima me pač primerjava med tema motorjema. Turbo luknja, navor, moč, poraba itd. Ker sta si po specifikacijah tm tm.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

lah primerj sam z 1.9 jtd 8v k mam doma. poraba je manjša zard 6 brzine pa končna hitrost je višja. ostalo je isto.
Odgovori
  • Informacija