Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Saj je neka raziskava in veliko drži, samo pristranskost je pa slovenska na hard. Pri Golfu IV recimo niso niti enega vpoklica napisal, pri Alfi trud vložen v iskanje. 159 označijo kot nezanesljivega partnera, Golf IV se je izkazal za tank... ko pa stran iz katere so črpali navaja da je za kao traktor kar lepo število felerjev.

Tle pa itak...so vsaj objektivni. Črpajo iz tega honest johna, sam malo za zadovoljstvo slovenjadi porihtajo.

http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/vo ... ction=good
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Xh4ntos napisal/-a:Uh, ste pa hitri! =D>

Kolikor slišim naj bi bili 2.4 boljši motorji od 1.9, pa tudi zaloga moči se mi zdi, da vedno koristi. Z nakupom se mi ne mudi, tako da imam čas, da zadeve dokaj natančno pregledam (ali čakam še na druge priložnosti) .. res pa je, da sem tehnični laik. :) V vsakem primeru pa zdaj vem katerim stvarem naj posvetim posebno pozornost. Bom preveril pri prodajalcu in serviserjih kaj je bilo vse zamenjano. Če se bi dalo bi dokupil tudi kakšno garancijo.

Prodajalec se strinja s tem, da se avto lahko preveri bodisi pri AMZS-ju (pregled prek nakupom) ali pri pooblaščenem serviserju, prednost katerega je sigurno priklop na tester (čeprav sem slišal, da znajo biti v primerjavi z AMZS dokaj površni). Skrbi pa me ali se s pregledom na takšnem testerju ali z omenjenim fiat ecu scan da ugotoviti ali so kilometri realni?

Lp vsem.
Naceloma lahko to preveris kjerkoli v slo saj uradni servis ima povsod dostopne podatke,drugace pa ja 2.4 masina je bombonvek sploh ce je serviserana masina kot treba in da ke bilo z njo delano kot treba!napake ti jih je alfasan ze povedal,volanska letev,sesalni kolektorji. Pelji se na testno voznjo ogrej jo in stesteri na AC,malo jo pritisni da vidis odzivnost motorja ali karankoli rotpot itd...za 200 hp lepo gre alfa;)
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Xh4ntos napisal/-a:
ROBERTH napisal/-a:
Xh4ntos napisal/-a:Uh, ste pa hitri! =D>

Kolikor slišim naj bi bili 2.4 boljši motorji od 1.9,.......
Predlagam file:///storage/emulated/0/Android/data/.cliptray/1388237722384.jpg ,
ker ti sluh ne služi najbolje.
Hvala za vse nasvete!

Tega linka mi sicer ne odpre, ampak sem glede motorjev imel v mislih podatek iz te spletne strani..

http://avtonasveti.com/alfa-romeo-159-2 ... -problemi/

Lp.
Si bom drznil komentirati napisano na temo 159 - bullshit!
Še nisem slišal za turbo "feler" pri 1.9 jtd!

Kar se meje tiče, je najbrž kakšen dober razlog, da se 159 2.4 prodajajo ceneje od 1.9, kjub ponavadi boljši opremi.
Lastniki znajo zameriti 10 ur dela pri menjavi vijaka na kolektorju ipd....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Xh4ntos napisal/-a:
ROBERTH napisal/-a:
Xh4ntos napisal/-a:Uh, ste pa hitri! =D>

Kolikor slišim naj bi bili 2.4 boljši motorji od 1.9,.......
Predlagam file:///storage/emulated/0/Android/data/.cliptray/1388237722384.jpg ,
ker ti sluh ne služi najbolje.
Hvala za vse nasvete!

Tega linka mi sicer ne odpre, ampak sem glede motorjev imel v mislih podatek iz te spletne strani..

http://avtonasveti.com/alfa-romeo-159-2 ... -problemi/

Lp.
Kar se Alfe tiče, bi se te strani izogibal - sem bil z njimi v kontaktu in so mi glede modelov Alfe napisali sledeče:
odgovor s strani napisal/-a:Najlepša hvala za spremljanje našega portala in konstruktivne kritike saj smo teh vedno veseli, saj nam le te omogočajo dvig kvalitete portala in verodostojnost informacij. Priznamo da so začetni članki, kamor spadajo tudi Alfe slabše kvalitete zaradi slabših virov, ker starejše članke počasi obnavljamo bomo pri Alfah definitivno upoštevali tudi vaše predloge. Kot vidimo smo ga pri dotičnem modelu res malo 'pihnili'.
Vabljeni so bili, da se o Alfah lahko naučijo kaj pri nas, če že lastnih izkušenj manjka - stran je namreč verjetno ena bogatejših kar se tiče virov, člankov, vodnikov in nasvetov za nakup.

Raje povprašaj naše fante tu o motorjih, ti bodo prikazali iz izkušenj vsakdana bolj realno sliko kot nekdo, ki je Alfo videl samo v članku tuje strani. Za vsakdanjo uporabo pa je tudi 1.9 čisto ok, bolj glej, da kupiš res ohranjen in servisiran primerek, kupuješ avto, ne žene, zato se ne oziraj na lepo barvo ali prijaznega prodajalca, kupuj s pametjo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Z motorji v 159 je takole:

1.9 8V 120HP, čist ok za A-B vsak dan. Mal podhranjeno za kako prehitevanje, samo čist dovolj za 99% primerov. Verjetno najbolj trpežen motor kar se tiče okvar. In tudi najbolj varčen.

1.9 16V 150HP, soliden motor za večino ljudi. Težave s sesalnimi kolektorji pri starejših modelih, od 2007 naprej je večinoma OK. Razen EGR in DPF ki občasno serjejo.

2.0 JTDm 170HP. Odličen motor. Zelo prožen v nizkih obratih, tišji in varčnejši od 1.9 16V. Za povprečenga uporabnika verjetno najboljša izbira. Odpravljenih veliko težav okoli EGRa, sesalnega kolektorja in DPFja.

2.4 JTDm 200HP, fajn motor, samo napačna turbina. Len v nizkih obratih... Glede na večjo težo ponuja zelo malo napram 2.0 JTDm. Edino zvok recimo, če ti je to fetiš.
Drugače kar nekaj težav s sesalnimi kolektorji, DPFji, EGR, injektorji... Ni to motor za kratke relacije.

2.4 JTDm 210HP, vse praktično isto kot pri 200HP, le da je avto veliko bolj živahen v nizkih obratih.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

tirebsman je itak enciklopedija :)
dodal bi pa še nekaj za 2,4, pokajo glave, tako da je 2.0 najbrž najboljša odločitev.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

2,4 pokajo glave ???
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

kar pogost pojav baje ja!?,...no saj meni je počla! :?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Vem za več primerov. 3x 159 in 3x166 2x156 (vsi 2,4 20V). Enkrat sem že odprl to temo pa se nihče ni oglasil. Pri toliko primerih bi težko rekel, da gre za naključje. Ne da komu želim, da se mu to zgodi, samo moje izkušnje.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

ne vem al je naključje al ne ampak je precej drag špas če ti poči!,...nova glava stane 3 k,tovarniško obnovljena pa dobrga 1,2 k tko,da je najcenej če zvohaš kje kako rabljeno glavo je pa to tud prej ko ne znanstvena fantastika,na žalost,ker večalmanj vsi prodajajo cele motorje!
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:2,4 pokajo glave ???
2,4 200km pokajo glave ja. Serijska hiba teh motorjev. Znancu na Cromi je počila glava pri okoli 180kkm. 210km naj bi baje imela to težavo odpravljeno.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

ziga_ napisal/-a:
WiTBoY napisal/-a:2,4 pokajo glave ???
2,4 200km pokajo glave ja. Serijska hiba teh motorjev. Znancu na Cromi je počila glava pri okoli 180kkm. 210km naj bi baje imela to težavo odpravljeno.
tudi jst sm dobil tako informacijo da so glave težavne!


lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

mitoma napisal/-a:ne vem al je naključje al ne ampak je precej drag špas če ti poči!,...nova glava stane 3 k,tovarniško obnovljena pa dobrga 1,2 k tko,da je najcenej če zvohaš kje kako rabljeno glavo je pa to tud prej ko ne znanstvena fantastika,na žalost,ker večalmanj vsi prodajajo cele motorje!
Kdo ti je pa dal info, da je nova glava 3000€? Glede na to, da je cena komplet novega motorja iz tovarne 4000€.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

nevem za jtdje še nism slišu da bi kr pokale same od sebe tko kot pri td.
vem za par primerov na 159 sam je povsod avto prej zakuhu.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:nevem za jtdje še nism slišu da bi kr pokale same od sebe tko kot pri td.
vem za par primerov na 159 sam je povsod avto prej zakuhu.
+1
Zaklenjeno
  • Informacija