Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

rx8 napisal/-a:zanima me če kdo poza te dve alfi ter če delujeta vredu . ar 159



Ta alfa je po opremi bogata itd. Lastnik mi je napisal več kot sem ga vprašala, napisal mi je tudi za eno malenkost ki jo bo treba popravit ter ceno. Skratka ni bil skromen pri odgovorih, avto je dobro očuvan, mi je še poslal slike notranjosti itd.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=793 ... DM%20M-jet

Pri tej alfi pa me malo skrbi, je lepo ohranjena, vendar sem lastnika tudi 2x vprašala ista vprašanja vendar mi ni dal jasnega odgovora. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=796 ... 0jtdm%208v[/url]

zato se zaj na vas obračam
V eni temi sem videl da si napisal da bi down čipal alfo? Ja kupuješ avto za 8000€, ki je bil nov 30.000€, potem pa gledaš na 50€ pri registraciji in pa porabi? Prvo če ga boš downčipal bo poraba najverjetneje večja kot pa z 150konji, plus kdo ti bo homologiral da boš mel 89kw. Pa računaj da bodo pri takem avtu zavarovanje pa poraba najmanši stroški, raje kupi kak cenejši avto, oz. avto cenejšega ranga, ker tak avto je strošek.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Don't you just love economists?
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Z zmanjšanjem moči ne prišparaš nič. Prostornina motorja je še vedno ista = dajatve pri registraciji so iste. Zavarovalnica pa tudi ne bo spuščala cene za zmanjšano moč. Prvič tega posega ne moreš homologirat, drugič ne moreš dokazat, da je res zmanjšana moč, ker pristojne institucije nimajo dyno mašine. Ni to motocikel, da plačaš serviserju 200€ za material in delo, pa imaš papir o strokovni vgradnji blokade na 25/35 kW in daš zadevo samo še vpisat v kartonček.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

alfasan napisal/-a:
pero666 napisal/-a:
buxter napisal/-a: So wrong...
+1
Alfe so dalec od poceni avtomobilov. Ce jo zelis dobro ocuvano in dobro servisiranje, je kar premium... Drgac je pa isto ko pri ostalem plehovju, zre dnar...
Veste dekleta necesa ne razumem. V enem postu ugotavljate, da najvecji nateguni prodajajo draga jajca. Temu sledi, da postenjakarji prodajao dobre avte za manj denarja.
Torej ne mi rect, da je merilo visoke cene oh in sploh ohranjen avto.
A zdaj sem pa jaz kupil totalna jajca, zato ker nisem placal 12.000 eur.
Do tega zneska imam se veliko lufta in mi lajko marsikaj crkne pa bom se vedno ceneje skoz prisel.
V bistvu vsi normalni ljudje težimo k temu, da za dvoj denar dobimo največ in da temu tudi verjamemo, šele potem smo zadovoljni. Na koncu cena sploh ni pomembna.
Moje mnenje, da cena prevzame vlogo sele pri avtih 10+ let. Tam pa se ze vidi, bolj zjeban manj denarja.
Pri 159kah pa recimo letnik 2008 pa je bullshit dat 3000-4000 vec, razen za TI predvidevam. Prodajalca skusas stisnit kar se da. Vecin nas ipak tezko zasluzi eure.
In alfa je ugodna za kupit, bolj kot vecina ostalih znamk. Je pa res, da je dosti draga za vzdrzevat, dragi deli, veliko hib ampak ce ni prehudo nam vrne z uzitkom v voznji.
Jaz ko sem kupoval 159ko sem gledal druge znamke, ampak za ta denar bi dobil zjahanega golfa sdi ali passata sestavljenega iz dveh, ali 10 lwt starega bavarca z pol miljona km. Ali pa kaksno mazdo oz. toyoto, ki pa imata se vec tezav. Aja, dobil bi pa cliota. Biser avtomobilske industrije.
Torej primerjati cene rabljenim avtom je irelevantna stvar, ker je v njej vštetih zelo veliko faktorjev, med katerimi pa je velikokrat prisoten tudi Ego. Pa ne jogurt.
Lahko noč, pa enga fauveja za pomoč, ko alfa crkne.
Ni potrebe po dekletih....

Jaz misem nikjer ugotavljal, kdo prodaja poceni in kdo drago. Dejstvo je sledece: vzdrzevanje avta ranga 156/159/166 pa se kej bi se naslo, ni poceni. Je res, da je odvisno od stanja ter kilometrov, ki jih delas, motorja itd, ampak vseeno, je dalec od poceni.
Alfa je velik avta za malo dnarja, to je res, vzdrzevanje pa ni drasticno cenejse od ostalih "premium" znamk. Prav tako niso biser po zanesljivosti, da se ne pogovarjamo o tem, da ko jo prodajas, jo moras skoraj senkat.
Pa se enega dejstva se moramo zavedat: vse so ljubiteljsko vzdrzevanje. Pa kdo sploh ve, kaj je to? Ce se isce 20 eur cenejse roke, to ni ljubiteljsko vzdrzevanje.... To je vse flikanje, da je avto vozen.
Dobri ljubiteljsko vzdrzevani avti se ne prodajajo, ker so predragi oziroma se jih primerja z ostalo kramo na anetu.
Jaz 166 ne bom prodal, pa tudi ce bi jo prodajal, ne bi nikoli dobil niti pol toliko, kot bi za njo moral dobit. Ko je ne bom vec redno vozil, jo bom parkiral v garazo in tu in tam za gust zapeljal naokoli, kar paverjetno ne bo prav kmalu, saj mi je voznja z njo uzitek. Razen ce bi kdo dal 12 jurjev? Toliko je namrec znesek nabavne cene, vgradnje plina, obnove podvozja (ni bilo kriticno), nekaj hib od 166 (dve kljucavnice), velik servis, hladilnik (ni bilo kriticno), original izpuha (ljubiteljsko bi ga verjetno posvasal).... Sicer avto ni naprodaj, pa se vedno sem preprican, da tudi ce bi dal popust dva jurja, kolk je bil plin, ter ga "senkal" za 10 jurjev, ne bi mel niti enega resnega klica v enem letu.
Sem zaradi tega alfist? Ne vem. Sem zaradi tega neumen? Ja, verjetno. No, sigurno. Ampak moja trditev, da vzdrzevanje alf ni poceni, predvsem pa ljubiteljsko vzdrzevanih, pa skoraj sigurno drzi.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Alfasan je verjetno hotu povedat, da pri Alfi dobiš največ avta za najmanj denarja (ko kupuješ). In res poleg Lanci-e so to definitivno najbolj podenjeni avtomobili...

Kasnejše vzdrževanje pa je druga zgodba. In to je tudi problem Alf. Vsak bi se rad vozil s 166-ko za pol cene BMW serije 5, 159ko za pol cene 3jke enakega letnika ko pa je treba dat za servis pa je Alfa jajc ;)

Ljubiteljsko vzdrževanje pa je za vsazga posameznika svoja zgodba. Nekaterim to pomeni da avto pride brez 50€ legalno čez tehničnega, drugi pa bi že skoraj brezveze preventivno vse menjavali. Je pa res da slednji ponavadi avto tudi tako cenijo :D
Vengust
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Dec 25, 2013 1:54 pm

oj. pozna kdo to alfo... vredna nakupa ? kakršno koli mnenje ali beseda bi mi zelo veliko pomenila http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7958642&show=1
rx8
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Dec 26, 2013 6:28 pm

sasoz napisal/-a:
rx8 napisal/-a:zanima me če kdo poza te dve alfi ter če delujeta vredu . ar 159



Ta alfa je po opremi bogata itd. Lastnik mi je napisal več kot sem ga vprašala, napisal mi je tudi za eno malenkost ki jo bo treba popravit ter ceno. Skratka ni bil skromen pri odgovorih, avto je dobro očuvan, mi je še poslal slike notranjosti itd.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=793 ... DM%20M-jet

Pri tej alfi pa me malo skrbi, je lepo ohranjena, vendar sem lastnika tudi 2x vprašala ista vprašanja vendar mi ni dal jasnega odgovora. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=796 ... 0jtdm%208v[/url]

zato se zaj na vas obračam
V eni temi sem videl da si napisal da bi down čipal alfo? Ja kupuješ avto za 8000€, ki je bil nov 30.000€, potem pa gledaš na 50€ pri registraciji in pa porabi? Prvo če ga boš downčipal bo poraba najverjetneje večja kot pa z 150konji, plus kdo ti bo homologiral da boš mel 89kw. Pa računaj da bodo pri takem avtu zavarovanje pa poraba najmanši stroški, raje kupi kak cenejši avto, oz. avto cenejšega ranga, ker tak avto je strošek.

ker nisem prepričana, na forumu na fbju sem vprašala za porabo alfe 110kw pa so rekli da je v resnici nad 10l. Zato bi si želela čipirat zaradi manjše porabe. če bi povprečje bilo med 6-7l bi mi bilo vseeno za kW. Pa pomojem če naletiš na dobro alfo, nimaš neke probleme, ker večkje vidim da majo mladi stare alfice pa jim gre kot treba
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Manjšo porabo dobiš, če povečaš navor in odstraniš ovire v motorju kot so DPF in EGR in zapackan vsisni kolektor...
Če mu zmanjšaš moč ne pridobiš na porabi... prej zgubiš...
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

alfasan napisal/-a:
pero666 napisal/-a:
buxter napisal/-a: So wrong...
+1
Alfe so dalec od poceni avtomobilov. Ce jo zelis dobro ocuvano in dobro servisiranje, je kar premium... Drgac je pa isto ko pri ostalem plehovju, zre dnar...
Veste dekleta necesa ne razumem. V enem postu ugotavljate, da najvecji nateguni prodajajo draga jajca. Temu sledi, da postenjakarji prodajao dobre avte za manj denarja.
Torej ne mi rect, da je merilo visoke cene oh in sploh ohranjen avto.
A zdaj sem pa jaz kupil totalna jajca, zato ker nisem placal 12.000 eur.
Do tega zneska imam se veliko lufta in mi lajko marsikaj crkne pa bom se vedno ceneje skoz prisel.
V bistvu vsi normalni ljudje težimo k temu, da za dvoj denar dobimo največ in da temu tudi verjamemo, šele potem smo zadovoljni. Na koncu cena sploh ni pomembna.
Moje mnenje, da cena prevzame vlogo sele pri avtih 10+ let. Tam pa se ze vidi, bolj zjeban manj denarja.
Pri 159kah pa recimo letnik 2008 pa je bullshit dat 3000-4000 vec, razen za TI predvidevam. Prodajalca skusas stisnit kar se da. Vecin nas ipak tezko zasluzi eure.
In alfa je ugodna za kupit, bolj kot vecina ostalih znamk. Je pa res, da je dosti draga za vzdrzevat, dragi deli, veliko hib ampak ce ni prehudo nam vrne z uzitkom v voznji.
Jaz ko sem kupoval 159ko sem gledal druge znamke, ampak za ta denar bi dobil zjahanega golfa sdi ali passata sestavljenega iz dveh, ali 10 lwt starega bavarca z pol miljona km. Ali pa kaksno mazdo oz. toyoto, ki pa imata se vec tezav. Aja, dobil bi pa cliota. Biser avtomobilske industrije.
Torej primerjati cene rabljenim avtom je irelevantna stvar, ker je v njej vštetih zelo veliko faktorjev, med katerimi pa je velikokrat prisoten tudi Ego. Pa ne jogurt.
Lahko noč, pa enga fauveja za pomoč, ko alfa crkne.
Puncka mala, res ni potrebe po pokroviteljstvu... :roll:

Ne, Alfe ponavadi nisi stvar nakupa za "za malo denarja"... V bistvu je prav kontra, vecina ve da se spusca v drag spas ampak si ne more pomagati. Pripravljena je placati nekaj vec za nekaj "drugacnega" Sicer je pa dobiti "najvec" iz avtomobila je zelo subjektivna zadeva.
Pri vecini normalnih ljudi tukaj Alfe zagotovo ni zraven (zaradi tega mizerna prodaja ampak ne samo zaradi tega). Btw, PC je zgoj produkt ponudbe in povprasevanje na popolnem trgu in trg rabljenih avtomobilov v SLO to zagotovo ni.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

10l za 1.9 JTD :hi:- To je nekaj že konkretno narobe . Tam 7, 8l pa si hitro pomoje pri 159ki.

Glede km in napak pa je dobro avto pred nakupom mal prilopit na FES (ni 100%) in pa dobro je da ga pregleda kdo ki se malo spozna na te avte ;)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

bvogri napisal/-a:Alfasan je verjetno hotu povedat, da pri Alfi dobiš največ avta za najmanj denarja (ko kupuješ). In res poleg Lanci-e so to definitivno najbolj podenjeni avtomobili...

Kasnejše vzdrževanje pa je druga zgodba. In to je tudi problem Alf. Vsak bi se rad vozil s 166-ko za pol cene BMW serije 5, 159ko za pol cene 3jke enakega letnika ko pa je treba dat za servis pa je Alfa jajc ;)

Ljubiteljsko vzdrževanje pa je za vsazga posameznika svoja zgodba. Nekaterim to pomeni da avto pride brez 50€ legalno čez tehničnega, drugi pa bi že skoraj brezveze preventivno vse menjavali. Je pa res da slednji ponavadi avto tudi tako cenijo :D
Natanko tako.
Za 2000-4000 se dobi solidno ohranjeno 156ko 2.4 jtd ali pa V6.
200 konjev za malo denarja, usnje, dvopodrocna klima, tempomat, pdc in bogvekaj se.
Za ta denar dobis 35 let starega oskubljenega golfa.
Torej za ta denar dobis dalec najvec. Ce mas smolo vlozis se 2 jurja in imas top s**** avto. 166ka je pa sploh bombnik za drobiz.
Se spomnim ko sem svojo 156ko prodajal. Imel sem najmanj 20 klicev bankrotiranih mladcev, kibso hoteli 200 konjev za drobiz pa se 5 let garancije po moznosti.
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

Vse drži, ampak tisti, ki kupimo alfo ne kupujemo avto za malo denarja. Vsaj jaz je ne.
Vem, zdaj bom spet tarča, ker sem si kupil TI, da je ne rabim, da je brez veze, da je to, da je ono... Res je, ne rabim je, nove pa tudi zagotovo nebi kupil.
Vseeno, ne kupujemo alfe zato, ker so poceni.


BTW:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7945542&show=1
prodano, v Split!
1. 147 2002 1.6 105KM_____________4. 147 2008 120KM
2. 147 2005 1.9 150KM_____________5. 147 2008 105KM
3. 159SW 2008 2.4 210 KM TI
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

rx8 napisal/-a: ker nisem prepričana, na forumu na fbju sem vprašala za porabo alfe 110kw pa so rekli da je v resnici nad 10l. Zato bi si želela čipirat zaradi manjše porabe. če bi povprečje bilo med 6-7l bi mi bilo vseeno za kW. Pa pomojem če naletiš na dobro alfo, nimaš neke probleme, ker večkje vidim da majo mladi stare alfice pa jim gre kot treba
Za 10l porabe na 110kW motorju, moraš vozit kot idiot... al pa če je motor totalno sesut.

Normalna poraba za ta avto je okoli 7 litrov. Mal manj če maš relacijsko vožnjo, mal več če maš kratke fure.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sam če pogledamo 159ke od letnika 2008 naprej, s preverjeno zgodovino in seveda ne najcenejše primerke, praktično nekih večjih težav ni, kar za druge premium znamke ne morem trditi,...
Vengust
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Dec 25, 2013 1:54 pm

Fantje in dekleta. Fantje dragi prosim Vas če mi zna kdorkoli karkoli koristnega povedat kej koristnega o tej alfi GT
Sem tik pred nakupom in bi mi vsaka informacija veliko pomenila http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7958642&show=2

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7958642&show=2
Zaklenjeno
  • Informacija