Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Nakup rabljenega avta je VEDNO gambling,. Ko ni vec tovarniške gsrancije.
Razne GSV in motiv gsrancije so pišmevuh.

Zakaj kupujemo rabljen avto. Zato, ker nimamo denarja za novega.
In če alfa 159 z full opreme ptide 40.000 eur, 5 let staro pa dobiš že za 10.000 eur.
Kdo je tukaj gamblau. Jaz mislim, da prvi lastnik, ki je zgubil 30.000 eur pa recimo raje 40.000 eur, ker je verjetno ofplaceval kredit ali llizing.

Mi se pa za relativno malo denarja vozimo z odlicnimi avtomobili. In strosek morebitnega servisa je zanemarljiv proti gamblingu prvega lastnika.

Komplicirat v brezveze je neumnost. In iskat nebulozne napake, kot je oguljen volan, popraskan blatnik, zrabljene bremze itd.
Stroski so vedno, tako pri novem avtu, ki ga zaradi garancije vozimo na pooblascenca in placujemo kasko, kot pri rabljenem, ki ga sraufamo pri popoldancih.
Mene je pri prodajalcih razpizdilo samo to, da večina lažejo kot psi in te poskusajo imeti za norca. Ok. naj me ima za norca ampak v tem primeru bom jaz postavil ceno, pa naj proda, jaz bom pa v zakup vzel kaksno okvaro.
Uporabniški avatar
bananaman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 12:10 pm

pero666 napisal/-a:
kixs napisal/-a:Kolega kupuje... ima kdo kaj informacij o teh:

GT 2009 http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7452898&show=1

Slika

LP
Tole sem jaz vceraj mimogrede videl. Baje naj bi bila od enega izmed zaposlenih tam. Na zunaj zgleda na hitro lepo ohranjena, znotraj tudi, kej vec pa nisem gledal, ker me GT ne zanima.
Sem pa bil prica verbalnih grozenj pri sosedih A1, tak da tam okoli ni najbolj cisto in transparentno.
Sva pa z drago preverjala velikosti in prtljaznike ter modele, ne pa kupovala, da se razumemo. Vsaj za nekaj so prirocni :)
lp, P
Pozdravljeni

Sem že enkrat omenil, da sem se tam zanimal za belo 159....tudi od enega od zaposlenih. Pa ti potem o avtu razlaga in ga razkazuje drug prodajalec, in ne lastnik.....ugotoviš, da je avto že dolgo nazaj imel kilometrovx2, pa ti lastnik firme odvrne, da so oni samo posredniki, uglavnem nič krivi, pa se kljub temu isti avto čez mesec dva tam ponovno prodaja zopet z drugačnimi km na števcu (cca 20k razlike).
LP
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

kixs napisal/-a:Kolega kupuje... ima kdo kaj informacij o teh:

GT 2009 http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7452898&show=1

Slika



LP
Kr v sirokem krogu pojdi okoli teh..... Km so vsi magicni, papirji so vedno v prometu nekje oziroma zgubljeni razen zelo prirocne nalepke o zadnjem servisu!........

Kdorkoli bo gledal tisto 166 tam, pred zimo je bila nekaj skoraj akvarij. Kako je toliko vode prislo noter mi ni jasno ampak da pustis vse skupaj namakat na parkingu in pol prodajat je pa... :roll:
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Komplicirate nekateri s temi kilometri tak da mi gre kr na bruhanje res ko tole berem kar pišete.

Ljudje ! Kupujete RABLJENE in NE NOVE avtomobile, Alfo z realnimi kilometri boš zelo težko dobil in dajte si to že dopovedat enkrat.

Kupiš rabljen avto, narediš preventivni servis in avto voziš, če ga je prej imel v lasti ČLOVEK potem je avto uredu in da je dal vsaj nekaj nanj sicer pa se pobrska po zgodovini lastnikov in se jih kontaktira in se točno vem na čemu si.

Štrihane gor ali dol, da avto optično štima je super, pa če tudi je bil na strehi že.

Pa ne jemlite zdej to kot slabo kar pišem, ne zagovarjam čisto nobenega handlerja ker vsak nekaj po svoje dela, ampak pač povem.

Pa lp :)
italiano è il migliore <3
Loonatic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Sep 22, 2011 4:35 pm

Ziga. napisal/-a:Komplicirate nekateri s temi kilometri tak da mi gre kr na bruhanje res ko tole berem kar pišete.

Ljudje ! Kupujete RABLJENE in NE NOVE avtomobile, Alfo z realnimi kilometri boš zelo težko dobil in dajte si to že dopovedat enkrat.

Kupiš rabljen avto, narediš preventivni servis in avto voziš, če ga je prej imel v lasti ČLOVEK potem je avto uredu in da je dal vsaj nekaj nanj sicer pa se pobrska po zgodovini lastnikov in se jih kontaktira in se točno vem na čemu si.

Štrihane gor ali dol, da avto optično štima je super, pa če tudi je bil na strehi že.

Pa ne jemlite zdej to kot slabo kar pišem, ne zagovarjam čisto nobenega handlerja ker vsak nekaj po svoje dela, ampak pač povem.

Pa lp :)
Podpis!
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Problem je v tem, ker je vrtenje km pri nas nacionalni šport... v tujini boš to težko doživel. No odvisno kje...
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Zato pa se nekateri naj ne pritožujejo nonstop pa jokajo okol kilometrov, če avto zdravo laufa, se lepo pelje in zgleda avtu podobno potem nakup vsekakor ni zgrešen.

Je pa to zelo težko dopovedat današnjim ljudem ker vsi bi imeli NOV avto za 2k€ zato pa je tudi prodaja slaba.

Če bi rad nov avto kupi novega pa bo mir ;)
italiano è il migliore <3
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ziga. napisal/-a:Zato pa se nekateri naj ne pritožujejo nonstop pa jokajo okol kilometrov, če avto zdravo laufa, se lepo pelje in zgleda avtu podobno potem nakup vsekakor ni zgrešen.

Je pa to zelo težko dopovedat današnjim ljudem ker vsi bi imeli NOV avto za 2k€ zato pa je tudi prodaja slaba.

Če bi rad nov avto kupi novega pa bo mir ;)
Potem pa probaj kupit rabljen avtomobil vreden 10, 20 tisoč evrov. In potem govori kako so teorije o zbitih kilometrih prenapihnjene.
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Razlagal sem za manjšo vsoto denarja ;)
italiano è il migliore <3
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Pol sm pa komentiral za tvoj prejšnji post. Tukaj se še najbolj strinjam z AlfaSamcem. Samo kaj hočemo, še kaj drugega, bolj življenjsko potrebnega nam ne porihtajo... (banda)
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Problem niso kilometri, pač če jih ima 300k, veš kaj vse te čaka, ampak zbiti kilometri in posledično kup slabe volje in denarja. Ampak potem bi bili zaslužki prodajalcev majhni. To, da so določena vozila v tujini tako poceni je lahko več vzrokov:

-avto z ogromno kilometri
-propadle hiše,lizingi,posamezniki (in ravno tule se lahko dobi, dober poceni avto)
-večji posegi v kleparijo
-odkup cela šleparja
.
Načeloma so pa cene tam tam, za podobne avte v privat prodaji, le izbire je več.


Ja moja ima realne, je pa bila štrihana po obeh bokih. Pač jebi ga, nekaj je bilo na poti v italiji :) vendar je narejeno solidno in me prav boli, če bi bila 5x štrihana, ako je poštimano ok.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

THOR napisal/-a: in me prav boli, če bi bila 5x štrihana, ako je poštimano ok.
=D>
italiano è il migliore <3
fd3s
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:18 pm

zakaj se tolk bunijo ljudje o kilometrih?
Kupiš 2.0 TS z magičnim 150kkm, servis je bil narejen na 100kkm.
V resnici pa ima avto 200kkm in že kliče za glavni servis in kakšna sklopka etc.
Torej kaj boš zdej ti preventivno zmetal 600€ v avto, ker nisi prepričan al so te nategnal al ne?
A ni bolje, da pišejo realni kilometri, prodajalc zasluži xy€ majn, ti pa veš (in kalkuliraš) da te čaka takšen in drugačen servis kot pa da potem doživiš presenečenje :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Glih isto poslušam zdej član familije kupuje avto. Do ene 3500€. Alfe z 150k km, ki jih prodajalc lahko dokaže z vsemi računi NISO ok! Obenem vse porihtano, vsi servisi, kere lahko dokaže, pove, da so vrata bla pobarvana(se nč ne vidi), itd..

On bi pa mel avto z po možnosti kr pod 100k km, praske nobene ne sme met, oranjeno vse kot novo, zamenjano vse, itd.. Če kej ne štima, da ni kot nov avto, prec odpade. Pol pa tut če je še ker dober avto, ki je že tko poceni, gre spraševat še za nižjo ceno in reče da je 2500€ za 147 z realnimi 150k km in vsem v res dobrem stanju preveč. Da nebo dal 2500€, če dobi isto za 1700€ :roll:


Prvič in zadnjič sem šel zravn pa niti mal se več ne ukvarjam z tem kaj bo kupil :) Ker točno take, ki mislijo da bojo zastojn dobili tut super avto, zato ker se en drugi sfukan poceni prodaja, najbolj sovražim! :evil:

In sekira se sam z tem kolk kilometrov ma avto. pod 130k km je vse ok ker takrat na avtu nč ne crkuje, ko se pa približuje 200k km ga je pa treba prodat, ker začne vse crkovat =D> Na koncu bo tipično slovensko kupo rajš en avto z 100k km na števcu, kot enga z 150k km ki so dokazljivi..

Jz vem da ko bom kupoval kak avto spet, ki je vreden denarja, kerga zahteva kupec, nebo niti za 1€ ceneje mu reko!



Naša 156 ma tut po števcu 180k km, v resnici jih ma pa 260k km. In ka pol? Zakaj bi se sekiral zaradi tega? Avto je vse super, odlično gre, par stvari podvozja je blo za zamenjat in to je to!
Zadnjič spremenil Killergame17, dne To Avg 20, 2013 5:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

teli kilometri-ne vem no a ni to zdj prpeovedan in so ogromne kazni al se tega noben ne drzi?

je ap tko avto z ralnimi kilometri je vreden jurja manj kot pa s kilometri ki jih navajajo

to je kot bi prodajal za isto ceno nov avto z nic kilometri in avto s 50 000 km prevrtenimi na nulo #-o
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Zaklenjeno
  • Informacija