Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Vse se da ce je vredno. Skratka dandanes je tezko kupiti poceni in prodati odlicno in se vedno zelo ugodno. To da si imel slabih 900€ davka pa nekaj ne stima. Malo si preberi kaksni so stroski uvoza iz strani podjetja.Dajal se nekaj ne bom s to temo ker ne pridemo nikamor. Jah osebno raje placam posteno ceno za posteno vozilo kot super ugodno vozilo. In seveda se le teh tudi nekaj najde... Za danasnje case mora biti pa vozilo temu primerno kar 2.4jtdm ni...Zato je taksno vozilo tezje prodati + davkarija te obere do kosti. Pri nas je prevec vrtenih km, nastemplanih knjigic in zaklofanih vozil, ki se prodajajo kot nekarambolirana... Zato pa so taksne cene, drugace no go. Tukaj se razlikujemo banana republika od evropejcev. Sramota do podna. Zato sam veliko raje kupujem od sosedov zgoraj. + niso za casom in ne soliji vec cest.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

V prejsnem postu sem se celo zmotil. Dmv ni 8% ampak 13% za 1.9 16v. Ker ima izpusta 159 in vec. In ker je euro 4. Pa dmv si racunaj na osnovo odkupni eurotax, 96€ homologacija in 10€ tax za razgradnjo. 20% davek pa na nakupno fakturo. Potem pa se prevoz in ostale malenkosti. Pa stroski licitacije oz. posrednika ce je bil in ko koncni vozilo prodas se 20% davka na razliko (zasluzek). Sedaj pa racunaj in pozabi 8000€. Da ne recem da je za 2.4 se vecji pogreb... Ce povzamem tisti primer. Tako da ni racunice. Preberi si malo na durs.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Tak znesek davka piše na fakturi,ki bi jo moral tudi ti dobiti zraven,glede na to,da imaš uvožen avto...Poglablju se pa v to nisem...O točnih cenah avtov pa nebomo...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Na fakturi ko kupi koncna stranka vozilo je 20% davka na zasluzek. In to je vse kar imas zavedeno. Zato pa tam pise 900€ davka. Ostalo pa ne dajo zraven. Tam se pa skriva se dmv in se eden davek ki se obesi na fakturo od prodajalca (leasing hisa) do posrednika (avtodiler). In ostalo... Realne cene vozil pa sam osebno raje pustim eurotax knjigici. Skratka jaz sem se poglabljal in vem kaj in kako gre. Zato sem ti rekel da s tistimi super duper cenami nekaj ne stima.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

mogoče nisi dobil italjanskih papirjev ker ima avto več kilometrov.
jest sm dubu use zravn. so pa na italjanski fakturi tud zavedeni kilometri.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

WiTBoY napisal/-a:mogoče nisi dobil italjanskih papirjev ker ima avto več kilometrov.
jest sm dubu use zravn. so pa na italjanski fakturi tud zavedeni kilometri.
jst sem isto to dobil zravn :wink:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Tudi jaz sem dobil vse zraven :) Je bilo pa davka 17%...davčna osnova 5500eur,znesek davka 935eur...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Potem je tvoje vozilo prislo v slo kot uniceno. Ker to je prenizek davek za 2008+ in do max 100.000km. Z manjso davcno osnovo prides skozi edino da je bilo vozilo uniceno (poskodovan motor ali menjalnik ali kaj podobnega). To sem se tudi pozanimal. Papirjev za to ne mores ponarediti ker vseeno gre vozilo na pregled da se to potrdi. Razen ce je tip taka baraba in ima podkupljene. Druge opcije ni! In pa pozabil si se 20% ddv na fakturo vozila iz tujine ter ostalo! Potem pa ko diler proda vozilo gre pa se na tisto razliko 20% ddv! Ne govori na pamet ce ne ves kaj govoris! Pa da ne napises se kaksne zabite ti lahko povem da sem sam pred kratkim uvozil vozilo iz licitacije (leasing hisa) in sem seznanjen s postopkom! Ce pa ti mislis da je bil edini davek na tvojem vozilu 17% se pa hudo motis!
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

No zdej pa moderatorji še enkrat temo spucat, sej ni važno kdo od vas ma boljšo Alfo :lol:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

NejcZ napisal/-a:....kdo od vas ma boljšo Alfo :lol:
... z drugimi besedami ,,kdo ima daljšega,,

debata je namreč totalka skrenila od naslova teme
Slika
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Jaz vem,koliko sem dal za avto in samo to mi je važno...Kaj pa piše na paperjih sem pa povedal...vem,da na ta znesek je še 20% davka...DMVja je bilo pa toliko,kot sem napsal...Sicer bi pa vsak to moral dobiti zraven ob nakupu,kukr jest vem...Vidim pa,da nisem edini,ki je to dobil ob nakupu avta...če pa ti nisi,je pa tvoj problem...Se mi pa neda ubadat več s tem...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če je avto iz italije pripeljano kot razbito ti to piše tud na italjanskih paperjih in tud v homologacije piše pol "vozilo je bilo poškodovano in ustrezno popravljeno"
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Fleks4 napisal/-a:Jaz vem,koliko sem dal za avto in samo to mi je važno...Kaj pa piše na paperjih sem pa povedal...vem,da na ta znesek je še 20% davka...DMVja je bilo pa toliko,kot sem napsal...Sicer bi pa vsak to moral dobiti zraven ob nakupu,kukr jest vem...Vidim pa,da nisem edini,ki je to dobil ob nakupu avta...če pa ti nisi,je pa tvoj problem...Se mi pa neda ubadat več s tem...
Jaz imam za sebe vse papirje.. Kolikor ti ves... Vidim da ne veliko. Brezveze nadaljevati. Ti kar kupuj pod eurotax super ugodno in srecno. Pa drugim ne delaj utvar da je to to ker ni.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Pa mi ti povej,koliko je potem cena za mojega po Eurotaxu...Od opreme pa manjka šibedah,bose in pa usnjena armatura...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Povej mi tocne prevozene ko si ga kupil in motor itd. Pa ti zvecer napisem ko pridem domov.
Zaklenjeno
  • Informacija