Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

to da zamolči 3/4 stvari, katere ob podrobnem ogledu opaziš in trdi, da avto je bil preverjen in ni barvan, greš z merilcem laka in jasno vidiš, da je kita koliko hočeš, pač meni nekaj pove... kljub temu da je avto rabljen.

Popolnoma očiščen predel motorja? Hm zakaj? In kilometri... hja nevem, se mi ni dalo preverjat, ker me ni več zanimalo, ampak notranjost je bila tako utrujena, da (osebno) dvomim v realnost le teh.

Sicer pa glede na tvoje pisanje in tako podrobno poznavanje "kam gredo vsi avti", lahko skoraj utemeljeno sumim, da si eden od "njih" in delaš reklamo :)
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Kolikor jest vem,do sedaj še ni bil problem avto premerit z merilcem,če je kdo to hotel...Jaz svoje mnenje glede njihovih avtom imam...odloči se pa seveda vsak sam :wink: Ne,nisem eden od "njih",samo vem kakšni avti so tam in tudi nekaj mojih kolegov je kupilo tam avtomobile in so vsi zadvoljni...Sicer pa,če koga iz Grosuplja poznaš ti bo vse povedal kako pa kaj...tam nerabi več reklame :)
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

nisi dobro prebral. Prodajalec je trdil, da so avto preverili in da ni bil barvan (pustimo odbijače). Nakar smo premerili (sami) avto z merilcem laka in ugotovili, da je bilo pol avta prebarvanega in tono kita :)

Torej na licu mesta nam je prodajalec lagal v obraz :) Bolj razločno?
In tukaj ni bistvo zgodbe v tem, da je avto bil ali ne bil barvan, ampak kaj prodajalec o avtu pove. Bi bilo bistveno drugače, če bi enostavno rekel, da neve kako je stanje barve na avtu.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Saj pravim,vsak naj pogleda,preveri in se potem odloči :) Jaz zase osebno vem da je zaupanja vreden prodajalec...S kom si se pa menil ti takrat? Sta dva prodajalca tam...
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

To nima veze će sta dva prodajalca tam.Ko pa sta oba luleka,en trdi tako,drugi spet drugače :lol: Drgač pa mene tudi boli k**** če je bil avto prevrnjen na streho in nato dobro popravljen in naj je na njem tono kita,če se avto dobro pelje,brez vsakršnih problemov in da ga nič ne vleče levo,desno.Skratka,da je avto tipi topi,čeprav je bil npr. prevrnjen na streho,ne vidim razloga zakaj ga nebi kupoval,če se mu avto vidi.
Jaz sem tudi bil na ogledu rumenega mita in ja je bil spredaj razbit pa me to sploh ni motilo,ko pa se avto peljal brez problema.
Glede notranjosti je pa tako primer kupiš nov in ga vozi človek,k ma ajde 110kil pa bo ziher že sedež poseden tam pr 20-30k prevoženimi,če ne še prej.Če ga pa vozi človek normalne kilaže pa se sedež ne tko hitro posedel.Pa da je volan oguljen ma lahko avto 20k prevoženih pa bo imel volan oguljen.Vsak vozi drugače,sploj pa ženske z prstani,ki lepo drajsajo volan.Mah kaj bi se prepiral za par pametnjakovičof.

l.p.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Saj meni se je tudi takrat na Cliotu sedež začel trgat pri dobrih 40k km...pač 10x na dan not pa vn iz avta pa je blo :) Da o volanu ne govorimo...Se je pa seveda vsak potem v ta sedež in volan vtikal,ko sem ga prodajal...so tudi ob popolni zgodovini serviseranja so dvomili v kilometre :) Tudi jaz pravim,da ni toliko pomembno,če je bil avto razbit ali ne...važno,da je dobro popravljen in mehansko brez napak...seveda se pa barvana vrata,boki,blatniki,odbijači zaradi parkirišča ne smatrajo za razbit avto,ampak za poškodbev,vsaj zame :) Glede tistega določenega prodajalca sem pa samo povedal svoje mnenje...vsak si bo pa potem svoje mnenje ustvaril ob ogledu itd. :wink:
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

ziga_ napisal/-a:Malo sumliva cena. Tukaj nekaj hudo ne stima... Pa ce se ne motim se vozilo ze dolgo prodaja.
x2

Kaj že pravi eurotax? Da je tak avto, v tem stanju (če je realno) prepoceni. Pa sej na to temo smo imeli žekar nekaj debate.... Mene bo težko kdo prepričal v kaj drugega, če bo pa kdo kupil mu želim da mu dela za 5.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Nekaj je prodajat,nekaj pa prodat...jaz sem za svojo dal 2k eur več 4 mesece nazaj,isti letnik,isti motor,skoraj isti kilometri in veliko,veliko več opreme...Cene so zelo padle...jaz nevem,če bi dobil 10500eur za svojo zdej :)
lala1ane
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Mar 03, 2013 10:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: vrhnika

la bella vita!
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz sem svojo kupil 4 mesece nazaj. Menjava z doplacilom (skupno 10.000€). Avto ima realnih 66k km in pac bolj malo opremljena (progressive) ampak realna. Drugace pa vozila pod eurotax so z razlogom. In vecina je takih ki se jih lahko obrne (bavarci skoraj da ne). Ker roko na srce kje te ljudje dobavljajo vozila? Mobile.de ali autoscout24? Tam jih je bolj malo ker je ze zasluzek mizeren. Licitacije? Ja in poglejte si cene pa preracunajte stroske da vas vidim... In tisti ki mi tam dobi realno 159 sw 2.4 jtdm z 66k km in 2008+ ki jo lahko v slo proda za 9.000€ mu jaz senkam mojo alfo! Seveda da je vozilo realno kakor pravijo nase slovenske srake. In da je cloveski zasluzek in ne par 100€. Fleks4 ti se mi zdis pa cisti reklamni bisercek. Tista alfa je pa smesna in hkrati za zjokat se na kaksnem nivoju smo v slo!
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Večina avtov ki se uvoženi prodajajo so od lizinga...avtomobili pa prihajajo v paketih in so cene smešno nizke...Lahko povem ceno moje v Italiji brez davka...5500eur...Pol si pa zaračunejte kok to nanese končna cena skupaj z DMVjem...Nobenega ne reklamiram samo z njim imam izkušnje in sem pač povedal svoje mnenje...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

moj je bil tud 5.206 € :)
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Ja licitacije so v vecini vozila iz leasing his. Ja saj cena za tvoj avto v italiji je prava. Pri nas je na fakturo vozila se 20% davka in na ceno odkupne eurotax se daje osnovo za odmero dmv. Ce cena vozila odstopa vec kot 10-15% od eurotax. Primer 1.9 16v z dpf je dmv 8% na eurotax. Ker ima toliko izpusta + 2% ker je euro 4. Za 2.4 jtdm je to 13% davek. Potem pa se prevoz okoli 200-250€ in 100€ homologacija in taksa za razgradnjo. In me zanima kaj je tukaj hecnega. Aja je imela tvoja alfa redno stemplano knjigico ali so jo naknadno v italiji? Namrec to tudi pocnejo... Pa vzemi si v roke eurotax in realne cene v tujini pa potem govori naprej. To se pa popolnoma strinjam da ce vzames od leasing hise cel tovornjak pride ugodneje. Ampak ne za drobiz ;-). Cene za taksne alfe na licitacijah od tujih leasing his stanejo okoli 8000€ (gola cena vozila). Potem pa racunaj... No gleh obracaj koga drugega. Na zalost to poznam in vem kako gre posteno. Neposteno je pa tako vse ostalo super ugodno.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Ja licitacije so v vecini vozila iz leasing his. Ja saj cena za tvoj avto v italiji je prava. Pri nas je na fakturo vozila se 20% davka in na ceno odkupne eurotax se daje osnovo za odmero dmv. Ce cena vozila odstopa vec kot 10-15% od eurotax. Primer 1.9 16v z dpf je dmv 8% na eurotax. Ker ima toliko izpusta + 2% ker je euro 4. Za 2.4 jtdm je to 13% davek. Potem pa se prevoz okoli 200-250€ in 100€ homologacija in taksa za razgradnjo. In me zanima kaj je tukaj hecnega. Aja je imela tvoja alfa redno stemplano knjigico ali so jo naknadno v italiji? Namrec to tudi pocnejo... Pa vzemi si v roke eurotax in realne cene v tujini pa potem govori naprej. To se pa popolnoma strinjam da ce vzames od leasing hise cel tovornjak pride ugodneje. Ampak ne za drobiz ;-). Cene za taksne alfe na licitacijah od tujih leasing his stanejo okoli 8000€ (gola cena vozila). Potem pa racunaj... No gleh obracaj koga drugega. Na zalost to poznam in vem kako gre posteno. Neposteno je pa tako vse ostalo super ugodno.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Direktno za mojo je bilo še 935eur davka+homologacija...Avto je tako grobo rečeno uvoznika koštal slabih 8k eur...Nevem pa koliko se je potem še dvignila cena od njega do prodajalca...Servisna meni ne pomeni nič,važno je to,če se da preverit zgodovino...servisno zna vsak pošteplat,tako kot si rekel...moja je imela opravljen en servis in pa menjavo alternatorja pod garancijo slabi 2 leti nazaj na okoli 33k km...servisna je pa seveda prazna,nič novega pri italijanskih vozilih...Dobro služijo pa samo tisti,ki obračajo kilometre...drugače ni nekih bajnih zaslužkov,kar bi moral vedeti,če malo poznaš te zadeve...pa je še kakšen odbijač za pobarvat,slučajno gume za zamenjat pa pol to kar nanese...Dobi se nekatere avte poceni,spet druge ne...Večina avtov je po eurotaxu več vredna,za kolikor se prodajo :wink: Ker roko na srce,konec koncev trg narekuje cene...avtomobilov je preveč in zato se cene spuščajo,da se sploh kaj proda...Tudi jaz bi rad,da bi za mojo dobil 12k eur pa vem da to ni možno :)
Zaklenjeno
  • Informacija